Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Windows 10 April 2018 Update: Τα νέα χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εδώ κομπλέ για την ώρα με το update.
Ερώτηση: μου δέσμευσε 32 gb χώρο για windows.old φάκελο, να τον κάνω εκκαθάριση (γιατί βρίσκομαι σε ssd 120 gb) ή να τον αφήσω λίγες μέρες (ελεύθερα έχω 60 gb);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, RaspuTech said:

Κι εδώ κομπλέ για την ώρα με το update.
Ερώτηση: μου δέσμευσε 32 gb χώρο για windows.old φάκελο, να τον κάνω εκκαθάριση (γιατί βρίσκομαι σε ssd 120 gb) ή να τον αφήσω λίγες μέρες (ελεύθερα έχω 60 gb);

 

Η καλή πρακτική λέει να το κρατάμε για λίγες μέρες να δούμε εάν είναι σταθερό το σύστημα κλπ , μήπως και χρειαστεί να πάμε πίσω.

Ωστόσο, κατ εμού το θεωρώ waste of storage, διότι άμα είναι να σου γίνει πατατιά, το φορμάτ είναι ουτως σι αλλος μονόδρομος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, RaspuTech είπε

Κι εδώ κομπλέ για την ώρα με το update.
Ερώτηση: μου δέσμευσε 32 gb χώρο για windows.old φάκελο, να τον κάνω εκκαθάριση (γιατί βρίσκομαι σε ssd 120 gb) ή να τον αφήσω λίγες μέρες (ελεύθερα έχω 60 gb);

 

Και δεν τον αφήνεις λίγες μέρες μη σου τύχει τίποτα και πρέπει να επιστρέψεις πίσω, αφού εχεις και ελεύθερα 60. Θα διαγραφεί μετά μόνος του απ' ότι θυμάμαι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, vAg0s97 said:

Η καλή πρακτική λέει να το κρατάμε για λίγες μέρες να δούμε εάν είναι σταθερό το σύστημα κλπ , μήπως και χρειαστεί να πάμε πίσω.

Ωστόσο, κατ εμού το θεωρώ waste of storage, διότι άμα είναι να σου γίνει πατατιά, το φορμάτ είναι ουτως σι αλλος μονόδρομος

 

6 minutes ago, ZahosDoganos said:

Και δεν τον αφήνεις λίγες μέρες μη σου τύχει τίποτα και πρέπει να επιστρέψεις πίσω, αφού εχεις και ελεύθερα 60. Θα διαγραφεί μετά μόνος του απ' ότι θυμάμαι 

 

Θα το κρατήσω καλού κακού γι'αυτή τη βδομάδα, μακάρι να μην χρειαστεί δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα μια χαρα....σκατα πηγαν... Μετα το upgrade, δεν εχω ηχο ουτε μικροφωνο, ειναι με ερωτηματικο στο device manager το Multimedia Audio Controller και δεν εντοπιζει πλεον την καρτα ηχου, δοκιμασα ολα uninstall/install Drivers,και realtek και ολα και το προβλημα δεν λεει να φτιαχτει :mad: Οποιος εχει καμια ιδεα ας το πει..

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ το windows update στο laptop κατεβάζει τωρα. Στα αλλα 3 pc που εχω δεν μου το δίνει. Θα το κατεβάσω με την εφαρμογή που δίνουν τα windows. Εγώ ειμαι υπέρ των update παντα και τα βάζω απο τους πρώτους σε όλα μου τα pc  Αυτή  την φοβία μερικών δεν την καταλαβαίνω . Οποιος δε γουστάρει τα windows και τα update τους ας βαλει linux και δεν ξέρω κι εγω τι άλλο.  Επιτελούς μετά απο χρόνια έχουμε ένα  σοβαρό και σταθερό  λογισμικό που μάλιστα το υποστηρίζουν τοσο συχνά , κι εμείς γκρινιάζουμε. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ZahosDoganos είπε

Windows update!!! Ετοιμαστείτε για φορματ, φωτιές στα τροφοδοτικά, πυρηνικό όλεθρο.. πάρτε κονσέρβες για την επιβίωση :P

Μπαίνει και σε μένα τώρα για να δούμε.. θα εμφανιστεί ο μαμρα? 

haha

emperor-palpatine-vs-mumm-r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimskeet2002 είπε

Μπηκε και σε μενα το update.... Εχω το εξης θεμα. Δεν λειτουργει το Mic. Αν πατησω Listen to this device απ τα properties το ακουω κανονικα αλλα μολις το κλεισω δεν παιρνει καθολου σημα απ το mic.... Καμια ιδεα???

Εχω την gigabyte z270x aorus gaming 7 με soundblaster recon 3d onboard. Δοκιμασα απεγκατασταση κ εγκατασταση εκ νεου  drivers αλλα τζιφος...

Το ιδιο θεμα εχω και εγω με το update και SBOmni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimskeet2002 είπε

Μπηκε και σε μενα το update.... Εχω το εξης θεμα. Δεν λειτουργει το Mic. Αν πατησω Listen to this device απ τα properties το ακουω κανονικα αλλα μολις το κλεισω δεν παιρνει καθολου σημα απ το mic.... Καμια ιδεα???

Εχω την gigabyte z270x aorus gaming 7 με soundblaster recon 3d onboard. Δοκιμασα απεγκατασταση κ εγκατασταση εκ νεου  drivers αλλα τζιφος...

Λοιπον βρηκα το θεμα... Πρεπει να πας privacy>microphone και να το κανεις enable απο κει... ΕΛΕΟΣ ρε ms

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Άλλος από εδώ. Ξέρεις τι σημαίνει η λέξη αυτή; Επίσης το ότι κανείς τη δουλειά σου με αυτά, πιθανότατα τόσα χρόνια δωρεαν μέσω του θείου, και κάθονται χιλιάδες άνθρωποι για να στα φτιάξουν, μήπως αποτελεί καλύτερο ορισμό της λέξης;

Δεν ξέρω και ρωτάω. Ειλικρινά. Δεν ειρωνεύομαι. Έχω γνήσια τα 7 και μια γνήσια άδεια για τα 8.1. Δεν τα έχω από κανένα «θείο». B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμο, για δείτε: 

Τι φεύγει απο τα Windows σε αυτό το στάδιο και με τι δεν ασχολούνται πλέον:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/planning/windows-10-1803-removed-features

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TsironakosMix είπε

Λοιπον βρηκα το θεμα... Πρεπει να πας privacy>microphone και να το κανεις enable απο κει... ΕΛΕΟΣ ρε ms

Ναι το βρηκα κ εγω μετα απο πολυ παιδεμα... Παρολο π ειχα το mic enabled απ τα settings, επρεπε να ενεργοποιησω και το "let apps use the mic". Κ ειχε μια μικρη καθυστερηση απ οταν το πατουσα μεχρι ν αρχισει να πιανει το σημα οποτε εφαγα πολυ χρονο γιατι το ανοιγα κ το εκλεινα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...