Προς το περιεχόμενο

Windows 10 Game Performance Tweaks & Troubleshooting


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λογικό να καθαρίζει τόσες φορές; ( μετά από καμια ώρα και κάτι CoD Warzone )

win 10 v1909

Capture.PNG

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό, και μάλιστα περίεργο που δεν σου έκανε CTD, το έχεις βάλει να καθαρίζει την μνήμη όταν το standby είναι μεγαλύτερο απο 1GB (πάντα δηλαδή..) και η ελεύθερη μνήμη να είναι λιγότερη απο 8.2GB (πάλι πάντα όταν παίζεις games). Ασε τα defaults 1024/1024. Όσο για το 0.5 timer δεν ειμαι σίγουρος κατά πόσο δουλεύει δεδομένου οτι το λιγότερο που πέρνουνε τα Windows είναι 1 (Μπορεί να είμαι και λάθος)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα κανει και το εχει ψηλα αλλιως δε θα καθαριζει ποτε. Εγω το εχω 12.128 για να καθαριζει συνεχεια σε 16γιγα. Αυτη ειναι η δουλεια του, να καθαριζει συνεχεια.

Επεξ/σία από logvphys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βαλεις ετσι θα πρεπει να περιμενεις να πεσει στο 1γιγα η μνημη για να καθαρισει, δλδ σχεδον ποτε αν εχεις 16 γιγα........ ωραιος. Τουλαχιστον βαλτε το 6 ή 8, αλλα οχι 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Το ISLC θα χρειάζεται και για το Update που έρχεται τώρα το Μάιο ή το φτιάξανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το ISLC θα χρειάζεται και για το Update που έρχεται τώρα το Μάιο ή το φτιάξανε;

Σιγα μην το φτιαξανε. Ασχολουνται με χαζομαρες αντι να φτιαξουν τα σοβαρα θεματα. Timer και standby memory δεν προκειται να τα φτιαξουν ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For the love of God...ξέρει κανείς πως ξεφορτωνόμαστε επιτυχώς το notification του Security Center για κλειστό firewall, ΕΚΤΟΣ από το να ενεργοποιήσουμε/εγκαταστήσουμε firewall? Όχι, τα σχετικά options από Security Center, ΔΕ δουλεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Occultist είπε

For the love of God...ξέρει κανείς πως ξεφορτωνόμαστε επιτυχώς το notification του Security Center για κλειστό firewall, ΕΚΤΟΣ από το να ενεργοποιήσουμε/εγκαταστήσουμε firewall? Όχι, τα σχετικά options από Security Center, ΔΕ δουλεύουν...

https://serverfault.com/questions/880639/windows-10-disable-warning-notification-about-disabled-firewall-via-gpo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panoc είπε

Αυτό κλείνει ΟΛΑ τα notifications. Θέλω μόνο του firewall, που από ότι φαίνεται ΔΕ γίνεται...

Ευχαριστώ, πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Occultist είπε

Αυτό κλείνει ΟΛΑ τα notifications. Θέλω μόνο του firewall, που από ότι φαίνεται ΔΕ γίνεται...

Ευχαριστώ, πάντως.

Δε γινεται μονο το firewall παρα μονο ολο το Security and Maintenance δυστυχώς...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εβαλα πρόσφατα μια 27" 1080 οθόνη.

θέλω να μικρύνω το μέγεθος των πάντων, να δουλέψω στο 80-90% το UI των Windows. Δυστυχώς by default η επιλογή είναι στο 100% και πάει μόνο προς τα πάνω!. εχει βρεί κάποιος τρόπο να το κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, DooM_STeR είπε

Εβαλα πρόσφατα μια 27" 1080 οθόνη.

θέλω να μικρύνω το μέγεθος των πάντων, να δουλέψω στο 80-90% το UI των Windows. Δυστυχώς by default η επιλογή είναι στο 100% και πάει μόνο προς τα πάνω!. εχει βρεί κάποιος τρόπο να το κάνει?

  Όχι δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να κατέβει κάτω από το 100% εγγενώς από τα windows. (Αν κάποιος έχει βρει κάτι ας με διορθώσει). Ωστόσο μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος των γραμμάτων και των περιθωρίων των μενού χρησιμοποιώντας αυτήν την εφαρμογή: 

https://www.wintools.info/index.php/advanced-system-font-changer

Για να μικρύνεις τα εικονίδια μόνο είναι ακόμα πιο απλό (ctrl+wheel up or down):

Και για να το ολοκληρώσουμε :P όσον αφορά τους browsers υπάρχουν add-ons όπως αυτό στον firefox:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/nosquint-plus/?src=api

 

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...