Προς το περιεχόμενο

ASUS DSL-N66U VDSL προβλήματα


AMDAKIAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

Μετά απο αναβάθμιση της γραμμής μου σε VDSL 50MBps αποφάσισα να πάρω έναν καλύτερο router απο αυτόν που μου παρέχει ο πάροχος (βλέπε Vodafone). Έτσι λοιπόν επέλεξα να πάρω τον ASUS DSL-N66U.

Δυστυχώς όμως για κακή μου τύχη δεν αναγνωρίζει σωστά την γραμμή , σαν ADSL συγχρονίζει μια χαρά και σε καλύτερη ταχύτητα απο πρίν , σαν VDSL όμως καθόλου. Προσπάθησα κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις αλλά δυστυχώς τίποτα. Και εδώ θα ήθελα εαν υπάρχει κανείς που να έχει δουλέψει το συγκεκριμένο router ή το έχει ο ίδιος σε γραμμή VDSL να μου γράψει τις ρυθμίσεις που ίσως να μην έκανα εγώ γιατί έχω προβληματιστεί αρκετά. Τον router τον έχω αγοράσει μεταχειρισμένο και σε άνθρωπο που τον είχε δουλέψει και σε ADSL αλλά και VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, AMDAKIAS said:

Χίλια ευχαριστώ με έσωσες απο την ταλαιπωρία τόσων ημερών

τιποτα να σε καλα .οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2018 στις 11:14 ΠΜ, AMDAKIAS είπε

Καλημέρα και καλό μήνα.

Μετά απο αναβάθμιση της γραμμής μου σε VDSL 50MBps αποφάσισα να πάρω έναν καλύτερο router απο αυτόν που μου παρέχει ο πάροχος (βλέπε Vodafone). Έτσι λοιπόν επέλεξα να πάρω τον ASUS DSL-N66U.

Δυστυχώς όμως για κακή μου τύχη δεν αναγνωρίζει σωστά την γραμμή , σαν ADSL συγχρονίζει μια χαρά και σε καλύτερη ταχύτητα απο πρίν , σαν VDSL όμως καθόλου. Προσπάθησα κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις αλλά δυστυχώς τίποτα. Και εδώ θα ήθελα εαν υπάρχει κανείς που να έχει δουλέψει το συγκεκριμένο router ή το έχει ο ίδιος σε γραμμή VDSL να μου γράψει τις ρυθμίσεις που ίσως να μην έκανα εγώ γιατί έχω προβληματιστεί αρκετά. Τον router τον έχω αγοράσει μεταχειρισμένο και σε άνθρωπο που τον είχε δουλέψει και σε ADSL αλλά και VDSL.

Καλησπέρα. Σε Vodafone έχω το ASUS DSL-N56U και συγχρονίζει μια χαρά.

screenshot.1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikon55 είπε

Καλησπέρα. Σε Vodafone έχω το ASUS DSL-N56U και συγχρονίζει μια χαρά.

screenshot.1.jpg

Καλησπέρα φίλε μου εννοείς DSL-AC56U , το συγκεκριμένο έχει υποστήριξη για vectoring ενώ αυτό που αναφέρω εγώ δεν έχει υποστήριξη παρά μόνο για VDSL2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AMDAKIAS είπε

Καλησπέρα φίλε μου εννοείς DSL-AC56U , το συγκεκριμένο έχει υποστήριξη για vectoring ενώ αυτό που αναφέρω εγώ δεν έχει υποστήριξη παρά μόνο για VDSL2

Ναι σωστά έγραψα λάθος το μοντέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...