Προς το περιεχόμενο

Fritz7590 υποστηρίζεται κανονικά από Cosmote και για Voip


Alex Chalkidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα την παρουσίαση εδώ και χάθηκα στα σχόλια!  Να προσθέσω ότι εδώ και κάνα μήνα το 7590 υποστηρίζεται επίσημα από την Cosmote!

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20370959

 

Όχι μόνο το πουλάνε οι ίδιοι ως premium πρόταση αλλά το υποστηρίζει και ο server τους, δηλαδή το βάζεις στην πρίζα και παίρνει αυτόματα ρυθμίσεις για Voip κλπ.

(Ναι, δεν το πίστευα μέχρι που το είδα με τα μάτια μου στο δικό μου.)

 

Επίσης έκανε ένα update (είμαι στο Labs πρόγραμμα) και έχει πλέον πραγματικές mesh network δυνατότητες.

Α, σημαντικό.  Όχι μόνο VoiP αλλά και IP TV υποστηρίζει.  Το λέω γιατί ο Cosmote γυρίζει το Cosmote TV όλο και περισσότερο σε overIP αντί για δορυφορικό βέβαια και με το παλιό router (το δοκίμασα και το επέστρεψα) ρούφαγε όλο το bandwidth και σου βούλιαζε το internet.  Με το Multi-Mimo του 7590 έχει μεγάλη διαφορά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, Alex Chalkidis said:

Διάβασα την παρουσίαση εδώ και χάθηκα στα σχόλια!  Να προσθέσω ότι εδώ και κάνα μήνα το 7590 υποστηρίζεται επίσημα από την Cosmote!

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20370959

Όχι μόνο το πουλάνε οι ίδιοι ως premium πρόταση αλλά το υποστηρίζει και ο server τους, δηλαδή το βάζεις στην πρίζα και παίρνει αυτόματα ρυθμίσεις για Voip κλπ.

(Ναι, δεν το πίστευα μέχρι που το είδα με τα μάτια μου στο δικό μου.)

Επίσης έκανε ένα update (είμαι στο Labs πρόγραμμα) και έχει πλέον πραγματικές mesh network δυνατότητες.

Α, σημαντικό.  Όχι μόνο VoiP αλλά και IP TV υποστηρίζει.  Το λέω γιατί ο Cosmote γυρίζει το Cosmote TV όλο και περισσότερο σε overIP αντί για δορυφορικό βέβαια και με το παλιό router (το δοκίμασα και το επέστρεψα) ρούφαγε όλο το bandwidth και σου βούλιαζε το internet.  Με το Multi-Mimo του 7590 έχει μεγάλη διαφορά.

δεν ειναι τιποτα παραξενο ή δεν ξερω τι να το βαλεις πανω και να παρει τις ρυθμισεις. ειναι tr069 και το κανουν ολα τα ρουτερ σχεδον για αυτο πχ παιρνεις το speedport ή παιρνεις το technicolor της forthnet και το βαζεις πανω και τα κανει ολα μονο του.το παραγγελνεις δηλαδη με ετοιμα τα settings που θες πχ για iptv για voip κτλ.
απλα αυτο ειναι custom firmware με ολα τα συν και τα πλην που θα εχει.επισης αν βγει μελλοντικα νεο Firmware δεν σημαινει οτι υποχρεωτικα θα το παρει η cosmote για το ρουτερ της γιατι θα πρεπει να βγει και η νεα εκδοση σε custom.
εκτος αν οι αλλαγες στο custom ειναι ελαχιστες ή αν ειναι αλλαγες που ειναι preconfigured ακομα
και στην general εκδοση του firmware οποτε εκει δεν εχεις θεμα.απλα ναι θα μου φαινεται παραξενο να μην ειναι custom.
me to beta firmware δινει δυνατοτητα mesh το εχω γραψει και στο review οποτε  βλεπεις ολες τις συσκευες που εχεις σε κατι σαν map με ip's κτλ.

ειναι και απο τα λιγα cpe's που υποστηριζει 35b profile.βεβαια η τιμη ποναει αν και ο οτε θα το δινει χρησιδανειο.

 

54 minutes ago, insome said:

αυτά χωρίς δικό τους firmware;

ξέρεις αν είναι συμβατό και με το my wifi;

δεν γινεται χωρις δικο τους Firmware εκτος αν η avm εχει περασει στον κωδικα του generic firmware να βλεπει με tr069 τον server του οτε αν πχ διαλεξεις οτε στην αρχη που το θεωρω δυσκολο.το my wifi ποιο ειναι?το my fon εννοεις ?υποστηριζει Guest network οποτε ναι μπορει να φτιαχτει χωρις να ξερω αν το εχουν φτιαξει.θα ειναι καλη φαση αν καποιος το εχει απο οτε να μας πει αν ειναι custom firmware.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, insome said:

Ναι το my fon εννοούσα, το οποίο στα δικά τους router είναι κρυφό, και το ενεργοποιείς ή όχι, μόνο εκτός και όχι από το ίδιο το router.

οταν το ενεργοποιεις απο το site στην ουσια αυτοματα μπαινει remotely στο router και το φτιαχνει.το ιδιο θα μπορει να ειναι και στο ,fritz που ετσι και αλλιως υποστηριζει guest network

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι ξέρω είναι το μόνο router εκτός από το ZTE που συνδέεται αυτόματα με τον server του ΟΤΕ έτσι για τις ρυθμίσεις πάντως.  Αυτό λέγεται Zero Touch Configuration.

Επίσης από ότι φαίνεται η Cosmote θα ακολουθήσει στα χνάρια μεγάλων ευρωπαϊκών provider, πχ https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/dsl/dsl-router.html και https://dsl.1und1.de/heimvernetzung#wlan

Το killer app κατά την γνώμη μου είναι το multi mimo γιατί έχω δυο έφηβους (online gaming) και 4k netflix και πολλά ακόμα.  Χωρίς τόσο προηγμένη διαχείριση wifi απλά δεν θα τα κατάφερνε η 50άρα μου.  Εννοώ ότι δεν τα κατάφερνε με το Speedport, μετρημένα πράγματα.  Στο ίδιο δίκτυο με τους ίδιους χρήστες τεράστια διαφορά στην πράξη.  Οπότε κάτι τεστ τα ακούω βερεσέ.  Αν μετράς μόνο έναν υπολογιστή δεν είναι πολύ ρεαλιστικό σενάριο.

Φαντάζομαι εσείς εδώ μέσα που είστε εξπέρ τα βρίσκετε κι αλλιώς αλλά εγώ πχ δεν έβγαζα άκρη πριν από αυτό με τα repeater κλπ να δω που χάνω ταχύτητες.

image.png.1f173b0592df9872a4e1a53c1719e830.png

Επεξ/σία από Alex Chalkidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Alex Chalkidis said:

Από ότι ξέρω είναι το μόνο router εκτός από το ZTE που συνδέεται αυτόματα με τον server του ΟΤΕ έτσι για τις ρυθμίσεις πάντως.  Αυτό λέγεται Zero Touch Configuration.

Επίσης από ότι φαίνεται η Cosmote θα ακολουθήσει στα χνάρια μεγάλων ευρωπαϊκών provider, πχ https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/dsl/dsl-router.html και https://dsl.1und1.de/heimvernetzung#wlan

Το killer app κατά την γνώμη μου είναι το multi mimo γιατί έχω δυο έφηβους (online gaming) και 4k netflix και πολλά ακόμα.  Χωρίς τόσο προηγμένη διαχείριση wifi απλά δεν θα τα κατάφερνε η 50άρα μου.  Εννοώ ότι δεν τα κατάφερνε με το Speedport, μετρημένα πράγματα.  Στο ίδιο δίκτυο με τους ίδιους χρήστες τεράστια διαφορά στην πράξη.  Οπότε κάτι τεστ τα ακούω βερεσέ.  Αν μετράς μόνο έναν υπολογιστή δεν είναι πολύ ρεαλιστικό σενάριο.

Φαντάζομαι εσείς εδώ μέσα που είστε εξπέρ τα βρίσκετε κι αλλιώς αλλά εγώ πχ δεν έβγαζα άκρη πριν από αυτό με τα repeater κλπ να δω που χάνω ταχύτητες.

γενικως ολα τα ρουτερ των Provider ειναι ρυθμισμενα ειτε για zero touch βλεπε forthnet (πχ technicolor 589.technicolor 788,technicolor 5136 και αλλα τοσα) ή του οτε speedport 2 entry,speedport 724 κτλ  ειτε ειναι ρυθμισμενα για Remote management απο τον παροχο λογω Custom firmware και με admin στοιχεια που θεωρητικα δεν τα δινουν(πρακτικα ολο και καπου τα βρισκεις).

Σε κάποια αλλα Router δεν ειναι ακριβως zero touch.περναει αυτοματα καποια στοιχεια για προσβαση στο ιντερνετ και την τηλεφωνια πχ μπορει να χρειαστει να την φτιαξει καποιος Remotely ειδικα οταν μιλαμε για πολλαπλα Interfaces(bri/fxs).Tωρα το καλο με το Fritz ειναι οτι ειναι φτιαγμενο για παιδακια με την καλη εννοια.Eχει εικονες γραφηματα οδηγιες οποτε ακομα και καποιος που δεν ξερει πολλα μπορει να ρυθμισει ευκολα ενα qos.για καποιον που ειναι πολυ απαιτητικος και θελει να κανει το qos τελειως Manually εκει ναι θα απογοητευτει .Oπως εγραψα και στο Review δεν υπαρχουν πολυ advanced πραγματα μεσα στο Interface. Προσπαθουν να πιασουν και τον πιο απλο χρηση να μπορει να κανει αυτα που θελει. Την 50 αρα την τερματιζεις για πλακα με το Wireless που εχει και την τερματισα και ακομα μεσα απο Repeater (fritz!repeater 1750e)dual band .μπορεις να βαλεις πανω ενα repeater και λογω mesh να το δεις μεσα στο Interface.να δεις με τη ταχυτητα κλειδωνει καθε συσκευη και σε τι πρωτοκολλο και σε τι band.

qos βεβαια εχουν τα περισσοτερα modem/router απλα σε καποια ειναι λιγο δυσκολο να το φτιαξει καποιος. βεβαια και στο fritz θα μπορουσαν περα απο qos να ρυθμιζε bandwidth ανα χρηστη που δεν το εχουν βαλει οσο θυμαμαι. για αυτο λεμε οτι αναλογως την χρηση θες και διαφορετικο εξοπλισμο.αλλο 5 ατομα με wifi αλλο ενα ατομο με ethernet ¨η δεν ξερω τι. βεβαια αλλη τιμη το speedport που δεν νομιζω οτι θα εκανε πανω απο 100 και αλλο τα σχεδον 300 του fritz!box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2018 στις 10:42 ΠΜ, poulinos είπε

δεν ξερω τι. βεβαια αλλη τιμη το speedport που δεν νομιζω οτι θα εκανε πανω απο 100 και αλλο τα σχεδον 300 του fritz!box

Για πολλά χρόνια οι πάροχοι ζητούσαν router στα ....33 ευρώ. Στην πράξη τα Speedport χαλάνε τόσο συχνά που πλέον με το που παίρνεις για υποστήριξη σου λένε κατευθείαν (πηγαίνετε σε ένα κατάστημα να πάρετε καινούργιο) οπότε τα 33 ευρώ αρχίζουν και μοιάζουν ακριβά.  Παρομοίως έχουν νομίζω μεγάλο θέμα με την ip TV, απλά δεν τα καταφέρνει το Speedport, βουλιάζει το δίκτυο.  Το μεγαλύτερο όμως θέμα είναι το WiFi.  To 7590 όπως λες, χωρίς να είμαι ειδικός, τα κανονίζει όλα και δουλεύουν.  Αλλάζει συχνότητες όποτε χρειαστεί, κάνει hand off χωρίς να το καταλάβεις όταν κινείσαι στον χώρο, έχει 2 και 5 GhZ, βολεύει τα Dect τα οποία αλλιώς σου σκίζουν την ταχύτητα αν δεν προσέξεις κλπ κλπ.

Το 90% του κόσμου δεν έχει τις γνώσεις να τα ρυθμίζει (ρυθμιΖει όχι "ρυθμίσει" γιατί αυτά τα πράγματα θέλουν διαρκώς αλλαγές) οπότε θεωρώ ότι ως "όλα σε ένα λύση" είναι μοναδικό προϊόν που άνετα αξίζει τα λεφτά του.   Να σου πω ένα απλό παράδειγμα που με ρωτάνε συνέχεια είναι τα priorities (που δίνεις εύκολα) και τα χρονοδιαγράμματα (για τα παιδιά, μπας και κοιμηθούν κάποια ώρα).  Ναι μεν τα ψιλοκάνουν κάποια router αλλά με πολύ πιο πολύπλοκο τρόπο, εδώ πχ πολλά router δεν μπορείς καν να πεις "δώσε στο guest network μέχρι 30% του συνολικού badnwidth".

Εκεί που ΣΚΙΖΕι το 7590 είναι για μικρές εταιρείες.  Λειτουργεί ως τηλεφωνικό κέντρο με 6 dect (όχι αναγκαστικά της AVM dect) μεταφέρεις κλήσεις, έχεις πολλαπλούς τηλεφωνητές, το διαχειρίζεσαι από το κινητό....όλα σε ένα λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 7/5/2018 at 10:46, Alex Chalkidis said:

Για πολλά χρόνια οι πάροχοι ζητούσαν router στα ....33 ευρώ. Στην πράξη τα Speedport χαλάνε τόσο συχνά που πλέον με το που παίρνεις για υποστήριξη σου λένε κατευθείαν (πηγαίνετε σε ένα κατάστημα να πάρετε καινούργιο) οπότε τα 33 ευρώ αρχίζουν και μοιάζουν ακριβά.  Παρομοίως έχουν νομίζω μεγάλο θέμα με την ip TV, απλά δεν τα καταφέρνει το Speedport, βουλιάζει το δίκτυο.  Το μεγαλύτερο όμως θέμα είναι το WiFi.  To 7590 όπως λες, χωρίς να είμαι ειδικός, τα κανονίζει όλα και δουλεύουν.  Αλλάζει συχνότητες όποτε χρειαστεί, κάνει hand off χωρίς να το καταλάβεις όταν κινείσαι στον χώρο, έχει 2 και 5 GhZ, βολεύει τα Dect τα οποία αλλιώς σου σκίζουν την ταχύτητα αν δεν προσέξεις κλπ κλπ.

Το 90% του κόσμου δεν έχει τις γνώσεις να τα ρυθμίζει (ρυθμιΖει όχι "ρυθμίσει" γιατί αυτά τα πράγματα θέλουν διαρκώς αλλαγές) οπότε θεωρώ ότι ως "όλα σε ένα λύση" είναι μοναδικό προϊόν που άνετα αξίζει τα λεφτά του.   Να σου πω ένα απλό παράδειγμα που με ρωτάνε συνέχεια είναι τα priorities (που δίνεις εύκολα) και τα χρονοδιαγράμματα (για τα παιδιά, μπας και κοιμηθούν κάποια ώρα).  Ναι μεν τα ψιλοκάνουν κάποια router αλλά με πολύ πιο πολύπλοκο τρόπο, εδώ πχ πολλά router δεν μπορείς καν να πεις "δώσε στο guest network μέχρι 30% του συνολικού badnwidth".

Εκεί που ΣΚΙΖΕι το 7590 είναι για μικρές εταιρείες.  Λειτουργεί ως τηλεφωνικό κέντρο με 6 dect (όχι αναγκαστικά της AVM dect) μεταφέρεις κλήσεις, έχεις πολλαπλούς τηλεφωνητές, το διαχειρίζεσαι από το κινητό....όλα σε ένα λύση.

μην νομιζεις οτι τα πετανε τα χαλασμενα.τα μισα απο αυτα θα ξαναβγουν κανονικα για χρηση στον κοσμο εξω ή θα τα δινουν σε καποια εταιρεια για να τα τσεκαρει και πανω απο τα μισα θα βγουν οτι ειναι μια χαρα.γιατι πολλα ατομα εχουν θεμα και παιρνουν καινουριο και εχουν παλι το ιδιο θεμα. μερικες εταιρειες πουλανε τα router αλλα με τα speedport δεν γινεται αφου το δινεις υποχρεωτικα λογω voip. επισης δεν τους νοιαζει και πολυ αν θα σε καλυψει.σου λενε αυτο ειναι αυτο κανει.θες κατι καλυτερο. βαλτο μπροστα και βαλε απο πισω router ή βαλε το speedport απο πισω να σηκωνει τηλεφωνια και μπροστα οτι θες. οι παροχοι σχεδον παντα προσπαθουσαν να εχουν φτηνα ρουτερ και σπανια ειχαν δωθει καλα.πχ Fritz,draytek τα οποια καποια
ηταν χρησιδανειο οποτε επρεπε να τα επιστρεψεις ή να τα πληρωσεις αμα δεν τα ειχες.τα δωρεαν ειναι ρουτερ των 5 ,10 ευρω αγορας. επισης σκεψου οτι οι περισσοτεροι απλα θελουν ενα ρουτερ να κανουν δουλεια οποτε για αυτους το speedport μπορει να το βλεπουν σαν κορυφη.ποσα ατομα δεν ξερουν καν τι σημαινει η λεξη ρουτερ. το 7590 κανει τα παντα αλλα δεν ειναι για ολους ετσι και αλλιως.δεν τους νοιαζει αν εχει bandwidth management.το Guest network με εξαιρεση το fon που εχει ο οτε ειναι πολυτελεια και δεν τους νοιαζει να υπαρχει στο απλο router. καποιοι εχουν ακομα και το zte 108 και σου λενε μια χαρα.πολλοι που εχουν θεμα με εμβελεια ο παροχος θα σου πει βαλε Repeater.
Οποτε ολα ειναι μια χαρα. απο εκει και περα εχουν γινει απο παροχους πολλες λαθος επιλογες που ενω στην αρχη φανηκε οτι γλυτωνουν χρηματα μαλλον μετα τα πληρωσαν σε αλλα ρουτερ σε βλαβες κτλ.βλεπε πχ crypto f320,crypto f330,siemens cl 110. ολα χαλασαν καποια στιγμη.απλα ολα.zte 108.ολοι οι παροχοι το εδωσαν λογω κοστους και το μαυρο το χαλι.καποιες φορες γλυτωνεις στην αγορα αλλα μετα....
και οσο περναει ο καιρος οι παροχοι δεν θελουν να δινουν ακριβα ρουτερ.οι μισοι βαρανε κανονι και δεν γυρνανε τους εξοπλισμους πισω οι αλλοι μισοι δεν πληρωνουν λογαριασμους.οποτε ο παροχος θελει να εχει την μικροτερη χασουρα.επισης ακομα και να δωσεις κατι ακριβο πρεπει να μαζεψεις τους εξοπλισμους μετα αν διακοψει ο πελατης το οποιο απαιτει να πληρωσεις μια εταιρεια για να γινει.επισης μετα πρεπει να τσεκαριστουν πριν δοθουν σε αλλο πελατη αρα παλι καποιος πρεπει να το κανει. συνηθως ισχυει παρε αυτο αν θες κατι καλυτερο παρε το δικο σου.ειδικα οταν ο πελατης πληρωνει 15 και 20 ευρω το μηνα. οπως το fritz εχει 300 ευρω αλλα η cosmote μπορει να δωσει το Speeport plus ή καποιο technicolor το οποιο θα κανει μεχρι 100 οποτε για αυτους κερδος ειναι.το πιο πιθανο ειναι το fritz να το δωσουν σε οποιον ειχε isdn και θελει Isdn interface σε πακετο 100 Mbit και πανω.επειδη εχει isdn interface μπορει να εξυπηρετησει εναν πελατη που θελει να τον γυρισει σε broadband telephony και εχει isdn(s0) τηλεφωνικο κεντρο.

η να το δωσει και σε καποια υπηρεσια σαν ολοκληρωμενη υποστηριξη τηλεφωνικου κεντρου λογω του dect function που εχει.και να το δινει πχ μαζι με dects.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, gorath said:

Συγνώμη, για να καταλάβω... Έχει ξεκινήσει η Cosmote να δίνει official το 7590???

Official δεν εχει παρει κατι ακομα το ματι μου ουτε βρισκω κατι να γραφουν γενικοτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, gorath said:

Συγνώμη, για να καταλάβω... Έχει ξεκινήσει η Cosmote να δίνει official το 7590???

Το πουλαει στα καταστηματα της σε τιμη 299€ οσο σχεδον ξεκιναει στο σκρουτζ. Τωρα για χρησιδάνειο δεν νομίζω να το δώσουν ούτε καν σε 200αρες. Αλλωστε για αυτο εφεραν το speedport plus που υποστηριζει 35b.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, timos71 είπε

Το πουλαει στα καταστηματα της σε τιμη 299€ οσο σχεδον ξεκιναει στο σκρουτζ. Τωρα για χρησιδάνειο δεν νομίζω να το δώσουν ούτε καν σε 200αρες. Αλλωστε για αυτο εφεραν το speedport plus που υποστηριζει 35b.

Καλό αυτό, γιατί το συγκεκριμένο έχει ένα σοβαρό πρόβλημα με τις 50άρες της Cosmote και μήπως μετά από αυτό ασχοληθεί κανένας και το λύσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/5/2018 at 16:45, timos71 said:

Το πουλαει στα καταστηματα της σε τιμη 299€ οσο σχεδον ξεκιναει στο σκρουτζ. Τωρα για χρησιδάνειο δεν νομίζω να το δώσουν ούτε καν σε 200αρες. Αλλωστε για αυτο εφεραν το speedport plus που υποστηριζει 35b.

Εχει νοημα να το δωσουν σε οποιον εχει isdn και θελει Isdn interface για συνδεση με τηλεφωνικο κεντρο .οπως πχ η vodafone και η Forthnet εδιναν Oxygen(gennet)σε αυτες τις περιπτωσεις. κατα τα αλλα δεν ειναι δυσκολο να το δωσουν χρησιδανειο στην 200αρα αφου α.το γυρνας πισω αμα διακοψεις.β.αν το χασεις ή δεν το γυρισεις πισω το πληρωνεις.

σιγουρα το κοστος ειναι πολυ μεγαλο με σχεση πχ το speedport plus αλλα ναι καμια σχεση το ενα με το αλλο σε λειτουργιες.

On 12/5/2018 at 00:48, gorath said:

Καλό αυτό, γιατί το συγκεκριμένο έχει ένα σοβαρό πρόβλημα με τις 50άρες της Cosmote και μήπως μετά από αυτό ασχοληθεί κανένας και το λύσει...

τι προβλημα εχει με το vdsl?αν ειναι προβλημα δεν θα ειναι μονο με τις 50αρες αλλα σε ολες τις vdsl αφου η ιδια τεχνολογια ειναι. πχ και στις 30αρες και στις 24 αρες (vdsl απο kv αντι για adsl 24/1 που εχει δοθει σε καποιους ) και στις 100αρες.η 200 οκ ειναι 35b οχι 17a.

και μου φαινεται παραξενο να μην το εχει φτιαξει η avm αν πραγματι τις εχει ζητηθει και ειναι προβλημα.για αυτο και ρωτα τι προβλημα εχει?επισης αν ειναι στην 50 αρα τις cosmote απο το kv τοτε θα ειναι και στις 50αρες των αλλων παροχων εφοσον παιρνουν απο τα kv του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...