Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, devil-ji είπε

Πολλες φορες με τη gpu να χρησιμοποιείται στο 90% περιπου, ειχα frame drops (<60). H cpu δεν ηταν καν στο 30%.

Οφειλεται σε κακο optimization ?

οχι ετσι ειναι η μηχανη γραφικων...θελει δυνατη καρτα .Η cpu δε παιζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η τελευταια εκδοση του reshade μπορει να τρεξει σε dx12? Η τελως παντων υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε sharpness την εικονα εκτος των settings του game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2019 στις 3:23 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Η τελευταια εκδοση του reshade μπορει να τρεξει σε dx12? Η τελως παντων υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε sharpness την εικονα εκτος των settings του game?

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2019 στις 3:23 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Η τελευταια εκδοση του reshade μπορει να τρεξει σε dx12? Η τελως παντων υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε sharpness την εικονα εκτος των settings του game?

Μονο dx11 για reshade το οποιο ειναι unplayable σε πολλα σημεια ειδικα μεσα στα χωρια. Με dx12 ολα ειναι βουτυρο. Με nvidia γινεται μεσω geforce experience να το φτιαξεις οπως θελεις. Ειναι κατι σαν reshade και βολευει παρα πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Μονο dx11 για reshade το οποιο ειναι unplayable σε πολλα σημεια ειδικα μεσα στα χωρια. Με dx12 ολα ειναι βουτυρο. Με nvidia γινεται μεσω geforce experience να το φτιαξεις οπως θελεις. Ειναι κατι σαν reshade και βολευει παρα πολυ.

Πως ακριβως μπορω να βαλω sharpening? Κατεβασα το nvidia experience και δε μου βγαζει τιποτα την ωρα που ειμαι στο game, μονο οταν ειμαι εκτος game στην επιφανεια εργασιας και μου βγαζει μονο βασικες ρυθμησεις και κατι τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Πως ακριβως μπορω να βαλω sharpening? Κατεβασα το nvidia experience και δε μου βγαζει τιποτα την ωρα που ειμαι στο game, μονο οταν ειμαι εκτος game στην επιφανεια εργασιας και μου βγαζει μονο βασικες ρυθμησεις και κατι τετοια.

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις experimental λειτουργίες και μετά στο game θα στο εμφανίσει με f2 η alt f2 δεν θυμάμαι ακριβώς. Βάζεις sharpening χρώμα ή ότι άλλο θες από εκεί κάνει πολύ δουλεια. Δεν είμαι στον υπολογιστή τώρα να σου γράψω ακριβώς που να πας. Στο shadow το δουλεύω και εγώ με πολύ καλά αποτελέσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις experimental λειτουργίες και μετά στο game θα στο εμφανίσει με f2 η alt f2 δεν θυμάμαι ακριβώς. Βάζεις sharpening χρώμα ή ότι άλλο θες από εκεί κάνει πολύ δουλεια. Δεν είμαι στον υπολογιστή τώρα να σου γράψω ακριβώς που να πας. Στο shadow το δουλεύω και εγώ με πολύ καλά αποτελέσματα. 

Το βρηκα! οντως κανει φοβερη δουλεια! Σε ευχαριστω φιλε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από σήμερα διαθέσιμο στο Xbox Game Pass (για Win10 μόνο).

Υπάρχει προσφορά για νέα μέλη με 1€ τον 1ο μήνα ή δωρεάν trial για 14 ημέρες:

https://www.microsoft.com/el-gr/p/xbox-game-pass/cfq7ttc0k6l8?rtc=1&amp;activetab=pivot:overviewtab

Άκυρο, τελικά είναι μόνο για XBOX..

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα σημερα με το geforce experience και σιγουρα εχει πολλες προοπτικες αλλα θελει υπομονη για ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Πιο σας αρεσει περισσοτερο απο τα παρακατω?

 

Stock

Spoiler

Screenshot-1.png

 

Φιλτρο μονο για contrast/exposure που μαλλον αυτο θα δουλεψω καθαριζει τη θολουρα και την ασπριλα τονωνει τα χρωματα και την αντιθεση χωρις να χαλαει την αυθεντικοτητα του vanilla

Spoiler

Screenshot-2.png

 

Φιλτρο με contrast/vibrance/exposure τονωνει τα παντα αλλα χανει την αυθεντικοτητα του

Spoiler

Screenshot-3.png

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα ενα 2ωρο σημερα κανω τις αποστολες μετα την Hidden city. Αρκετα μεγαλυτερο exploration απο οτι τα προηγουμενα και λιγοτερες μαχες και εκανα και 4-5tombs πολυ εξυπνα στο σχεδιασμο τους. Τιμιοτατο οπως και τα 2 προηγουμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...