Προς το περιεχόμενο

Speedport Plus (OTE)


Vasilius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Saloufas είπε

Σήμερα το πρωί μου έκανε επανεκκίνηση και παραξενεύτηκα. Τώρα που το είπες σκέφτηκα μήπως έκανε αυτόματα την αναβάθμιση και γι αυτό η επανεκκίνηση το πρωί, μπήκα μέσα και όντως έχει περάσει την τελευταία έκδοση 09022001.00.030_OTE3  μόνο του.

Εντυπώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 815
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω καλύτερη απόκριση στο άνοιγμα σελίδων. Για να δούμε από crc errors πως θα τα πάει, ήδη κάποιοι αναφέρουν λιγότερα errors. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν άλλαξε κάτι, για το battery drain δεν έχω κοιτάξει, ακόμα από άλλο router παίρνω WiFi και δεν νομίζω γενικά ποτέ να χρησιμοποιήσω του Plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeXBOX είπε

Εμένα δεν άλλαξε κάτι, για το battery drain δεν έχω κοιτάξει, ακόμα από άλλο router παίρνω WiFi και δεν νομίζω γενικά ποτέ να χρησιμοποιήσω του Plus.

Φίλος που είχε χοντρό θέμα, παρατήρησε ότι έχει σταματήσει το Battery Drain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχω το speedport plus σε 200αρα γραμμη η οποια κλειδωνε στα 180. Με το καινουργιο firmware η ταχυτητα συγχρονισμου δεν καταφερνει να παει πανω απο 162. Πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι και να περασω το παλιο firmware μετα απο λιγο θα ξαναπεραστει αυτοματα το καινουργιο γιατι ετσι ειναι ρυθμισμενο το router και δεν μπορουν να απανεργοποιησουν αυτη τη λειτουργια! Υπάρχει κανενας τρόπος να το λυσω αυτό το θέμα η αναγκαστικά θα πρέπει να αγοράσω δικο μου router?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, markbass said:

Παιδιά εχω το speedport plus σε 200αρα γραμμη η οποια κλειδωνε στα 180. Με το καινουργιο firmware η ταχυτητα συγχρονισμου δεν καταφερνει να παει πανω απο 162. Πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι και να περασω το παλιο firmware μετα απο λιγο θα ξαναπεραστει αυτοματα το καινουργιο γιατι ετσι ειναι ρυθμισμενο το router και δεν μπορουν να απανεργοποιησουν αυτη τη λειτουργια! Υπάρχει κανενας τρόπος να το λυσω αυτό το θέμα η αναγκαστικά θα πρέπει να αγοράσω δικο μου router?

Αν πιάνεις 162 τότε χάσανε την εγγύηση ταχύτητας, βγάλε τους το λάδι να πιάσεις 200. Μη πληρώνεις κάτι που δεν σου παρέχουν, ούτε τα 180 ειναι καλά και με άλλο εξοπλισμό το ίδιο θα έχεις. Επικαλέσου για την εγγύηση ταχύτητας και καν τους να τρέξουν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιά ειναι η εγγύηση ταχύτητας που λένε? υπαρχει καπου στο site τους να το δω για να τους το χτυπησω μολις τους ξαναπαρω τηλ? γιατι μέχρι τώρα ηξερα πως αν πιανει τουλαχιστον το 70% τοτε δεν ειναι υποχρεωμενοι για κάτι άλλο παραπάνω.

Επεξ/σία από markbass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έκανα δοκιμή σε full charged battery θα το δοκιμάσω αύριο ξανά και θα σας πω, μάλλον εγώ βιάστηκα να κρίνω και το drain δεν υφίσταται, θα βάλω ένα στο tp-link και ένα plus να δω πως θα πάνε τα κινητά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα ..

Εγώ είμαι σε macOS και μετά την αναβάθμιση του ρούτερ στην έκδοση 09022001.00.030_OTE3, δεν με αφήνει πλέον να μπώ με Safari στη σελίδα του ρούτερ 192.168.1.1 μπορώ να μπώ από Win7 με Internet explorer  και με Firefox σε macOS. Έχω δοκιμάσει reset 2-3 φορές αλλά τίποτα, με wifi, ethernet ... τίποτα. Με μπλοκάρει το ρούτερ. Γυρίζοντας τώρα στην προηγούμενη έκδοση 09022001_00_021 όλα μια χαρά ... όμως μετά από ώρα κάνει αυτόματα αναβάθμιση και πάλι τα ίδια.

Δεν γνωρίζω μήπως με ρύθμιση στο ρούτερ ξέρει κάποιος να βοηθήσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikos_Ar είπε

Καλησπέρα στην παρέα ..

Εγώ είμαι σε macOS και μετά την αναβάθμιση του ρούτερ στην έκδοση 09022001.00.030_OTE3, δεν με αφήνει πλέον να μπώ με Safari στη σελίδα του ρούτερ 192.168.1.1 μπορώ να μπώ από Win7 με Internet explorer  και με Firefox σε macOS. Έχω δοκιμάσει reset 2-3 φορές αλλά τίποτα, με wifi, ethernet ... τίποτα. Με μπλοκάρει το ρούτερ. Γυρίζοντας τώρα στην προηγούμενη έκδοση 09022001_00_021 όλα μια χαρά ... όμως μετά από ώρα κάνει αυτόματα αναβάθμιση και πάλι τα ίδια.

Δεν γνωρίζω μήπως με ρύθμιση στο ρούτερ ξέρει κάποιος να βοηθήσει ?

Να φανταστώ δίνεις αυτήν την δνση? : http://192.168.1.1/html/login/index.html

Αλήθεια έχεις κάπου το firmware το 021 να μας δώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dr_papas είπε

Να φανταστώ δίνεις αυτήν την δνση? : http://192.168.1.1/html/login/index.html

Αλήθεια έχεις κάπου το firmware το 021 να μας δώσεις?

!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!! Μπήκα...θέλεις να μου δώσεις  εμαιλ να σου το στείλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...