Προς το περιεχόμενο

Η Lenovo ετοιμάζει smartphone με screen-to-body ratio πάνω από 95%


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, guy_threepwood είπε

Ας πούμε ότι ήσουν από τους πρώτους χρήστες και πήρες κινητό το 1988 (δεν υπήρχαν σχεδόν τίποτα τότε, αλλά λέμε τώρα) . Μέσα σε 30 χρόνια, άλλαξες 300 κινητα. Δηλαδή 10 κινητά το χρόνο, περίπου ένα κάθε μήνα. 

Κάτι δεν πάει καλά στη ζωή σου, χρειάζεσαι βοήθεια. 

Μια χαρα παει, αν υπηρχε προβλημα θα εψαχνα "φιλους" στο φατσαμπουκ δεν θα ειχα δυο παιδια και θα περιμενα και τριτο σε δυο μηνες.

Ειχα την δυνατοτητα να εχω αλλαξει και τρια κινητα μεσα σε ενα μηνα, ισως γιατι ειχα συνεργασια με μαγαζι με κινητα ισως γιατι ειμαι gadgetakias

 

Απλα θεωρω υπερβολικη την αποψη οτι αν βγει ενα κινητο χωρις μπροστα καμερα θα ειναι αχρηστο θα παει απατο κλπ.

Ηδη καποια εταιρια δεν θυμαμαι ποια εβγαλε κινητο χωρις προσβαση στο ιντερνετ ουτε data ουτε wifi και δεν ειναι λιγοι που ψαχνουν για τον Στρατο κινητο χωρις καμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης

όλα τα προϊόντα της lenovo σχεδόν όλα είναι αναξιόπιστα και ειδικά στον τομέα των ταμπλετ/κινητών.  από λογισμικό μέχρι hardware . επίσης απαράδεκτο service. ίσως καλύτερα  θα ήταν να ασχοληθεί με τον προβληματικό τομέα ταυτόχρονα ,ας επικεντρωθεί έστω από εδώ και πέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, zarzonis είπε

Η ποιότητα της βιντεοκλήσεις εννοείται ότι δεν είναι FullHD, αλλά αν και οι δύο συμμετέχοντες έχουν αξιόλογες συσκευές και ίντερνετ είναι αξιοπρεπέστατη. Απόλυτα σεβαστή η άποψή σου για τις βιντεοκλήσεις και η χρήση που περιγράφεις μοιράζοντας σημαντικές στιγμές είναι όντως μια χρήση των βιντεοκλήσεων. Σκέψου τις εξής χρήσεις τώρα.

1) Βρίσκεσαι μακριά από τους συγγενείς και φίλους για μήνες ή και χρόνια. Με τη βιντεοκλήση μπορείτε να δείτε ο ένας τον άλλο. Εκεί ο άλλος τη φάτσα σου θέλει να δει. 

2) Βρίσκεσαι σε τηλεδιάσκεψη στη δουλειά με συνεργάτες. Πάλι τη φάτσα του άλλου βλέπεις. 

Τα τελευταία δύο χρόνια χρησιμοποιώ τις βιντεοκλήσεις σχεδόν καθημερινά και για τους 2 αυτούς λόγους και ξεκάθαρα η επικοινωνία γίνεται πιο άμεση με τους συνομιλητές μου. Η μπροστινή κάμερα πρωτοβγήκε στα κινητά γι'αυτό το λόγο. Το να βγάλουν smartphone χωρίς μπροστινή κάμερα, είναι σαν να καταργούν τη λειτουργία του τηλεφώνου  από τα smartphones.

Μα δεν εγραψα καπου οτι η μπροστινη καμερα ειναι αχρηστη και πρεπει να καταργηθει δια ροπαλου αλλα οτι για μενα και ισως αρκετους αλλους μας ειναι αχρηστη.

Μου εφερε φιλη την Κυριακη να της βαλω αλλη rom στο Xiaomi note 4 και σε αυτη ειναι αχρηστη η πισω καμερα μονο selfie βγαζει. :lol:

Μιλαω για τωρα με τα τωρινα δεδομενα γιατι αυριο μπορει να παω και εγω Γερμανια και θα θελω να κανω βιντεοκλση στα παιδια μου.

 

Αλλα να μου κανει βιντεοκληση ο κολλητος μου που τον ξερω 25 χρονια ισως και παραπανω για να δω την φατσα του που τον βλεπω 3-4 φορες την βδομαδα το θεωρω εντελως χαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

 

Ηδη καποια εταιρια δεν θυμαμαι ποια εβγαλε κινητο χωρις προσβαση στο ιντερνετ ουτε data ουτε wifi και δεν ειναι λιγοι που ψαχνουν για τον Στρατο κινητο χωρις καμερα.

Ξαναλεω, δεν ειμαστε ουτε 2005, ουτε 1985

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, overpower είπε

Ξαναλεω, δεν ειμαστε ουτε 2005, ουτε 1985

Αλλαξαν τα πραγματα στον Στρατο; γιατι περυσι μου ζητουσε φιλος να βρω κινητο χωρις καμερα για τον γιο του που ηταν φανταρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιζω υπερ της αφαιρεσης της μπροστινης καμερας προκειμενου να μη βλεπω bezels και notch. Εχω μια κινεζια που περιστρεφει την κυρια καμερα και την κανεις σελφοκαμερα και στα 4 χρονια που εχω το μπρικι την εχω γυρισει 3 φορες για κληση και παλι χαβαλε ηταν. 

Υπαρχουν και αλλοι φιλε LLLefteri. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η μπροστινή κάμερα είναι άχρηστη για πολλούς από εμάς. Εγώ θα προτιμούσα να μην υπάρχει καν και να ήταν ακόμη καλύτερη η πίσω, ή το ηχείο, ή η οθόνη πχ. Δεν την χρησιμοποιούμε ρε παιδιά, τι να κάνουμε τώρα? Δεν γουστάρουμε τις βίντεο κλήσεις. Είναι θέμα στυλ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Την κάτω μεριά γιατί δεν την έδειξαν?

Μην στα δώσουν όλα στο πιάτο από τώρα. Αν ισχύει το 95% λογικά τίποτα δεν πρέπει να έχει και από κάτω. Θα δείξει βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heybro είπε

Μην στα δώσουν όλα στο πιάτο από τώρα. Αν ισχύει το 95% λογικά τίποτα δεν πρέπει να έχει και από κάτω. Θα δείξει βέβαια. 

Το λέω επειδή τους έχω ικανούς να αφαιρούν κάμερα αλλά να βάζουν physical button με chin από κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά... την παλεύετε? Διαπλικτίζεστε οι μισοί οτι δεν θέλετε μπροστινές κάμερες και οι άλλοι μισοί οτι θέλετε.

Ε και? Ποιά είναι η διαφωνία? Είστε τρανταχτά παραδείγματα οτι υπάρχουν διάφορα γούστα και γι'αυτό υπάρχουν διάφορα κινητά! Έλεος με τις απολυτότητες διαφόρων. Και επειδή αυτό κάπως ξεκίνησε από τον Λεφτέρη, ξαναδιάβασα τα posts και δεν λέει κάπου ο άνθρωπος οτι Πρέπει ντε και καλά να καταργηθούν οι μπροστινές κάμερες. Λέει οτι δεν θέλει Αυτός!

Εγώ ας πούμε θέλω, μου χρειάζεται αρκετές φορές (για δουλειά και πεθερικά) αλλά καταλαβαίνω απόλυτα αυτούς που προτιμούν κινητό που δεν έχει (π.χ. οι γονείς μου έχουν κινητά του 20ευρου και κάνουν τη δουλειά τους οι άνθρωποι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Το λέω επειδή τους έχω ικανούς να αφαιρούν κάμερα αλλά να βάζουν physical button με chin από κάτω...

Και εγω αυτο σκεφτηκα αλλα με το 95% θα πρεπει να ειναι μια λεπτη γραμμη το κουμπι.

Αν και ΕΓΩ προτιμω τα hardware button παρα αυτα που ειναι μεσα στην οθονη οπως το Mate 8 που εχω και αναγκαστικα εβαλα το GMD Immersive για να τα εξαφανιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...