Προς το περιεχόμενο

Αγορά κλειδιού windows 10...


Alkis06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και χρονια πολλα !

Πριν λιγες μερες αγορασα ενα κλειδι windows home απο το godeal24.com για ενα ξαδερφο του οποιου για καποιο λογο το κλειδι του ξαφνικα ¨εξαφανιστηκε". Ολα καλα , εγινε η ενεργοποιηση , λειτουργησε μια χαρα.

Το προβλημα ειναι οτι μετα απο 5-6 μερες ξαφνικα του ηρθε μην. στο κινητο οτι εκανε αγορες απο Σιγκαπουρη και Μπαγκλαντες χρεωνοντας τον 460 ευρω!!
Κατευθειαν πηρε τραπεζες ακυρωσε καρτες κτλ. και εκανε και μια δηλωση αρνησης των συνναλαγων(δεν ειμαι σιγουρος αν λεγεται ετσι).

Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το site που πηραμε το κλειδι ?Θεωρω οτι επειδη το ειδα να το διαφημιζουν απο εδω το insomnia οτι ειναι legit...

Επισης μου φενεται παρα πολυ περιεργο πως μπορουν να παρουν το 6ψηφιο που σου στελνουν στο κινητο για να πραγματοποιηθει η συναλαγη ...

Αν ξερετε κατι παρακαλω πειτε μου.

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει μια περίπτωση το pc που έκανες την συναλλαγή να ήταν μολυσμένο από κάποιον keylogger. Βασικά κακώς κάνετε συναλλαγές πιστωτικής απευθείας. Το paypal είναι πιο ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλημέρα. Για αγορά αξιόπιστου κλειδιού για windows 10 home 64 bit Ελληνικά, απο που προτείνετε να αγοράσω? Θα ήθελα να απαντήσουν όσοι έχουν αγοράσει απο εκεί και είναι ευχαριστημένοι (δηλαδή να δουλεύει καλά κάποιο διάστημα). Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

καλημέρα. Για αγορά αξιόπιστου κλειδιού για windows 10 home 64 bit Ελληνικά, απο που προτείνετε να αγοράσω? Θα ήθελα να απαντήσουν όσοι έχουν αγοράσει απο εκεί και είναι ευχαριστημένοι (δηλαδή να δουλεύει καλά κάποιο διάστημα). Ευχαριστώ!

Από ebay έχω αγοράσει, πάμφθηνα και χωρίς προβλήματα.

Μόνο που ήταν pro, αν παίζει ρόλο αυτό. Η γλώσσα αλλάζει, δεν είναι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Από ebay έχω αγοράσει, πάμφθηνα και χωρίς προβλήματα.

Μόνο που ήταν pro, αν παίζει ρόλο αυτό. Η γλώσσα αλλάζει, δεν είναι πρόβλημα.

καλησπέρα. Απο που αγόρασες? εβαλα στο ebay να ψάξει για key και βγάζει κάτι άκυρα πανάκριβα. Μαλλον θέλει συγκεκριμένες λέξεις γιατι με περιγραφή w........$ 10 home key δεν βγάζει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://buykeynow.com/windows-10-professional-32-64-bit?gclid=Cj0KCQiAvvKBBhCXARIsACTePW-d4k_JN_t-Zdj_x2efBZQKbsjp_bpqbRJJgAcu_ikaT_QskgdxFyUaAhE5EALw_wcB

Έχω πάρει από εδώ 2 keys 10€/key το ένα αγορά με paypal και το άλλο με prepaid card δουλεύουν και τα δύο μια χαρά τώρα κοντά 5 μήνες (pc g630 , r5 3400g)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

όλο πωλητές με 0-3 feedback μου βγάζει. Τι ειναι αυτά? Τι παίζει?

Έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που είχα αγοράσει. Ίσως πέφτει κυνήγι από το Ebay, δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόνο για pro windows εχει?  Δεν πουλάνε ειδικά για home. Μπορώ να βρώ για Ελληνικά ή δεν παίζει ρόλο η γλώσσα των windows με το κλειδί? ευχαριστω

ας πούμε εδώ https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-home-cd-key-compare-prices/

τι γράφει εδώ στην περιγραφή

WHAT IS WINDOWS 10 HOME CD KEY?
It's a digital key that allows you to download Windows 10 Home directly to PC from the official Platforms.

επίσης εκεί που λεει editions εχει:
bundle, bundle 1, N edition, Oem, retail cd key, standard... ποιο επιλέγεις για τα κλασσικά windows 10 home 64bit greek κατεβασμένα απο την σελίδα της ΜS?

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

επίσης εκεί που λεει editions εχει:
bundle, bundle 1, N edition, Oem, retail cd key, standard... ποιο επιλέγεις για τα κλασσικά windows 10 home 64bit greek κατεβασμένα απο την σελίδα της ΜS?

Αν πατήσεις εκεί που λέει Edition..

Αναφορά σε κείμενο

OEM

OEM versions of Windows 10 Home are full versions of the operating system whose license becomes tied to the first PC you install it on. The license cannot be transferred to another PC.

Retail

Retail versions of Windows 10 Home are full versions of the operating system with a license that you can transfer if you decide to upgrade your motherboard or buy a new PC.

Με Retail είσαι μια χαρά, το Standard δεν ξέρω τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Πάρε retail. Τα oem κλειδιά ενεργοποιούνται σε ένα υπολογιστή και "δένονται" με το συγκεκριμένο hardware ενώ τα retail (θεωρητικά τουλάχιστον) μπορείς να τα μεταφέρεις αν θέλεις σε άλλο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση. Αλλαξα μητρικη και δε μπορω να μεταφερω το κλειδι. Να υποθεσω οτι ηταν ΟΕΜ? Ειχα αγορασει ενα απο ebay 2,5€ πριν καμμια διετια και δουλευουν ακομα μια χαρα. Ειχα αγορασει και ενα retail που νομιζω ηταν σε αυτη τη μητρικη αλλα δεν βρισκω το key. Βρισκω τωρα στο ebay με 3€ αλλα χωρις αξιολογησεις. Καμια ιδεα? Το allkeys δε μου γεμισε το ματι

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, giokspy είπε

Ειχα αγορασει και ενα retail που νομιζω ηταν σε αυτη τη μητρικη αλλα δεν βρισκω το key.

Με email τα στέλνουν. Ψάξε στα εισερχόμενα σου την περίοδο που το είχες αγοράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...