Προς το περιεχόμενο

24μηνη επιδότηση 360 ευρώ σε 140.000 νοικοκυριά για αναβάθμιση σε σύνδεση οπτικών ινών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, XPHSTOS_ είπε

Αυτό!

Εν έτη 2018 στο κέντρο της Αθήνας και να μην έχεις VDSL?
Τουλάχιστον αστείο...

σε αυτό φυσικά φταίει το σάπιο σύστημα γραφειοκρατίας που για να πας να σκάψεις στο κέντρο πρέπει να πάρεις άδειες από Δήμους Περιφέρειες Υπουργεία και άστα να πάνε χαρτούρα και διαδικασία ατελείωτη. και αντί να μπουν οπτικές ίνες μέσα σε ένα 6μήνο το πολύ 1 χρόνο σε όλη την Αθήνα θα κάνουν 3-4 χρόνια και αν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, geodark είπε

Ή αλλιώς, πως το κράτος θα χρηματοδοτήσει έμμεσα τις εταιρείες τηλεφωνίας για τις επενδύσεις που κάνανε/θα κάνουνε......

Θεωρείς σωστή την έμμεση χρηματοδότηση, που έγινε από έμμεση φορολογία;

Δηλ έκοψε συντάξεις και μισθούς και τα πήρε (φορολόγησε) με το παραπάνω από μένα και από σένα για να δικαιολογήσει τις επενδύσεις των εταιρειών;.....

Να γινόταν σε νορμάλ και ανεπτυγμένη οικονομία να το καταλάβω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, neogeo1982 said:

σε αυτό φυσικά φταίει το σάπιο σύστημα γραφειοκρατίας που για να πας να σκάψεις στο κέντρο πρέπει να πάρεις άδειες από Δήμους Περιφέρειες Υπουργεία και άστα να πάνε χαρτούρα και διαδικασία ατελείωτη. και αντί να μπουν οπτικές ίνες μέσα σε ένα 6μήνο το πολύ 1 χρόνο σε όλη την Αθήνα θα κάνουν 3-4 χρόνια και αν

Κι όχι μόνο. Η Inalan είχε δηλώσει παλιότερα στο adslgr ότι θα έπρεπε να αυξηθεί αρκετά το πάγιο για να καλύψει την επέκταση στο δήμο Αθηναίων εξαιτίας των απαιτήσεων του δήμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς που έχουμε FTTH ήδη,πραγματικό όχι τα μουσαντένια VDSL, θα μπορούμε να μπούμε στην επιδότηση ή μονο για τους καινούργιους? 

Επεξ/σία από Backpacker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Backpacker said:

Εμείς που έχουμε FTTH ήδη θα μπορούμε να μπούμε στην επιδότηση ή μονο για τους καινούργιους? 

Δεν νομίζω ότι ξέρει κάποιος. Επίσης λογικά θα μπουν εισοδηματικά και περιουσιακά κριτήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Κι όχι μόνο. Η Inalan είχε δηλώσει παλιότερα στο adslgr ότι θα έπρεπε να αυξηθεί αρκετά το πάγιο για να καλύψει την επέκταση στο δήμο Αθηναίων εξαιτίας των απαιτήσεων του δήμου...

 όταν σε μια χώρα αντί να σε υποστηρίζουν να πας τα έργα πιο γρήγορα σου βάζουν τρικλοποδιές τι να κάνεις. Απλά για να δικαιολογήσουν της άχρηστες θέσεις εργασίας σε βάζουν να περνάς από κάθε υπηρεσία για χαρτιά υπογραφές άδειες κλπ. για να πουν ότι κάτι κάνουν και αυτοί δεν πληρώνονται τζάμπα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ακομα δεν εχουμε ουτε dsl με 3G παλευουμε.....ακουμε ολες αυτες τις ανακοινωσεις και αναρωτιομαστε αν εμεις καποτε θα δουμε κατι απο αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, nhzt είπε

Θεωρείς σωστή την έμμεση χρηματοδότηση, που έγινε από έμμεση φορολογία;

Δηλ έκοψε συντάξεις και μισθούς και τα πήρε (φορολόγησε) με το παραπάνω από μένα και από σένα για να δικαιολογήσει τις επενδύσεις των εταιρειών;.....

Να γινόταν σε νορμάλ και ανεπτυγμένη οικονομία να το καταλάβω ....

Ούτε σε νορμάλ οικονομίες δεν γίνεται αυτό!!!

Εάν δεν κάνω λάθος είναι και αδίκημα;

Οκ Ελλάδα έχουμε συνηθίσει πχ σε φωτογραφικούς νόμους/διαγωνισμούς κτλπ και σε πολλούς φαίνεται παράλογο αν πεις το αντίθετο.

Βγαίνουν και γράφουν για ανάπτυξη κτλπ κτλπ και έχουμε έναν ΟΤΕ ουσιαστικά να κάνει μονοπώλιο (και έχει αγοραστεί και για ένα κομμάτι ψωμί αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση)  να παίρνει πλέον και επιδότηση από το κράτος που έχει λιώσει κυριολεκτικά στην φορολογία τους πολίτες του!!!

Αν είναι δυνατόν...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο μηνα δυστυχως επεσα απο 6mbps σε 2mbps λογω βλαβης.Αχ ποσο αναπολω στην πατρα το 2005 που ειχα 4mbps...

Εχω vodafone και το υπεσυγχρονο καφαο της wind ειναι ακριβως κατω απο το μπαλκονι μου αλλα δεν μου δινει fiber στο σπιτι μου για καποιο λογο η wind...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω που καποιοι λενε διαρκως οτι αλλες ευρωπαικες χωρες εχουν τελειες γραμμες. Προσφατα πηγα dusseldorf και lucca. Και οι 2 μενανε μεσα στο κεντρο της πολης και μετα βιας ειχαν καθαρα 9mbps. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ggkis είπε

Βλεπω που καποιοι λενε διαρκως οτι αλλες ευρωπαικες χωρες εχουν τελειες γραμμες. Προσφατα πηγα dusseldorf και lucca. Και οι 2 μενανε μεσα στο κεντρο της πολης και μετα βιας ειχαν καθαρα 9mbps. 

Ναι υπάρχει έντονη παραφιλολογία ότι έξω είναι όλα τέλεια. Έχουν Gbps με 5ευρω τον μήνα. Ο τεχνικός έρχεται πριν τον καλέσεις και άλλα τέτοιες υπερβολικές δραματοποιημένες αφηγήσεις.

Το έγραψα παραπάνω 9,90 θέλει για να τα δείτε μόνοι σας εάν ισχύουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, Paris777 said:

Εχω vodafone και το υπεσυγχρονο καφαο της wind ειναι ακριβως κατω απο το μπαλκονι μου αλλα δεν μου δινει fiber στο σπιτι μου για καποιο λογο η wind...

Στο site της Vodafone βγαίνει διαθεσιμότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orck είπε

Ναι υπάρχει έντονη παραφιλολογία ότι έξω είναι όλα τέλεια. Έχουν Gbps με 5ευρω τον μήνα. Ο τεχνικός έρχεται πριν τον καλέσεις και άλλα τέτοιες υπερβολικές δραματοποιημένες αφηγήσεις.

Το έγραψα παραπάνω 9,90 θέλει για να τα δείτε μόνοι σας εάν ισχύουν.

Όσο ακριβώς πληρώνω την 100/100 στο εξωτερικό; Τι ακριβώς να δω;

Δεν χρειάζεται να πάω κάπου εδώ είμαι 100/100 2ms και όχι έως αλλά καρφωτα. Ποιός ο λόγος να πει κάποιος ψέματα; Άλλωστε το μισό χρόνο Ελλάδα είμαι με έως 24 (οκ είμαι ο τυχερός πιάνω 18 πλέον από 22 που έπιανε).

Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που τόσο θέλουν να υπερασπιστούν το τωρινό καθεστώς, ευτυχώς είναι λίγοι.

Φυσικά αν ζητηθεί μπορώ να στείλω και link σε κάθε ενδιαφερόμενο (χωρίς 9.90) με τιμές για 100/100 μέχρι 1000/500. Η δεύτερη δυστυχώς είναι λίγο ακριβή στα 27€ αν θυμάμαι καλά.

Φυσικά αστειεύομαι με το ακριβή :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...