Προς το περιεχόμενο

JVC LT55K880 55" Smart 4K TV 399€ Κοτσώβολος


powerup

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μια σημαντικη ελλειψη ειναι οτι μαλλον δεν εχει bluetooth κατι που ειναι πολυ χρησιμο για ασυρματα ακουστικα κυριως. Σιγουρα δεν ειχε η 870 αφου το ειχε ψαξει ο lionheart, το ιδιο φαινεται να ισχυει συμφωνα με την σελιδα του Κωτσ. και γι αυτην.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνώμη μου επειδή έχω το παλιό μοντέλο...το μόνο που αξίζει είναι οι ιντσες... ποιότητα χρωμάτων(εγώ το έχω στο δυναμικό με κάποιες ρυθμίσεις δικές μου) και το σημαντικότερο η κίνηση σε κάποιον σκηνών είναι άθλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, georsev είπε

Γνώμη μου επειδή έχω το παλιό μοντέλο...το μόνο που αξίζει είναι οι ιντσες... ποιότητα χρωμάτων(εγώ το έχω στο δυναμικό με κάποιες ρυθμίσεις δικές μου) και το σημαντικότερο η κίνηση σε κάποιον σκηνών είναι άθλια...

σε οποιαδηποτε τηλεοραση ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΑΘΟΣ να την εχεις στο δυναμικο ,οποτε μαλλον φταιει το γουστο σου κ οχι η tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, what_if είπε

σε οποιαδηποτε τηλεοραση ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΑΘΟΣ να την εχεις στο δυναμικο ,οποτε μαλλον φταιει το γουστο σου κ οχι η tv

Με κάποιες παρεμβάσεις...δλδ το δυναμικό της δεν είναι όπως το δυναμικό σε κάποιες άλλες τηλεοράσεις...δλδ έχω άλλη μια τηλεόραση με va panel που οντος άμα το βάλεις στο δυναμικό δεν μπορείς να παρακολουθήσεις λόγο ότι έχει υπερβολική αντίθεση...ενώ σε αυτή δεν είναι τόσο έντονα τα χρώματα δλδ καμία σχέση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georsev είπε

Με κάποιες παρεμβάσεις...δλδ το δυναμικό της δεν είναι όπως το δυναμικό σε κάποιες άλλες τηλεοράσεις...δλδ έχω άλλη μια τηλεόραση με va panel που οντος άμα το βάλεις στο δυναμικό δεν μπορείς να παρακολουθήσεις λόγο ότι έχει υπερβολική αντίθεση...ενώ σε αυτή δεν είναι τόσο έντονα τα χρώματα δλδ καμία σχέση.....

αν συμβαινει αυτο που λες τοτε το panel ειναι γτπ οποτε μακρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, georsev είπε

Γνώμη μου επειδή έχω το παλιό μοντέλο...το μόνο που αξίζει είναι οι ιντσες... ποιότητα χρωμάτων(εγώ το έχω στο δυναμικό με κάποιες ρυθμίσεις δικές μου) και το σημαντικότερο η κίνηση σε κάποιον σκηνών είναι άθλια...

Επειδη ειμαι κι εγω κατοχος του περσινου μοντελου 55Κ870 εχω να πω τα εξεις:

1) Αν ενδιαφερεστε περισσοτερο για ποδοσφαιρο και ταινιες δρασης καλυτερα να πατε σε 100hz (πληρωνοντας τα διπλασια χρηματα)

2) Τα χρωματα σε περιεχομενο fhd και 4Κ ειναι ενταξη.

3) Ως φωτεινοτητα ειναι απο τις τηλεορασεις που δεν ειναι κι οι πιο φωτεινες.(διπλα στη sony 7096 η οποια ηταν πολυ φωτεινη φαινονταν σαν να ειχε γκρι αποχρωση το λευκο).Αρα οσει ειναι fun του δυναμικου  θα πρεπει να το λαβουν υποψιν.

3) Στα hd καναλια ειναι μια χαρα.Στα sd ιδιος το mega εχει μετρια ποδοση.

4) Γενικα η τηλεοραση ειναι για hd 4k περιεχομενο οπου η αποδοση ειναι αξιοπρεπεστατη λογο VA panel με βαση την τιμη της παντα.

Αυτα για το προηγουμενο μοντελο .

Πατε να δειτε απο κοντα το καινουργιο μοντελο κι αποφασιστε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, what_if είπε

αν συμβαινει αυτο που λες τοτε το panel ειναι γτπ οποτε μακρια 

Μόνο η τιμή ιντσας μετράει και το ότι δεν ξέρουμε τι πάνελ φοράει αυτη...μπορεί να φοράει κανένα επώνυμο πάνελ όχι vestel...αλλά για 400ε μην περιμένετε να πάρετε τόσο μεγάλη τηλεόραση και να είναι σουπερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, georsev είπε

Με κάποιες παρεμβάσεις...δλδ το δυναμικό της δεν είναι όπως το δυναμικό σε κάποιες άλλες τηλεοράσεις...δλδ έχω άλλη μια τηλεόραση με va panel που οντος άμα το βάλεις στο δυναμικό δεν μπορείς να παρακολουθήσεις λόγο ότι έχει υπερβολική αντίθεση...ενώ σε αυτή δεν είναι τόσο έντονα τα χρώματα δλδ καμία σχέση.....

Το εξηγησα πιο πανω

Πατε να την δειτε πριν αποφασησετε,δεν ξερουμε κι αν ειναι και VA panel.

Επεξ/σία από powerup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, powerup είπε

Επειδη ειμαι κι εγω κατοχος του περσινου μοντελου 55Κ870 εχω να πω τα εξεις:

1) Αν ενδιαφερεστε περισσοτερο για ποδοσφαιρο και ταινιες δρασης καλυτερα να πατε σε 100hz (πληρωνοντας τα διπλασια χρηματα)

2) Τα χρωματα σε περιεχομενο fhd και 4Κ ειναι ενταξη.

3) Ως φωτεινοτητα ειναι απο τις τηλεορασεις που δεν ειναι κι οι πιο φωτεινες.(διπλα στη sony 7096 η οποια ηταν πολυ φωτεινη φαινονταν σαν να ειχε γκρι αποχρωση το λευκο).Αρα οσει ειναι fun του δυναμικου θα πρεπει να το λαβουν υποψιν.

3) Στα hd καναλια ειναι μια χαρα.Στα sd ιδιος το mega εχει μετρια ποδοση.

4) Γενικα η τηλεοραση ειναι για hd 4k περιεχομενο οπου η αποδοση ειναι αξιοπρεπεστατη λογο VA panel με βαση την τιμη της παντα.

Αυτα για το προηγουμενο μοντελο .

Πατε να δειτε απο κοντα το καινουργιο μοντελο κι αποφασιστε.

ολα αυτα που λες ομως δεν εχουν να κανουν καθολου με τον σωστο κορεσμο των χρωματων, εχουν να κανουν με το upscaling ,την φωτεινοτητα κλπ

σωστα χρωματα προβαλει η οχι τελικα; ,αν την δεις διπλα στην 7096 που απο οτι λενε εχει πολυ σωστα καλιμπραρισμενη εικονα απο default, πως ειναι τα χρωματα της; ειναι ατονα η οχι;

ps αν το λευκο ειναι γκρι τοτε δεν μπορει να προβαλει κανενα χρωμα σωστα κ θα πρεπει να καταφυγεις σε ρυθμισεις η στο service menu για να το διορθωσεις ,εικαζω λοιπον οτι ειναι καλιμπραρισμενη τελειως λαθος απο το εργοστασιο 

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, what_if είπε

ολα αυτα που λες ομως δεν εχουν να κανουν καθολου με τον σωστο κορεσμο των χρωματων, εχουν να κανουν με το upscaling ,την φωτεινοτητα κλπ

σωστα χρωματα προβαλει η οχι τελικα; ,αν την δεις διπλα στην 7096 που απο οτι λενε εχει πολυ σωστα καλιμπραρισμενη εικονα απο default, πως ειναι τα χρωματα της; ειναι ατονα η οχι;

Aυτο δεν ειπα πιο πανω οτι η φωτεινοτητα /αντιθεση ειναι πολυ χαμηλη σε σχεση με την sony ?

Η sony εχει τα ποιο φωτεινα πανελ απο ολες οσες ειδα .Αυτο ομως καποιους δεν τους αρεσει (το πολυ φωτεινο) ,κι εδω που τα λεμε ,αν βλεπεις για αρκετες ωρες κουραζει(χωρις αυο να σημενει οτι η λυση γι αυτο ειναι ενα μουντο πανελ!

Αλλα αφορα το περσινο μοντελο οχι αυτο της προσφορας που δεν το εχουμε δει κιολας.

Τα μοντελα αλλαζουν πανελ (va h ips)κι αντιθεση καθε χρονο  ,δεν εχει νοημα να μιλαμε για το περσινο μοντελο σαν να ειναι ιδιο με το φετινο !!!!!

Επεξ/σία από powerup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, powerup είπε

Aυτο δεν ειπα πιο πανω οτι η φωτεινοτητα /αντιθεση ειναι πολυ χαμηλη σε σχεση με την sony ?

Η sony εχει τα ποιο φωτεινα πανελ απο ολες οσες ειδα .Αυτο ομως καποιους δεν τους αρεσει (το πολυ φωτεινο) ,κι εδω που τα λεμε ,αν βλεπεις για αρκετες ωρες κουραζει(χωρις αυο να σημενει οτι η λυση γι αυτο ειναι ενα μουντο πανελ!

Αλλα αφορα το περσινο μοντελο οχι αυτο της προσφορας που δεν το εχουμε δει κιολας.

Τα μοντελα αλλαζουν πανελ (va h ips)κι αντιθεση καθε χρονο ,δεν εχει νοημα να μιλαμε για το περσινο μοντελο σαν να ειναι ιδιο με το φετινο !!!!!

το συζηταμε γιατι αν ειναι κακη τηλεοραση η παλια η καινουργια πολυ δυσκολο να ειναι καλη ,θαυματα δεν συμβαινουν ξργω

 

κανε κατι σε παρακαλω ,ανοιξε μια λευκη σελιδα στον browser k παιξε με τις ρυθμισεις της tv (κρατωντας το brightness οσο πιο κατω γινεται) μεχρι να δεις λευκο

μετα δες βιντεο η ταινια η οτιδηποτε κ πες μας

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση κάνει 399 ευρώ! Για κορυφαία εικόνα υπάρχουν οι oled με 1500 ευρώ και καλούτσικες Led με 1000 ευρώ. Μην τα θέλουμε όλα τσάμπα. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Η τηλεόραση κάνει 399 ευρώ! Για κορυφαία εικόνα υπάρχουν οι oled με 1500 ευρώ και καλούτσικες Led με 1000 ευρώ. Μην τα θέλουμε όλα τσάμπα.

υπαρχουν καλυτεροι τροποι να πεταξεις 400€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και ακομα δεν εχουμε reviews απο την φετινη, ρε παιδες για αντικατασταση 40αρας sharp του  2010 δεν κανει η συγκεκριμενη; Ελληνικα καναλια , vodafone tv και netflix (παιζει αραγε ελληνικους υποτιτλους;)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix κομπλέ και ναι, σαφώς από την 40αρα του 2010 θα εχεις καλύτερη εμπειρία θέασης. Μόνο οι ίντσες αρκούν για να πεις ότι αναβαθμίσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...