Προς το περιεχόμενο

Αγορά κλειδιού windows 10...


Alkis06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να αγοράσεις ένα κλειδί ενεργοποίησης π.χ. από το kinguin με 30€, ή να αγοράσεις ένα αυθεντικό των windows με 120€??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Alkis06 είπε

Παιδιά, πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να αγοράσεις ένα κλειδί ενεργοποίησης π.χ. από το kinguin με 30€, ή να αγοράσεις ένα αυθεντικό των windows με 120€??

https://iguru.gr/157845/windows-10-with-5-69-euro/....Παρτα φθηνοτερα

 

7 λεπτά πριν, Alkis06 είπε

Παιδιά, πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να αγοράσεις ένα κλειδί ενεργοποίησης π.χ. από το kinguin με 30€, ή να αγοράσεις ένα αυθεντικό των windows με 120€??

Επεξ/σία από Tolios123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω άρθρο είναι άκυρο, πλέον δεν υπάρχουν δωρεάν αναβαθμίσεις από παλιότερες εκδόσεις. 

Τα 30€ που ζητάει το kinguin είναι πολλά για gray market key. Νομίζω πως από ebay, αλλά ακόμα και απ τις αγγελίες του insomnia, μπορείς να βρεις φτηνότερα. Προσοχή και πάλι, gray market keys. 

Αν τα θέλεις για επαγγελματικό μηχάνημα, η αγορά του γνήσιου είναι μονόδρομος. Αν είναι για προσωπικό, πάρε ένα φτηνό, στη χειρότερη θα μπει σε blacklist κάποια στιγμή και θα πάρεις άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/18/2018 at 18:32, angmar said:

Το παραπάνω άρθρο είναι άκυρο, πλέον δεν υπάρχουν δωρεάν αναβαθμίσεις από παλιότερες εκδόσεις. 

Την τελευταια φορα που δοκιμασα το win 8 key σε fresh install των 10 ηταν τελη Φεβρουαριου και πηρε το κλειδι κανονικα. (ειχα κανει extract το product key πριν το format).
Δεν μπορω να δεσμευτω για το αν ισχυει ακομα αν και διαβασα μερικα αρθρα που αναφερουν οτι ακομα δουλευει η παραπανω μεθοδος. (και να σου πω την αληθεια, μου φαινεται λογικο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/18/2018 στις 6:33 ΜΜ, Alkis06 είπε

Από πού?? Και είναι αξιόπιστα? 

https://www.psngames.org/software/windows/microsoft-windows-10-professional

Πολύς κοσμάκις έχει αγοράσει χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα αν θέλεις να τα στάξεις για 120+ ευρώ αυτό εσύ θα το αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αγόρασα χθες από ebay και δούλεψε μια χαρά.

3 ευρώ και κάτι ψιλά.

Το ότι δουλεύει δεν λέει τίποτε. Αν θα δουλεύει και στο μέλλον είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα θα το δώσω, οπότε λίγο με ενδιαφέρει.

Και για δικό μου όμως να ήταν, για τέτοια διαφορά στο οικονομικό, θα το έπαιρνα το ρίσκο χωρίς 2η σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το μηχάνημα θα το δώσω, οπότε λίγο με ενδιαφέρει.

Και για δικό μου όμως να ήταν, για τέτοια διαφορά στο οικονομικό, θα το έπαιρνα το ρίσκο χωρίς 2η σκέψη.

Διαφωνώ για αγορά από ebay από όπου κλειδιά δεν ισχύουν πια ενώ από το psngames δεν έχω κάποιο περιστατικό ακόμα όπου το κλειδί να βγήκε μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Λοιπόν τα κλειδιά που έχει το ebay είναι μεν αληθινά, αλλά επειδή η microsoft τα δίνει για συγκεκριμένους φορείς η μεταπωληση προς σε εμας είναι παράνομη. Δηλαδή καθεστώς ημινομιμοτητας.Ανα πασα στιγμή μπορεί λοιπόν να τα κάνει ανάκληση (ποτέ δεν έγινε αυτό μεχρι στιγμης).όποιος θέλει ας τοποοθετηθει λίγο στο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, iliata2410 είπε

όποιος θέλει ας τοποοθετηθει λίγο στο θέμα

Έχω τοποθετηθεί, αγοράζοντας για windows 10 και office. Ανάκληση σημαίνει πως πιθανόν να χαθούν 3-4 ευρώ ανά κλειδί και θα πρέπει να ξεχωρίσουν ποιά  έχουν πουληθεί και ποιά όχι.

Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2019 στις 10:42 ΠΜ, Doubt είπε

Ανάκληση σημαίνει πως πιθανόν να χαθούν 3-4 ευρώ ανά κλειδί

Ακόμα και να μπαναριστεί ένα κλειδί από ebay είμαι σίγουρος ότι ο πωλητής θα σου στείλει άλλο δωρεάν. Δεν τους κοστίζει τίποτα εξ' άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...