Προς το περιεχόμενο

Η Lenovo ετοιμάζει smartphone με screen-to-body ratio πάνω από 95%


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, DTInfinity είπε

Σε πρόλαβαν!

Το ειχα διαβασει το concept στην αγορα θελω να βγει και να δουλευει σωστα.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχεις δει πολλα Android να κανουν βιντεοκληση σαν κανονικη κληση και οχι πχ Viber

Συν οτι βιντεοκληση μπορεις να κανεις και με την πισω καμερα να δει ο αλλος κατι που θελεις να του δειξεις.

Α ξεχασα εκτος απο οτι πρεπει να βγαζουμε 300 φωτογραφιες την φατσα μας την ημερα θα πρεπει να βλεπουν και οι αλλοι την φατσα μας.

Γεμισε ο τοπος γαμπρους και νυφες. :lol:

πέρα από τη πλάκα χρειάζεται πραγματικά για βιντεοκλήση!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχεις δει πολλα Android να κανουν βιντεοκληση σαν κανονικη κληση και οχι πχ Viber

Συν οτι βιντεοκληση μπορεις να κανεις και με την πισω καμερα να δει ο αλλος κατι που θελεις να του δειξεις.

 

Θα σου πω ενα μυστικο. Και απο το viber, και απο το skype κτλ, παλι βιντεοκληση το λεμε. Δεν εχει αλλη ονομασια.

Επισης οχι μπροστινη καμερα? Επιστρεφουμε στο 2005? Αν εσυ εχεις κυκλο που χρησιμοποιει την μπροστινη για σελφι με duckface, δεν ειμαστε ολοι το ιδιο ;)

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

 το concert 

concept*

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zarzonis είπε

Όταν κάνεις βιντεοκλήση(Skype, Viber κτλ), τις περισσότερες φορές θες να βλέπεις το συνομιλητή σου. Σε αυτές τις περιπτώσεις δηλαδή τί προτείνεις; Να μπαίνουμε μπροστά από καθρέφτη για να κάνουμε δουλειά με την πίσω κάμερα; Εννοείται ότι ούτε εγώ συμφωνώ με τη μάστιγα των selfies αλλά μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η μπροστινή κάμερα δεν είναι μόνο γι'αυτό.

Οσες φορες μου εκαναν βιντεοκληση γιατι εγω δεν την συμπαθω η εικονα ηταν λες και εβλεπα Atari του 80 και εχω αλλαξει πανω απο 300 κινητα στην ζωη μου και ακριβα κινητα και η συνδεση μου στο σπιτι τα τελευταια δυο χρονια ειναι 50αρα να πω οτι ειχα προβλημα με το ιντερνετ.

 

Πιστευω η βιντεοκληση ειναι για να δειξεις σε καποιον κατι online οπως ειχα δειξει στα πεθερικα μου τον γιο μου οταν εκανε πρωτη φορα χωρις βοηθητικες ποδηλατο η οταν εμαθε να κολυμπαει και οχι την μουτσουνα μου.

 

Αποψη μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα στα @@ μας αν δεν θελετε να το αγορασετε χωρις μπροστα καμερα, θα το παρουμε εμεις. Λες και το 99% των κινητων που δεν θα αγορασετε/αγγιξετε ποτε πρεπει να εχουν features που θελετε... για καποιο λογο..

 

Απλα μην το παρετε, πιο απλο πραγμα δεν υπαρχει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, overpower είπε

Θα ειναι σιγουρα πιο super wow απο το notch ;)

 

33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενώ αν έχει ένα κουμπί που θα το πατάς κάθε φορά για να βγει η κάμερα και τυχόν άλλοι αισθητήρες, θα είναι super wow... :P 

Vivo Apex!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, overpower είπε

Θα σου πω ενα μυστικο. Και απο το viber, και απο το skype κτλ, παλι βιντεοκληση το λεμε. Δεν εχει αλλη ονομασια.

Επισης οχι μπροστινη καμερα? Επιστρεφουμε στο 2005? Αν εσυ εχεις κυκλο που χρησιμοποιει την μπροστινη για σελφι με duckface, δεν ειμαστε ολοι το ιδιο ;)

concept*

Δεν γραφω τι κανει ο κυκλος μου γραφω τι κανω εγω και εγω δεν βγαζω σελφι.

Αλλα ξεχασα για εσας οποιος δεν βγαζει σελφι και δεν εχει φατσαμπουκ ειναι εξωγηινος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν γραφω τι κανει ο κυκλος μου γραφω τι κανω εγω και εγω δεν βγαζω σελφι.

Αλλα ξεχασα για εσας οποιος δεν βγαζει σελφι και δεν εχει φατσαμπουκ ειναι εξωγηινος.

Δεν ειπα κατι για facebook εγω. Σου ειπα οτι βιντεοκληση ειναι και οταν το κανεις μεσω viber Και skype. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αποκλείεται να βγάλουν κινητό χωρίς μπροστινή κάμερα, δεν υπάρχει περίπτωση. Απλά το πιο πιθανό είναι να βγαίνει από πάνω όπως σε αυτό το vivo concept, δεν είναι καθόλου κακό. Και βεβαία δεν νομίζω να χρειάζεται να πατήσεις έξτρα κουμπί. Όταν πατάς την εφαρμογή της κάμερας ή πας να ξεκινήσεις βιντεοκλήση ή να ξεκινήσεις μία εφαρμογή εν πάση περιπτώση που θα χρησιμοποιήσει την κάμερα, τότε θα βγαίνει αυτόματα. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Εχεις δει πολλα Android να κανουν βιντεοκληση σαν κανονικη κληση και οχι πχ Viber

Συν οτι βιντεοκληση μπορεις να κανεις και με την πισω καμερα να δει ο αλλος κατι που θελεις να του δειξεις

Κρατήσου, το Viber (skype, messenger, whatsapp) είναι και αυτά βίντεο κλήσεις. 

Ακόμη καλύτερα, στην βίντεο κλήση, καλό είναι να βλέπεις και εσύ την φατσα του άλλου. Πως θα το κάνεις αυτό με την πισω καμερα, μόνο εσύ το ξέρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Οσες φορες μου εκαναν βιντεοκληση γιατι εγω δεν την συμπαθω η εικονα ηταν λες και εβλεπα Atari του 80 και εχω αλλαξει πανω απο 300 κινητα στην ζωη μου και ακριβα κινητα και η συνδεση μου στο σπιτι τα τελευταια δυο χρονια ειναι 50αρα να πω οτι ειχα προβλημα με το ιντερνετ.

Πιστευω η βιντεοκληση ειναι για να δειξεις σε καποιον κατι online οπως ειχα δειξει στα πεθερικα μου τον γιο μου οταν εκανε πρωτη φορα χωρις βοηθητικες ποδηλατο η οταν εμαθε να κολυμπαει και οχι την μουτσουνα μου.

Αποψη μου παντα.

Η ποιότητα της βιντεοκλήσεις εννοείται ότι δεν είναι FullHD, αλλά αν και οι δύο συμμετέχοντες έχουν αξιόλογες συσκευές και ίντερνετ είναι αξιοπρεπέστατη. Απόλυτα σεβαστή η άποψή σου για τις βιντεοκλήσεις και η χρήση που περιγράφεις μοιράζοντας σημαντικές στιγμές είναι όντως μια χρήση των βιντεοκλήσεων. Σκέψου τις εξής χρήσεις τώρα.

1) Βρίσκεσαι μακριά από τους συγγενείς και φίλους για μήνες ή και χρόνια. Με τη βιντεοκλήση μπορείτε να δείτε ο ένας τον άλλο. Εκεί ο άλλος τη φάτσα σου θέλει να δει. 

2) Βρίσκεσαι σε τηλεδιάσκεψη στη δουλειά με συνεργάτες. Πάλι τη φάτσα του άλλου βλέπεις. 

Τα τελευταία δύο χρόνια χρησιμοποιώ τις βιντεοκλήσεις σχεδόν καθημερινά και για τους 2 αυτούς λόγους και ξεκάθαρα η επικοινωνία γίνεται πιο άμεση με τους συνομιλητές μου. Η μπροστινή κάμερα πρωτοβγήκε στα κινητά γι'αυτό το λόγο. Το να βγάλουν smartphone χωρίς μπροστινή κάμερα, είναι σαν να καταργούν τη λειτουργία του τηλεφώνου  από τα smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Κρατήσου, το Viber (skype, messenger, whatsapp) είναι και αυτά βίντεο κλήσεις. 

Ακόμη καλύτερα, στην βίντεο κλήση, καλό είναι να βλέπεις και εσύ την φατσα του άλλου. Πως θα το κάνεις αυτό με την πισω καμερα, μόνο εσύ το ξέρεις. 

Κρατησου, ειμαι 46 με σχεδον 3 παιδια ειμαι τεχικος υπολογιστων ειμαι gadgetακιας εχω αλλαξει πανω απο 300 κινητα και ξερω με ποια app μπορεις να κανεις βιντεοκληση.

Απλα δεν κανω βιντεοκλησεις η για ακομα καλυτερα ουτε γουσταρω να δει ο αλλος την φατσα μου ουτε γουσταρω να δω την δικια του.

 

Ποσο ποιο απλα να το γραψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, LLLEFTERIS said:

εχω αλλαξει πανω απο 300 κινητα στην ζωη μου 

 

Ας πούμε ότι ήσουν από τους πρώτους χρήστες και πήρες κινητό το 1988 (δεν υπήρχαν σχεδόν τίποτα τότε, αλλά λέμε τώρα) . Μέσα σε 30 χρόνια, άλλαξες πάνω 300 κινητα. Δηλαδή 10 κινητά το χρόνο, περίπου ένα κάθε μήνα. 

Κάτι δεν πάει καλά στη ζωή σου, χρειάζεσαι βοήθεια. 

 

ΥΓ να μας πεις που δουλεύεις σαν τεχνικός να ΜΗΝ πατήσω πόδι ποτέ εκεί. Αν δεν κατάφερες να κάνεις βιντεοκληση με καλή ποιότητα, φαντάσου πόσο δύσκολο θα σου είναι να κάνεις κάτι πιο πολύπλοκο. 

 

Επεξ/σία από guy_threepwood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...