Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zackeron είπε

πανω κατω καταλαβα τι εννοεις , ειναι λογικο στο pc της κοπελας μου η 1050ti με ryzen να τα πηγαινει χειροτερα με ιδιες ρυθμισεις και οθονη?

Ναι ειναι λογικο γιατι η 1050ti δεν ειναι για πολλα πολλα σε νεα παιχνιδια.Απο nvidia μερια μονο απο 1060 και πανω αξιζουν για 1080p σε τετοιους τιτλους και απο Amd μονο 570 και πανω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι ειναι λογικο γιατι η 1050ti δεν ειναι για πολλα πολλα σε νεα παιχνιδια.Απο nvidia μερια μονο απο 1060 και πανω αξιζουν για 1080p σε τετοιους τιτλους και απο Amd μονο 570 και πανω.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση τόση μεγάλη διαφορά από την r9280x που είναι ποιο παλιάς τεχνολογιας ...τι να πω, από ότι έψαξα λίγο στο νετ είμαι οριακά λίγο καλύτερα από την 1060 6gb

Επεξ/σία από zackeron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το τέλειωσα προχτές σε 4Κ maxed με RTX(+ DLSS) και έπαθα ήττα απ' την εικόνα. Πρέπει να την έφτιαξαν την θολούρα του DLSS.

Καλα που μου το ειπες να ξανατσεκαρω το ειχα στα υποψιν απο αυτο το σ-κ που χαλαρωνω λιγο να το τελειωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dlc παντως ειναι ψιλο απογοητευση δυστηχως μιας και δεν προσθετουν κατι ουσιωδες στο story.

Για κλεισιμο τριλογιας περιμενα γενικα κατι παραπανω οπως και στο κεντρικο παιχνιδι.

Το μονο που κανουν ειναι απλα να συμπληρωσουν το κομματι των tombs και σε μερικα απο αυτα που εχει και λιγη παραπανω μαχη.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αξιζει το πλήρες παιχνίδι στα 40€ που εχει στο steam;

το είχα τρέξει δανεικό απο θείο για να δω πως παει στο σύστημα της υπογραφής, μου άρεσε οπως κλασσικά κάθε TR και το αφησα γιατι θα το αγόραζα οποτε να το παίξω νομιμως να πάρω και τα επιτεύγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

αξιζει το πλήρες παιχνίδι στα 40€ που εχει στο steam;

το είχα τρέξει δανεικό απο θείο για να δω πως παει στο σύστημα της υπογραφής, μου άρεσε οπως κλασσικά κάθε TR και το αφησα γιατι θα το αγόραζα οποτε να το παίξω νομιμως να πάρω και τα επιτεύγματα.

Αν θες την προσωπικη μου αποψη μιας και το παιχνιδι το επαιξα πριν λιγο καιρο,το εκανα 100% και επαιξα και τα dlc κανονικα,αγορασε την απλη εκδοση καλυτερα(στο instant gaming το βλεπω στο 20ρικο πχ).

Το κανονικο παιχνιδι σε αυτη την τιμη προφανως και αξιζει σαν sequel των προηγουμενων(εχει βεβαια τα αρνητικα του).

Τα dlc δεν αξιζουν μιας και δεν προσφερουν τιποτα το ουσιωδες απο πλευρας ιστοριας(δυστηχως)και περιοριζονται σε ενα κεντρικο tomb μονο το καθενα. Αρα προφανως και δεν αξιζει το season pass την ιδια τιμη με το βασικο παιχνιδι.

Τωρα αν στο μελλον το season pass το δινουν με κανενα 5ευρω παραπανω τοτε οκ λες παει στο καλο.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μια και παίζω αυτό τον καιρό μπορώ να πω ότι είναι φοβερό game και πλέον έχει την ισορροπία του explore και του battle. Είχα πολλά χρόνια να παίξω κάποια tomb raider που θα πλησιάζε κάπως την αίσθηση των πρώτων και ποιο πολύ του μυστήριου που υπάρχει γύρω από τα tomb. 

Και μόνο δλδ που είχε και επεισόδιο από το mansion εμένα μου έφτανε. Να θυμίσω ότι η έπαυλη στα πρώτα tomb raider ήταν ο τόπος εκπαίδευσης σου. Λίγο το story με τον πατέρα της lara έρχεται σε conflict με ότι ξέραμε παλιά αλλά και αυτό το προσπερνάω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα το τελείωσα και εγώ και το βρήκα επίσης πολύ καλό παρά τα θέματα του. Είχα περάσει βέβαια καλά και με τα 2 προηγούμενα.

Το τελείωσα στο 75% (normal combat, hard exploration και puzzles) και το συνεχίζω έχοντας αφήσει tombs και άλλα για εξερεύνηση.

ΘΕΤΙΚΑ

Εξαιρετικά γραφικά, ήχος και ατμόσφαιρα

Έμφαση στην εξερεύνηση και λιγότερες αλλά βελτιωμένες μάχες ιδίως στο stealth κομμάτι

Δεν έχει towers (που είσαι Ubi) και γενικά το open world δε γίνεται βαρετό κατά τη γνώμη μου

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Σενάριο αναμενόμενο απλά για να υπάρχει

Μερικά side missions επίσης αδιάφορα και πρακτικά fetch quest

Skill tree με ελάχιστο ενδιαφέρον

Προβλήματα με τη κάμερα σε σημεία

DLC (πρωταθλήτρια εδώ η Square Enix)

Γενικά πάντως είναι ένας άξιος τίτλος action-adventure που σίγουρα θα αρέσει στους φίλους του είδους και όχι μόνο πιστεύω.

Δεν το προτείνω full price αλλά παίζει συχνά σε καλές τιμές.

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδι που σε λιγο καιρο θα κλεισει τον 1χρονο,προφανως ειναι αστειο να μιλαμε για full price.

Στα 20ευρω που παιζει πλεον απο κλειδαδικα ειναι μια χαρα τιμη για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παιχνιδι που σε λιγο καιρο θα κλεισει τον 1χρονο,προφανως ειναι αστειο να μιλαμε για full price.

Στα 20ευρω που παιζει πλεον απο κλειδαδικα ειναι μια χαρα τιμη για αυτο.

Αν δε κανω λαθος νομιζω και κατω απο 20 το βρίσκεις. Παιζουν δυνατες προσφορες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα πρώτα 2 tomb raider ήταν εξαιρετικά. Το τελευταίο είχε αρκετά περισσότερο exploration. Το καθένα άφησε το στίγμα του χωρίς να κουράσει. Σε γραφικά και το 2 και το 3 είναι μοναδικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...