Προς το περιεχόμενο

Xiaomi vs Lenovo Moto Mid-Range


tourist23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα στα δυο παρακάτω κινητά 
https://www.skroutz.gr/s/13188288/Lenovo-Moto-G5s-Plus-Dual-4GB-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/11008141/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-64GB.html
και θέλω να μάθω εάν τα έχει κάποιος στην κατοχή του αν κάποιο υπερτερεί του άλλου σε καθημερινή χρήση, καθώς σε χαρακτηριστικά (cpu/ram) τα βλέπω ίδια. Xiaomi για μπαταρία σίγουρα καλύτερο, αλλά αν κάποιος τα έχει δουλέψει, αν μπορεί ας σημειώσει κάποια pros/cons που θα με βοηθήσουν να αποφασίσω . 

Η χρήση είναι αρκετή σε εφαρμογές και εργασία , bluetooth συνδέσεις (full email internet και apps και σχεδόν μηδέν gaming ) . Επίσης, θα χρησιμοποιείται σε τρέξιμο με armband και ως gps. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας(2 χρόνια) και stock android πας στο moto(έχει πάρει Oreo).

Αν θες μπαταρία  και παραπάνω χώρο (64gb)στο Xiaomi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Αν θες επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας(2 χρόνια) και stock android πας στο moto(έχει πάρει Oreo).

Αν θες μπαταρία  και παραπάνω χώρο (64gb)στο Xiaomi.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, απλά η  ερώτησή μου ήταν πάνω στη χρήση του καθενός . Μπαταρία σε mAh το xiaomi εχει καλυτερη αλλα μπορεί απο άποψη απόδοσης να βγάζουν και τα δυο μια-δυο ημέρες χρήσης. Τι πλεονεκτήματα θα έχω από το stock android σε ατιθεση με το Mui της Χιαομι? , εστω ενα δυο πράγματα που γινονται αντιληπτα απο το μέσο χρήστη όχι κάτι ψαγμένο. 

Εσυ τι θα επέλεγες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MUI της Xiaomi θεωρειται καλο UI. Οποτε δεν θα εχεις προβλημα ουτως ή αλλως.

Ενναλακτικα με το Note 4Χ ειναι και τα Mi A1 & Redmi 5 Plus. Σχεδον ιδια και τα 3 με ελαχιστες διαφορες.

Μπορεις να περιμενεις και το νεο Redmi Note 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Το MUI της Xiaomi θεωρειται καλο UI. Οποτε δεν θα εχεις προβλημα ουτως ή αλλως.

Ενναλακτικα με το Note 4Χ ειναι και τα Mi A1 & Redmi 5 Plus. Σχεδον ιδια και τα 3 με ελαχιστες διαφορες.

Μπορεις να περιμενεις και το νεο Redmi Note 5

Σε ευχαριστω. Θα μεινω στο 4Χ και λόγω μεγέθους. το ταβανι μου ειναι οι 5.5" . ! 6 ιντσεσ τηλεφωνο ειναι too much για μενα προσωπικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαστάσεις ειναι παραπλήσιες λογω αναλογίας και bezels σε ολα τα παραπανω κινητά. Οι ίντσες που αναγράφονται είναι της οθόνης και οχι του συνολικού μεγέθους του κινητού. 

Το stock android δίνει πιο ελαφριά μεταχείριση του λογισμικού,γρηγοροτερες/περισσότερες ενημερωσεις, έλλειψη άχρηστων εφαρμογών που δεν απεγκαθιστουνται (ή τουλάχιστον οχι εύκολα) και ενα πιο καθαρό UI. 

Ολα όσα αναφέρθηκαν ειναι μια χαρα. Αν δεν καιγεσαι για πολυ χώρο αποθηκεύσης πάρε οποιο σ αρεσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...