Προς το περιεχόμενο

JVC LT55K880 55" Smart 4K TV 399€ Κοτσώβολος


powerup

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Captain Falafel είπε

Αν και ακομα δεν εχουμε reviews απο την φετινη, ρε παιδες για αντικατασταση 40αρας sharp του  2010 δεν κανει η συγκεκριμενη; Ελληνικα καναλια , vodafone tv και netflix (παιζει αραγε ελληνικους υποτιτλους;)

Υπότιτλους η περσινή παίζει κανονικά όπως όταν την χρησιμοποιήσεις σε netflix και vodafone  tv είναι καλή αλλά όχι digea χωρίς να είναι hd....4k ακόμα στον netflix δεν μπορώ να streamaro λόγο σύνδεσης δυστυχώς...αλλά στο 1080 είναι πολύ οικανοποιητικη όπως και στο smart κομμάτι της είναι καλή..το wifi πολύ δυνατό και ο ήχος πάρα πολύ καλος..

Επεξ/σία από georsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα μην βιάζεστε για αγορά. Λόγω μουντιάλ πάντα γίνονται πολλές προσφορές σε τηλεοράσεις από όλες τις εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotia είπε

Καλύτερα μην βιάζεστε για αγορά. Λόγω μουντιάλ πάντα γίνονται πολλές προσφορές σε τηλεοράσεις από όλες τις εταιρίες.

Στα 400 ευρώ 2018 55αρα 4K hdr δεν νομίζω να πέσει καμία. Αν κάποιος είναι εκεί ατο budget είναι μια καλή τβ φτηνή να κάνει την δουλειά του 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Στα 400 ευρώ 2018 55αρα 4K hdr δεν νομίζω να πέσει καμία. Αν κάποιος είναι εκεί ατο budget είναι μια καλή τβ φτηνή να κάνει την δουλειά του 

Πες τα ρε φιλε γιατι εχω βαρεθει να ακουω τα ιδια εδω και ποσο καιρο.Τι προσφορα ψαχνεται τελικα; Κανενα -80%; Πλεον δεν εχει μεινει ουτε ενας μηνας για το μουντιαλ.Ασε που και καλυτερη προσφορα να παιχτει παλι μικρο το κακο μιας που η συγκεκριμενη ειναι αξιοπρεπεσταση.Μερικοι ετσι οπως πατε θα δειτε το μουντιαλ σε καφετεριες η σπιτια φιλων :P

Κατι τετοιες προσφορες περιμεναν καποιοι και στις καρτες γραφικων και κατεληξαν αρχικα να γκρινιαζουν και μετα να αγοραζουν με καπελο και να γκρινιαζουν ταυτοχρονα.

Οσοι παλι ψαχνουν κατι εμφανως ανωτερο στα 400€ μαλλον θα ψαχνουν για καιρο ακομη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, spy94 είπε

Πες τα ρε φιλε γιατι εχω βαρεθει να ακουω τα ιδια εδω και ποσο καιρο.Τι προσφορα ψαχνεται τελικα; Κανενα -80%; Πλεον δεν εχει μεινει ουτε ενας μηνας για το μουντιαλ.Ασε που και καλυτερη προσφορα να παιχτει παλι μικρο το κακο μιας που η συγκεκριμενη ειναι αξιοπρεπεσταση.Μερικοι ετσι οπως πατε θα δειτε το μουντιαλ σε καφετεριες η σπιτια φιλων :P

Κατι τετοιες προσφορες περιμεναν καποιοι και στις καρτες γραφικων και κατεληξαν αρχικα να γκρινιαζουν και μετα να αγοραζουν με καπελο και να γκρινιαζουν ταυτοχρονα.

Οσοι παλι ψαχνουν κατι εμφανως ανωτερο στα 400€ μαλλον θα ψαχνουν για καιρο ακομη.

Στα 400ε δυσκολο, καποιοι ομως που κοιταμε γυρω στο 1000αρικο θεωρητικα ολο και κατι καλυτερο θα βρουμε (για προσφορα μιλαω παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Στα 400ε δυσκολο, καποιοι ομως που κοιταμε γυρω στο 1000αρικο θεωρητικα ολο και κατι καλυτερο θα βρουμε (για προσφορα μιλαω παντα).

Ε προφανως στο 1000ρικο μιλαμε για εντελως αλλη κατηγορια.Δεν υπαρχει καν λογος να βλεπεις προσφορες στο 400αρι.Το εξηγησα και στο τελευταιο σκελος του ποσταρισματος μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Στα 400ε δυσκολο, καποιοι ομως που κοιταμε γυρω στο 1000αρικο θεωρητικα ολο και κατι καλυτερο θα βρουμε (για προσφορα μιλαω παντα).

Όταν μερικοί λένε συνέχεια μην βιάζεστε θα έρθει το Μουντιάλ σε τιμή των 400 ευρώ με όλα αυτά που είπα παραπάνω καταλαβαίνεις ότι είναι αστείο. 

Θα έρθουν προσφορές ,μπορεί και όχι αλλά μην περιμένετε να τις χαρίζουν.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 399 οι μόνες άλλες 55 αρες που θα παίξουν πιστεύω είναι FU και Tuvlo-X.

Άρα αν κάποιος θέλει tv για το Μουντιάλ και τον ενδιαφέρει αυτό το μέγεθος σε αυτό το μπατζετ είναι σίγουρα καλή λύση.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια για το περσινό μοντέλο εδώ

Σχόλια μου σήμερα για να σας βοηθήσουν στην επιλογή σας.

Κάθε τηλεόραση δεν είναι για να την κρατήσεις μέχρι τα γεράματα. 
Σε 55 ίντσες είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αυτά τα λεφτά (πάντα για το μοντέλο Ιανουαρίου ).

Αναβάθμισα την γραμμή μου σε 50Mbps για να δω τι παίζει με το Youtube.

Η πανάκριβη LG που γράφω στο σχόλιο της 3 Ιανουαρίου πιο πανω, ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ Youtube και ΔΕΝ παίζει πια πάνω από 720p αν και θα έπρεπε.

Η τούρκικη JVC της Vestel ανεβάζει ΑΝΕΤΑ 4κ !!! χωρίς κολλήματα ΚΑΙ από WIFI σύνδεση με το router .

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Είναι αξιοπρεπής εδώ και 6 μήνες που την έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 400 ευρώ είναι μια πολύ καλή περίπτωση για όποιους δεν έχουν τρελές απαιτήσεις και θέλουν μια μεγάλη TV για HD υλικό, Netflix και ψηφιακό τηλεοπτικό

Αν είναι κυρίως ποδοσφαιρόφιλοι και έχουν απαιτήσεις δεν θα τους καλύψει διαφορετικά δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα ούτε εκεί. (στις γρήγορες σκηνές λόγω refresh rate κάνει σπασίματα όμως για να πάρει κάποιος 55" 4K RGB 120Hz ανεξαρτήτου panel (va-ips) θέλει υπερδιπλάσια χρήματα)

Στο αναλογικό τηλεοπτικό τα πάει άσχημα και λογικό λόγο ανάλυσης, οπότε αν δεν έχετε κάλυψη digea εκεί που βρίσκεστε έχετε θέμα, όπως θέμα θα έχετε και με οποιαδήποτε 4k τηλεόραση.

Προσωπικά, το έχω αναφέρει ήδη 2-3 φορές τον τελευταίο καιρό σε διαφορά νήματα που έχουν ανοίξει με τηλεοράσεις, όσοι περιμένετε να δείτε καμμιά φοβερή προσφορά στα 400-500 ευρώ στις 55 ίντσες απο επώνυμο κατασκευαστή με 55" RGB VA και τα λοιπά, τσάμπα περιμένετε. Οι μόνες προσφορές που θα παίξουν σε αυτά τα χρήματα είναι F&U, Turbo-X, λοιπές vestel (βλέπε JVC, Hitachi)  και το πολύ κάποια LG εισαγωγική με RGBW panel και φτωχά χαρακτηριστικά. Αυτό πιστεύω εγώ και όσο περνάνε οι μέρες διαφαίνεται. 

Επομένως αν ξαναγόραζα τηλεόραση με budget γύρω στο 450άρι πάλι την ίδια θα έπαιρνα παρά μια F&U ή Turbo-X καθώς η συγκεκριμένη αν εξαιρέσεις το Bt που και εμένα μου λείπει στη δικιά μου δεν υστερεί σε τίποτα άλλο παρά όλα παρέχονται πλουσιοπάροχα (usb΄s, Hdmi's κλπ) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ομως η f&u παιζει να ειναι καλυτερη μη πω και οι turbo-x που παιζουν σε ολα τα μαγαζια και δεν κανουν κιχ... jvc σε κανενα χωριο που πιστευουν πως ειναι αμερικανικες :D

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Στα 400 ευρώ 2018 55αρα 4K hdr δεν νομίζω να πέσει καμία. Αν κάποιος είναι εκεί ατο budget είναι μια καλή τβ φτηνή να κάνει την δουλειά του 

Eγραψα γενικά για προσφορές,όχι αν αξιζει η όχι η συγκεκριμένη.Επίσης έρχονται και οι καλοκαιρινές εκπτώσεις μετά .Σε κάτι παρόμοιο δεν αποκλείεται να έρθει και άλλο μοντέλο της JVC .Κάθε τόσο φέρνει ο Κωτσόβολος διάφορα προιόντα σαν αποκλειστικά , ακόμα και την περίοδο των εκπτώσεων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...