Προς το περιεχόμενο

Απεγκατασταση - εγκατάσταση κλίμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Αν φύγει φρεον δεν μπορεί να το καταλάβει κάπως; 

μια χαρα θα το καταλαβει αλλα μπορει να βαριεται,να θελει να ξεπεταξει την δουλεια κτλ εξαρταται απο το ποσο ευσυνειδητος επαγγελματιας ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, georgeγ είπε

μια χαρα θα το καταλαβει αλλα μπορει να βαριεται,να θελει να ξεπεταξει την δουλεια κτλ εξαρταται απο το ποσο ευσυνειδητος επαγγελματιας ειναι

Αν κάτι δεν πάει καλά θα του πάρω τηλ να έρθει να το δει οπότε δεν νομίζω να συμφέρει κάτι τέτοιο.. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και ο αλλος που ειπε 260€ δε ξερεις πως σκεφτηκε. Επειδη ειχα ψαξει προσφατα τις τιμες μου επαιρνε περιπου 140 το ενα αλλα με νεες σωληνες.... Σκεψου σεναριο να παει να τα ξαναβαλει και να δει οτι ο χαλκος καπου εχει τσακισει... μπορει να γινει αυτο.. οποτε η θα κανει τη παπια ή πρεπει να τα εχετε συμφωνισει ωστε να βαλει νεα σωληνα και να πληρωθει γι αυτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adi32 είπε

βρισκεις και πολυ χαμηλοτερες τιμες 

πχ 50 το ενα

Θεσσαλονίκη; που; 

9 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Παντως και ο αλλος που ειπε 260€ δε ξερεις πως σκεφτηκε. Επειδη ειχα ψαξει προσφατα τις τιμες μου επαιρνε περιπου 140 το ενα αλλα με νεες σωληνες.... Σκεψου σεναριο να παει να τα ξαναβαλει και να δει οτι ο χαλκος καπου εχει τσακισει... μπορει να γινει αυτο.. οποτε η θα κανει τη παπια ή πρεπει να τα εχετε συμφωνισει ωστε να βαλει νεα σωληνα και να πληρωθει γι αυτη. 

Είπαμε αν χρειαστεί 10 ευρώ το μέτρο, καλά είναι νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κατηγορεις τον αλλον με τα 260.μπορει να περιλαμβανει καινουρια υγρα,αντλια κενου,καινουριες σωληνες,μονωση, αποδειξη ,κουβαλημα κλπ....δεν ειναι απλη εργασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Παντως και ο αλλος που ειπε 260€ δε ξερεις πως σκεφτηκε. Επειδη ειχα ψαξει προσφατα τις τιμες μου επαιρνε περιπου 140 το ενα αλλα με νεες σωληνες.... Σκεψου σεναριο να παει να τα ξαναβαλει και να δει οτι ο χαλκος καπου εχει τσακισει... μπορει να γινει αυτο.. οποτε η θα κανει τη παπια ή πρεπει να τα εχετε συμφωνισει ωστε να βαλει νεα σωληνα και να πληρωθει γι αυτη. 

Aν ο χαλκός καπου τσακίσει δεν πετάμε την σωλήνωση, απλά κόβουμε και πετάμε 2cm και τον ξανακολλάμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε παντα για τιμες που περιλαμβανουν ξηλωμα απο το παλιο σπιτι και εγκατασταση στο νεο. Παντως στον φιλο μας πρεπει να ληφθει υπ οψη οτι ειναι τοσο κοντα τα δυο σπιτια. Να ειναι ξεκαθαρο τι περιλαμβανει η τιμη για να μπορεις να συγκρινεις φιλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

Μην κατηγορεις τον αλλον με τα 260.μπορει να περιλαμβανει καινουρια υγρα,αντλια κενου,καινουριες σωληνες,μονωση, αποδειξη ,κουβαλημα κλπ....δεν ειναι απλη εργασια

Αν μιλάμε για τοσο ασχετο τεχνικό, οκ, μπορεί να παρει και κανένα χιλιάρικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν μιλάμε για τοσο ασχετο τεχνικό, οκ, μπορεί να παρει και κανένα χιλιάρικο

Αυτός με τα 260 μου είπε ότι θα κάνει τα πάντα απο την αρχή με νέα υλικά, πάλι πολλά όμως μου φαίνονται... 40 ευρώ για να βγάλεις ενα κλίμα και να το πας απέναντι απόσταση 20 μέτρα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θέση σου θα κοιτούσα κάποιον με τιμή γύρω στα 150ευρώ. 40 και 50ευρώ δεν παίζει, είναι πολύ χαμηλή τιμή υποψιάζομαι κακής ποιότητας εργασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν μιλάμε για τοσο ασχετο τεχνικό, οκ, μπορεί να παρει και κανένα χιλιάρικο

Αν ειναι τοσο σχετικος,να το κανει και τσαμπα,και γιατι οχι,να πληρωσει και απο πανω.απορω ομως γιατι δεν υπογραμμισες και τα υπολοιπα....

51 λεπτά πριν, vairass είπε

Αυτός με τα 260 μου είπε ότι θα κάνει τα πάντα απο την αρχή με νέα υλικά, πάλι πολλά όμως μου φαίνονται... 40 ευρώ για να βγάλεις ενα κλίμα και να το πας απέναντι απόσταση 20 μέτρα;  

Αυτο με τα 20 μετρα αποσταση μην το χρησιμοποιεις για επιχειρημα.το ξηλωμα και επαναστησιμο,ειναι ιδια,ειτε 20 μετρα ειναι η αποσταση,ειτε 800,ειτε 2 χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vairass είπε

Απέναντι είναι το σπίτι απόσταση 10 μέτρα... Το κουβαλάω και εγώ αν είναι αυτό το πρόβλημα σιγά. Για 2 μηχανήματα 150 μου είπε. 

150 για κατέβασμα και τοποθέτηση είναι μία καλή τιμή από τη στιγμή που μία απλή τοποθέτηση καινούργιου κυμαίνεται από 50 έως 80 ευρώ.Και το 260 δεν το λες και υπερβολικό (130 το ένα) αλλά κρίση υπάρχει μερικοί ρίχνουν και νερό στο κρασί τους.Για να γίνει σωστά η δουλειά αν είναι και κάποιο 18άρι και πάνω σίγουρα χρειάζεται και ένα δεύτερο άτομο.Τον άλλο ενδεχομένως να τον βοηθήσεις εσύ στο κατέβασμα ανέβασμα και έτσι να γλυτώσει το δεύτερο μεροκάματο.

Σε μία μέρα μέρα μπορεί να ζοριστεί αλλά  σίγουρα θα τελειώσει.

Δεν είναι και άσχημο μεροκάματο 150 ευρώ. Φρέο μένει το ίδιο και μπορεί να συμπληρώσει λίγο που πιθανόν θα διαφύγει κατά το λύσιμο και σωληνώσεις οι ίδιες από τη στιγμή που φτάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

150 για κατέβασμα και τοποθέτηση είναι μία καλή τιμή από τη στιγμή που μία απλή τοποθέτηση καινούργιου κυμαίνεται από 50 έως 80 ευρώ.Και το 260 δεν το λες και υπερβολικό (130 το ένα) αλλά κρίση υπάρχει μερικοί ρίχνουν και νερό στο κρασί τους.Για να γίνει σωστά η δουλειά αν είναι και κάποιο 18άρι και πάνω σίγουρα χρειάζεται και ένα δεύτερο άτομο.Τον άλλο ενδεχομένως να τον βοηθήσεις εσύ στο κατέβασμα ανέβασμα και έτσι να γλυτώσει το δεύτερο μεροκάματο.

Σε μία μέρα μέρα μπορεί να ζοριστεί αλλά  σίγουρα θα τελειώσει.

Δεν είναι και άσχημο μεροκάματο 150 ευρώ. Φρέο μένει το ίδιο και μπορεί να συμπληρώσει λίγο που πιθανόν θα διαφύγει κατά το λύσιμο και σωληνώσεις οι ίδιες από τη στιγμή που φτάνουν.

12αρια είναι και τα δύο.. Δεν έχουν τρελό βάρος. 

7 ώρες πριν, dollyyy19 είπε

Αν ειναι τοσο σχετικος,να το κανει και τσαμπα,και γιατι οχι,να πληρωσει και απο πανω.απορω ομως γιατι δεν υπογραμμισες και τα υπολοιπα....

Αυτο με τα 20 μετρα αποσταση μην το χρησιμοποιεις για επιχειρημα.το ξηλωμα και επαναστησιμο,ειναι ιδια,ειτε 20 μετρα ειναι η αποσταση,ειτε 800,ειτε 2 χλμ.

Δεν είναι το ίδιο να κάψεις βενζίνη 20 ευρώ με το να το πας απέναντι απλά νομίζω :) με ρώτησε κιόλας πόσο μακριά πάει κ του είπα 20 μέτρα μακριά. 

7 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Στην θέση σου θα κοιτούσα κάποιον με τιμή γύρω στα 150ευρώ. 40 και 50ευρώ δεν παίζει, είναι πολύ χαμηλή τιμή υποψιάζομαι κακής ποιότητας εργασία.

150 θα δώσω και για τα δύο. 

Επεξ/σία από vairass
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...