Προς το περιεχόμενο

95,9€ ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ NILFISK C120.7-6 PC


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το πήρα και εγώ πριν 20 μέρες που ήταν και πάλι σε προσφορα απο το e-shop στα 95€.

Το δούλεψα σκληρά για 4 ώρες συνεχόμενες και δεν με προβλημάτισε καθόλου..

Στο μέλλον τώρα τι θα γίνει και πόσο θα αντέξει δεν το γνωρίζω..Όμως για 10 πλυσίματα το χρόνο καμια μικρη πιλοτι, αμάξι και πλάκες πιστεύω ότι αντέχει άνετα.

Για τα λεφτά του νομίζω ειναι αξιοπρεπέστατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτή την λογική κάθε φορά που πλένεις το αυτοκίνητο έπρεπε να γεμίζει λακκούβες. Αν το σιφόνι βουλώσει στο άνοιγμα το καθαρίζεις, όταν έχει βουλώσει πιο κάτω θέλει πίεση εννοείτε ότι βουλώνει από τρίχες και λίπος και όχι από στερεά πράματα ,πέτρες πλαστικά,κ.α .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε χλωρίνη, άσε τη μία μέρα και μετά ρίξε ζεστό νερό 60-70 βαθμούς.

 

Αν δεν κάνεις δουλειά το αγοράζεις και βρίζεις τον άχρηστο υδραυλικό.

Σε >30 κουζίνες/τουαλέτες (σπίτια, γραφεία) ποτέ δεν έχουμε χρειαστεί ξεβούλωμα 20 χρόνια που θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, townleader είπε

Το δούλεψα σκληρά για 4 ώρες συνεχόμενες και δεν με προβλημάτισε καθόλου..

Απο το service της nilfisk μου είπαν ότι όλα αυτά 110-140 bar είναι για μισή ώρα δουλειά. Μετά τουλάχιστον άλλη μισή ώρα ξεκούραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, thunderstorm said:

Απο το service της nilfisk μου είπαν ότι όλα αυτά 110-140 bar είναι για μισή ώρα δουλειά. Μετά τουλάχιστον άλλη μισή ώρα ξεκούραση...

και στα ενδιάμεσα διαλείμματα μια μπανάνα και Powerade ! 

Πλάκα κάνω φυσικά...εγω που το ζόρισα παιδιά μια χαρά εκανα δουλίτσα. Τώρα να πω την αληθεια δεν το πήρα για να το κρατήσω και για μια ζωή..εαν ήθελα κατι τέτοιο θα έδινα min 200€++ euros! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύω ένα C125 για 60~90', μέρα παρα μέρα ή κάθε δεύτερη μέρα.Ποτέ δέν σταμάτησε ελέω υπερθέρμανσης (είναι το μόνο σχετικό που βρήκα στο manual),ποτέ δέν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με την λειτουργία της αντλίας.

Τώρα,μια ανεπίσημη δήλωση απο έναν ανώνυμο τεχνικό δέν μου λέει κάτι.

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Αν δεν υπήρχαν οι "άχρηστοι" υδραυλικοί που σας φτιάχνουν αποχετεύσεις και διάφορα αλλα,θα ειχατε βρωμισει όμως....

;)

κάπου το έχασες

στις δικές μας εγκαταστάσεις δεν έχουμε άχρηστους υδραυλικούς και δεν καθόμαστε να ξεβουλώνουμε σωλήνες ;)

 

Ένα μοντέλο που δε θυμάμαι τώρα αλλά κόστιζε σε προσφορά 300-350€ έχει βγεί αστέρι πολλά χρόνια τώρα σε πολύ συχνή χρήση (επαγγελματικό χώρο).

Και ένα ανταλλακτικό που σπάσαμε απο κακή χρήση ήταν οικονομικό.

Απο karcher δεν έχουμε μείνει ικανοποιημένοι στα <300€ μοντέλα που είχαμε αλλά δε μπορώ να πώ ότι είναι όλα για τα μπάζα που κάποιος έγραψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πως το βλέπετε παιδιά στα 99€ από e-shop?
Όσοι το πήρατε έχετε να πείτε κάτι?

Υ.Γ.: περισταιακό πλύσιμο δύο αυτοκινήτων, καθάρισμος του driveway όπου κάθεται το αυτοκίνητο, απλός καθαρισμός πέτρινων τοίχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, icsd08063 είπε

Πως το βλέπετε παιδιά στα 99€ από e-shop?
Όσοι το πήρατε έχετε να πείτε κάτι?

Υ.Γ.: περισταιακό πλύσιμο δύο αυτοκινήτων, καθάρισμος του driveway όπου κάθεται το αυτοκίνητο, απλός καθαρισμός πέτρινων τοίχων.

Το βγάλανε προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, RedPriest είπε

Το βγάλανε προσφορά?

Το έχει στο Crazy Sundays αυτής της εβδομάδας (σήμερα είναι η τελευταία ημέρα)

https://www.e-shop.gr/plystiko-mixanima-nilfisk-120-bar-1400watt-patio-boyrtsa-c1207-6-pca-x-tra-128471011-p-TLS.120204

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, RedPriest είπε

Το βγάλανε προσφορά?

 

9 ώρες πριν, spysif είπε

Το έχει στο Crazy Sundays αυτής της εβδομάδας (σήμερα είναι η τελευταία ημέρα)

https://www.e-shop.gr/plystiko-mixanima-nilfisk-120-bar-1400watt-patio-boyrtsa-c1207-6-pca-x-tra-128471011-p-TLS.120204

Τελικά το τσίμπησα.. Παραγγελία σήμερα ξημερώματα, 12 το μεσημέρι μήνυμα να περάσω να το παραλάβω.
Το συναρμολόγησα ήδη και περιμένω να βρεθεί πλέον χρόνος να το δοκιμάσω.

Ερώτηση, χρειάζεται οπωσδήποτε ανεπίστροφη βαλβίδα πάνω στην παροχή του νερού?
Ποιος ο ρόλος της ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, icsd08063 είπε

Τελικά το τσίμπησα.. Παραγγελία σήμερα ξημερώματα, 12 το μεσημέρι μήνυμα να περάσω να το παραλάβω.
Το συναρμολόγησα ήδη και περιμένω να βρεθεί πλέον χρόνος να το δοκιμάσω.

Ερώτηση, χρειάζεται οπωσδήποτε ανεπίστροφη βαλβίδα πάνω στην παροχή του νερού?
Ποιος ο ρόλος της ακριβώς?

ελαχιστοι βαζουν αλλα κανονικα ειναι απαραιτητη

σταματαει νερο απο το να γυρισει απο το μηχανημα στο δικτυο (και να καταληξει στη βρυση σου)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ελαχιστοι βαζουν αλλα κανονικα ειναι απαραιτητη

σταματαει νερο απο το να γυρισει απο το μηχανημα στο δικτυο (και να καταληξει στη βρυση σου)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το πάρω, μαζί με το φίλτρο νερού για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...