Προς το περιεχόμενο

Speedport Plus (OTE)


Vasilius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και όλες!

Άσχετος ψάχνει συμβουλή!

Χθες αναβάθμισα τη σύνδεση μου απο 24αρα σε 50αρα και η κοπέλα μου πρότεινε να αντικαταστήσω το speedport entry που διαθέτω στο plus. Της είπα θα το σκεφτώ και θα της απαντήσω αύριο... στο entry πιάνω 46 mbps download. Να προχωρήσω στην αντικατάσταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 815
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, koskons είπε

Καλησπέρα σε όλους και όλες!

Άσχετος ψάχνει συμβουλή!

Χθες αναβάθμισα τη σύνδεση μου απο 24αρα σε 50αρα και η κοπέλα μου πρότεινε να αντικαταστήσω το speedport entry που διαθέτω στο plus. Της είπα θα το σκεφτώ και θα της απαντήσω αύριο... στο entry πιάνω 46 mbps download. Να προχωρήσω στην αντικατάσταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Προχωρήστε, έτσι και αλλιώς τσάμπα είναι και πιο καλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/02/2020 at 19:41, stefanidisg said:

Προχωρήστε, έτσι και αλλιώς τσάμπα είναι και πιο καλό είναι.

Δεν ειναι τσάμπα, ειναι με χρησιδάνειο στον μηνιαίο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeXBOX είπε

Δεν ειναι τσάμπα, ειναι με χρησιδάνειο στον μηνιαίο λογαριασμό.

Σε 50αρες και πανω το δινουν τζαμπα, απλα οταν φυγεις απο ΟΤΕ πρεπει να το επιστρεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, bblaw20 said:

Σε 50αρες και πανω το δινουν τζαμπα, απλα οταν φυγεις απο ΟΤΕ πρεπει να το επιστρεψεις.

Καλώς αν ειναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeXBOX είπε

Δεν ειναι τσάμπα, ειναι με χρησιδάνειο στον μηνιαίο λογαριασμό.

Εγώ πάντως δεν πλήρωσα τίποτα, φυσικά όταν φύγεις και πας σε άλλη εταιρεία το δίνεις πίσω η πληρώνεις ένα ποσό και το κρατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 07/02/2020 at 21:16, stefanidisg said:

Εγώ πάντως δεν πλήρωσα τίποτα, φυσικά όταν φύγεις και πας σε άλλη εταιρεία το δίνεις πίσω η πληρώνεις ένα ποσό και το κρατάς.

Η αντικατάσταση γίνεται δωρεάν για όλες τις συνδέσεις από 50 και πάνω. Ζητάτε αντικατάσταση τηλεφωνικά και μετά περνάτε από οποιοδήποτε κατάστημα cosmote,  αφήνετε το παλιό σας modem και παραλαμβάνετε το καινούργιο (ή εναλλακτικά το δοκιμάζετε πρώτα στο σπίτι και αν όλα πάνε καλά επιστρέφετε αργότερα το παλιό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η αντικατάσταση γίνεται δωρεάν για όλες τις συνδέσεις από 50 και πάνω. Ζητάτε αντικατάσταση τηλεφωνικά και μετά περνάτε από οποιοδήποτε κατάστημα cosmote,  αφήνετε το παλιό σας modem και παραλαμβάνετε το καινούργιο (ή εναλλακτικά το δοκιμάζετε πρώτα στο σπίτι και αν όλα πάνε καλά επιστρέφετε αργότερα το παλιό). 

Δεν μιλάμε για αντικατάσταση αλλά για παροχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς γνώση αναφορικά με τον τρόπο που μπορούμε να συνδέσουμε εξωτερικό σκληρό στο modem ώστε να είναι προσβάσιμος από τους υπολογιστές του δικτύου;  Ενώ απο το μενού του ρούτερ βλέπω ότι είναι συνδεμένος   δεν μπορώ να αποκτήσω πρόσβαση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μετέφερα τον αριθμό μου στον ΟΤΕ και αναβάθμισα σε VDSL. Σήμερα έγινε η σύνδεση(έλαβα μήνυμα στον κινητό).  Έχω internet κανονικά όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά τα στατιστικά της σύνδεσης στο interface του router. Βλέπω την ταχύτητα από speedtest και βαράει 19Mbit Down 2Mbit Up. Λογικά πρέπει να περιμένω ακόμα την μετάβαση σε VDSL;

Επεξ/σία από Αϊνστάιν Ρόζεν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τραβήξει ένα καλώδιο (Ethernet) σε δίπλα δωμάτιο που έχω 2 PC.
Σύνδεσα τα καλώδιο που έρχεται από το router σε switch (TP-LINK TL-SG1005D v1) και τα 2 pc επάνω, γράφει Connected αλλά δε μου δίνει IP.
Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση να δίνει περισσότερες από μια IP ανα Ethernet port ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RcManiac είπε

Έχω τραβήξει ένα καλώδιο (Ethernet) σε δίπλα δωμάτιο που έχω 2 PC.
Σύνδεσα τα καλώδιο που έρχεται από το router σε switch (TP-LINK TL-SG1005D v1) και τα 2 pc επάνω, γράφει Connected αλλά δε μου δίνει IP.
Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση να δίνει περισσότερες από μια IP ανα Ethernet port ?  

Η δική μου εμπειρία είναι ότι απλά συνδέω τα pc πάνω στο switch και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...