Προς το περιεχόμενο

24μηνη επιδότηση 360 ευρώ σε 140.000 νοικοκυριά για αναβάθμιση σε σύνδεση οπτικών ινών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, geodark είπε

Ή αλλιώς, πως το κράτος θα χρηματοδοτήσει έμμεσα τις εταιρείες τηλεφωνίας για τις επενδύσεις που κάνανε/θα κάνουνε......

Πολύ σωστός. Αλλά μάλλον είναι για τις επενδύσεις που δεν θα κάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με εμάς που δεν θέλουμε ούτε € και περιμένουμε ακόμα διαθεσιμότητα θα γίνει κάτι ή μπα;

10 λεπτά πριν, XPHSTOS_ είπε

Εν έτη 2018 στο κέντρο της Αθήνας και να μην έχεις VDSL?
Τουλάχιστον αστείο...

Αστείο ήταν το 2015. 

Το 2018 μόνο εκνευριστικό είναι.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Για σκέτο internet ή double play ; 

Για DP θα εννοεί ο TopicStrarter. Πάντως 100Mbps download και upload σε τιμές κάτω του 50αρικου έχει μόνο η inalan με 28€ τον μήνα (μόνο internet), η οποία σκάβει με δικό της συνεργείο τους δρόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

double play + 300 λεπτα κιν.

Τσουχτεροί... αλλά νταξ τότε δεν ειναι καρφωτά επιδότηση για τους ISP ...  35 ευρώ δηλαδή τον μήνα... χμμμ 50-50 λιγο κλέβουν αυτοί λίγο κερδίζουμε εμείς :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά δεν έχω καταλάβει πως θα λειτουργεί για τους απλούς χρήστες που θέλουν να μπούν στο πρόγραμμα , δηλαδή εγώ που εχω vdsl σαν απλός χρήστης αλλα δεν υπάρχει κάλυψη για οπτικές σύντομα στην περιοχή μου θα μπορώ να κάνω αίτηση και βάλουν αποκλειστικά για εμένα ή για αυτον που θα κάνει την αίτηση ?

Και αν μπεί η σύνδεση απο πάγια τι θα πληρώνουμε κάθε μήνα κτλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

Τσουχτεροί... αλλά νταξ τότε δεν ειναι καρφωτά επιδότηση για τους ISP ...  35 ευρώ δηλαδή τον μήνα... χμμμ 50-50 λιγο κλέβουν αυτοί λίγο κερδίζουμε εμείς :P  

42-13 = 29, κατάλαβα κάτι λάθος; (το 42 είναι τελική)

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Πρακτικά δεν έχω καταλάβει πως θα λειτουργεί για τους απλούς χρήστες που θέλουν να μπούν στο πρόγραμμα , δηλαδή εγώ που εχω vdsl σαν απλός χρήστης αλλα δεν υπάρχει κάλυψη για οπτικές σύντομα στην περιοχή μου θα μπορώ να κάνω αίτηση και βάλουν αποκλειστικά για εμένα ή για αυτον που θα κάνει την αίτηση ?

Και αν μπεί η σύνδεση απο πάγια τι θα πληρώνουμε κάθε μήνα κτλπ ?

Είναι μόνο για 100ρες από τι κατάλαβα. Μόνο αυτές περνάνε αποκλειστικά από fiber. Η 50ρες είναι και από χαλκό. Εγώ 50ρα έχω από fiber πάντως, οπότε δεν ξέρω αν με πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Πόσο χρεώνουν τώρα την οπτική στα ταπεινά 100Mbps? (βαριέμαι να ψάχνω απλά ρωτάω για να καταλάβω αν η επιδότηση γίνεται για εμάς ή αν γίνεται για να παίρνουν οι τεμπέληδες ISP τα παχυλά μηνιάτικα που ζητάνε για τις υπηρεσίες τους. ) 

Αυτό..

Άρα σύμφωνα με τα γραφόμενα σε τεμπέληδες θα πάει η επιδότηση. . :P

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, Retromaniac said:

VDSL μέσω Fiber.

45 minutes ago, deligkos said:

ώστε να αναβαθμίσουν την ιντερνετική τους σύνδεση σε οπτική ίνα (FTTH).

Βασικά FTTH απλά δεν θα έχει ίδιο upload/download, αλλά όπως είναι τα πακέτα "Fiber"(VDSL)...

33 minutes ago, geodark said:

Ή αλλιώς, πως το κράτος θα χρηματοδοτήσει έμμεσα τις εταιρείες τηλεφωνίας για τις επενδύσεις που κάνανε/θα κάνουνε......

Νομίζεις οτι οι καλές τιμές που έχουν άλλες χώρες (πχ Ρουμανία/Βουλγαρία/Λετονία/κτλπ) προσφέρονται χωρίς έμμεση χρηματοδότηση/κίνητρα/διευκολύνσεις/μειωμένη γραφειοκρατία/κτλπ των επενδύσεων ή χωρίς χαμηλούς φόρους σε ένα κράτος?

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Μας βλέπουν κάτι Βέλγιο,ρουμανια,Λετονία και άλλες και γελάνε με τις ταχύτητες μας...

Την Βουλγαρία ξέχασες, πολύ μπροστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Βασικά FTTH απλά δεν θα έχει ίδιο upload/download, αλλά όπως είναι τα πακέτα "Fiber"(VDSL)…

Όντως; Ποιο το νόημα; Αφού με fiber στο καφάο έχεις πάλι 100ρα. Αργότερα για gigabit ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...