Προς το περιεχόμενο

Speedport Plus (OTE)


Vasilius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 815
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tommybertsen είπε

Από εδώ.

 

thanks

9 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Ποια έκδοση έχεις τώρα;

Τελευταία είναι αυτή που τελειώνει σε ΟΤΕ2

Αυτήν έχω τώρα : Firmware version : 09022001.00.031_OTE2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα εμένα έχει την την ΟΤΕ2 αλλά στην σελιδα τώρα έχει την OTE5 . ίναι πιο νεα απο την ΟΤΕ2 ή πιο παλιά?

Επισης παίδες έχετε θέματα χαμηλού σήματος και συνδεσης αποσυνδεσης του wifi?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, έκανα μεταφορά γραμμής και στη νέα διεύθυνση ο τεχνικός μου ακύρωσε στην ουσία όλη την εγκατάσταση όπως δείχνει το user manual και άφησε δύο καλώδια,απο τον τοίχο ένα καρφί στο dsl του ρούτερ και απο τη γραμμή τηλεφώνου του ρούτερ καρφί ςτο τηλέφωνο, ούτε κουτάκια διαχωριστες ούτε φίλτρα, μου είπε δε χρειάζονται... Και επειδή έχει κάτι προβλήματα η γραμμή ψάχνω να δω μήπως φταίει αυτό αλλά λέω τι σκατά τεχνικός είναι δε μπορεί να μην ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, revyien είπε

Ερώτηση, έκανα μεταφορά γραμμής και στη νέα διεύθυνση ο τεχνικός μου ακύρωσε στην ουσία όλη την εγκατάσταση όπως δείχνει το user manual και άφησε δύο καλώδια,απο τον τοίχο ένα καρφί στο dsl του ρούτερ και απο τη γραμμή τηλεφώνου του ρούτερ καρφί ςτο τηλέφωνο, ούτε κουτάκια διαχωριστες ούτε φίλτρα, μου είπε δε χρειάζονται... Και επειδή έχει κάτι προβλήματα η γραμμή ψάχνω να δω μήπως φταίει αυτό αλλά λέω τι σκατά τεχνικός είναι δε μπορεί να μην ξέρει

Τι πρόβλημα έχει η γραμμή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

έχει αντικαταστήσει κάποιος το Speedport Plus με άλλο router της αγοράς πιο καλό, με περισσότερες λειτουργικότητες κλπ?

Εάν ναι, με ποιο ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gandrian είπε

Καλημέρα,

έχει αντικαταστήσει κάποιος το Speedport Plus με άλλο router της αγοράς πιο καλό, με περισσότερες λειτουργικότητες κλπ?

Εάν ναι, με ποιο ?

Ευχαριστώ.

Αν θέλεις να το πετάξεις εντελώς το speedport και να έχεις voip τότε το fritzbox 7530 ή 7590 είναι μονόδρομος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2021 στις 6:51 ΜΜ, bebis4 είπε

παιδες καλησπερα. εχω συνδεσει ενα παλιο ρουτερ με lan σε άλλο οροφο για να εχω σημα wifi. πως μπορω αν μπορω να αλλαξω το κωδικο του wifi του δευτερου ρουτερ και να ειναι ιδιος με του plus?

μπες στο μενού του ρουτερ, πρεπει να έχει οδηγίες από κάτω  192.168.01 η 1.1 αδμιν αδμιν αν δεν το έχεις πειράξει και στο κομμάτι ασφάλεια αλλάζει,ς το κωδικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια:

Επειδή δεν ήξερα ότι κάνει update μόνο του το Router το Firmware πήγα στο site του ΟΤΕ,  κατέβασα αυτό που έχει εκεί και το εγκατέστησα. Ε, από εκεί και ύστερα έχω χαμηλές ταχύτητες download και upload! 

Υπάρχει κάποιο site να κατεβάσω το πραγματικά τελευταίο Firmware (09022001.00.031_OTE2) μπας και λυθούν τα προβλήματα πιο σύντομα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών, λογικά ή την ίδια στιγμή ή το βράδυ αργά θα ανάψει το Service και θα κατεβάσει μόνο του την ΟΤΕ2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kozanitis1 είπε

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών, λογικά ή την ίδια στιγμή ή το βράδυ αργά θα ανάψει το Service και θα κατεβάσει μόνο του την ΟΤΕ2

Ευχαριστώ αδερφέ, αλλά έκανα πρίν από 7 ώρες και ακόμα να το κατεβάσει. Μάλλον πρέπει να κάνω υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, theoilia είπε

Αν θέλεις να το πετάξεις εντελώς το Speedport και να έχεις voip τότε το fritzbox 7530 ή 7590 είναι μονόδρομος.

Έχω οπτική ίνα Cosmote.
Μπορώ να το αντικαταστήσω με άλλο π.χ. Fritzbox 7530 ή θα μπει παράλληλα με το υπάρχον Speedport ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...