Προς το περιεχόμενο

Speedport Plus (OTE)


Vasilius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, gandrian είπε

Έχω οπτική ίνα Cosmote.
Μπορώ να το αντικαταστήσω με άλλο π.χ. Fritzbox 7530 ή θα μπει παράλληλα με το υπάρχον Speedport ?

Συνδέεις το Fritzbox με το ΟΝΤ και το Speedport το βάζεις στο κουτι του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 815
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Εχω το speedport W 724V type Ci. Να παρω το plus ή να μεινω οπως ειμαι;

Εχει 5G το 724 και εχω ελαχιστα κολληματα εως καθολου. Πιανω καπου 42mbps απο τα 50 που μου υποσχεται η cosmote

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το ρουτερ του οτε ειναι για πεταμα εχω το plus με τα 5GHz και εχω ολα restarts σε 50αρα γραμμη με το 724 δεν ειχα και συγχρονιζει μια στα 10 μια στα 12 μια στα 50 λεω να παω εδω. Θα ειμαι οκ με voip γραμμη? Αυτοι του οτε εχω δηλωσει βλαβη και απλα μας γραφουν λενε το εφτιαξαν ενω δεν κανουν τιποτα καποιες μερες βαραει συνεχεια restarts. Θα κανω δουλεια με το παρακατω να πιανω σταθερα 55/5.5 χωρις restarts? 

https://www.skroutz.gr/s/16177843/AVM-FRITZ-Box-7530.html

 

Εδω στατιστικα συγχρονισε παλι πολυ κατω απο τα 50

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chios είπε

Έχει πολλά λάθη η γραμμή σου, έχεις τσεκαρει την εσωτερική σου καλωδίωση;

Ναι η καλωδιωση ειναι πολυ καλη με το αλλο router παλιοτερα δεν ειχα τετοια θεματα. Με το plus στην 50αρα βγαινουν. Να παρω το fritzbox που εβαλα θα κανει δουλεια ειμαι 150 μετρα απο το dslam αλλα το router δεν την παλευει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chios είπε

Και εγώ το plus έχω και δεν έχω πρόβλημα, δήλωσε το βλάβη κάποιο πρόβλημα έχεις πολλά CRC error

S10625-16475195.jpg

Συνεχεια δηλωνω λενε το εφτιαξαν και παλι τα ιδια. Να ζητησω αλλο ρουτερ ισως το 724 που ειχαν πριν? Δεν ξερω τι φταιει απο μενα δεν ειναι οσο ειχα 24αρα και 30αρα vdsl δεν ειχα καμια αποσυνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chios είπε

Ζητά αλλαγή ρούτερ μήπως έχει κάποιο πρόβλημα

Αυτο θα κανω θα ζητησω το 724 θα δωσω αυτο πισω και βλεπω μετα πως θα προχωρησω. Πολλοι διαβαζω εχουν θεματα με το plus πηραν το 7530 και ηρεμισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Αυτο θα κανω θα ζητησω το 724 θα δωσω αυτο πισω και βλεπω μετα πως θα προχωρησω. Πολλοι διαβαζω εχουν θεματα με το plus πηραν το 7530 και ηρεμισαν.

Με το entry 2i μπορεί να έχω κι εγώ αρκετά CRC (λιγότερα από σένα αλλά αρκετά), αλλά η γραμμή και σταθερά συγχρονίζει (περίπου στα 95) και δεν έχει αποσυνδέσεις. Εδώ που είμαι 3 διαφορετικά plus αρνήθηκαν πεισματικά να συγχρονίσουν και κατέληξα στο entry 2i. Ωστόσο αν νταβατζιλίκι δεν ζητούσαν για το Smart 3, 2.5€ επιπλέον, εκεί θα πήγαινα. Το δίνουν δωρεάν με 200, λένε. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Με το entry 2i μπορεί να έχω κι εγώ αρκετά CRC (λιγότερα από σένα αλλά αρκετά), αλλά η γραμμή και σταθερά συγχρονίζει (περίπου στα 95) και δεν έχει αποσυνδέσεις. Εδώ που είμαι 3 διαφορετικά plus αρνήθηκαν πεισματικά να συγχρονίσουν και κατέληξα στο entry 2i. Ωστόσο αν νταβατζιλίκι δεν ζητούσαν για το Smart 3, 2.5€ επιπλέον, εκεί θα πήγαινα. Το δίνουν δωρεάν με 200, λένε. 

 

Οποτε entry η 724 και αν δεν παω στο 7530 να ησυχασω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οποτε entry η 724 και αν δεν παω στο 7530 να ησυχασω. 

Επειδή και εγώ με 50άρα συγχρονίζω χαμηλά (περίπου 31 mbps) μπορώ να τους ζητήσω να μου δώσουν το 7530 δωρεάν ή θέλουν να τους δώσεις κάποια χρήματα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Επειδή και εγώ με 50άρα συγχρονίζω χαμηλά (περίπου 31 mbps) μπορώ να τους ζητήσω να μου δώσουν το 7530 δωρεάν ή θέλουν να τους δώσεις κάποια χρήματα;;

Το 7530 μπορουμε να το αγορασουμε απο καταστηματα δεν το δινουν. Δινουν το plus το enty και το 724. Το 7530 εχει 130 ευρω αλλα απο το να ησυχασουμε βλεπω να καταληγουμε εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαινε μερικές φορές στο Amazon (σε κάποιο Ευρωπαϊκό) στα 90€  (99 με μεταφορικά) το Fritz. 

Δεν το πήρα όταν έπρεπε... Αλλά από το να περιμένεις πότε θα βγει ξανά κάποια προσφορά, το αγοράζεις από εδώ, και ξεμπερδεύεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...