Προς το περιεχόμενο

JVC LT55K880 55" Smart 4K TV 399€ Κοτσώβολος


powerup

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, tiniakos είπε

Στο προηγούμενο μουντιάλ δε θυμάμαι καμία απίστευτη προσφορά.

Σε όποιον κάνει η tv από θέμα τιμής και ιντσών ας την πάρει. Πόσο παραπάνω να κερδίσει 10 άντε 20 ευρώ και αν. 

αυτο θα ήθελα να αναφέρω κι εγώ. 

Εϊναι δυνατόν γίνουν τρελές προσφορές οταν αυξάνεται η ζήτηση τηλεόρασεων ενόψη μουντιάλ; 

Σε φθηνά μοντέλα 300-400 ευρώ με no name  panel θα δουμε price drops γιατι πολύ απλά κανείς δεν τις αγοράζει με +150€ που τις έχουν. 

Ευκαιρία λοιπόν να τις παρουσιάσουν ως προσφορές.

Απο την άλλη σε καλύτερες προτάσεις με καλύτερα panel δεν το βλέπω ουτε εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ιδιες οι εταιρειες ριχνουν τις τιμες τους για το μουντιαλ ομως... Σιγα μην αφησει ποσο μαλλον τωρα η sony,samsung,lg κλπ την hisense να μαζεψει κατι δις στο κοσμο..(ειναι και επισημος χορηγος μουντιαλ) Μη το ξεχναμε αυτο. Επισης το οτι θα αγορασει ολος ο κοσμος τv λογο μουντιαλ ειναι ψεμα μεγαλο. Ναι ισως καποιοι να αγορασουν αλλα δεν θα εξαφανιστουν οι tv απο τα καταστηματα. Επισης τα καταστηματα δεν θα το αφησουν ετσι ωστε ο πελατης να παει στο διπλανο καταστημα. 
Θα δουμε προσφορες σε λογικα πλαισια.. τιποτα wow στην καλυτερη οπως τα black friday. 
Ολα τα απο πανω ειναι η αποψη μου.. καμια θεληση για αντιπαραθεση.

Επεξ/σία από greed
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε

αυτο θα ήθελα να αναφέρω κι εγώ. 

Εϊναι δυνατόν γίνουν τρελές προσφορές οταν αυξάνεται η ζήτηση τηλεόρασεων ενόψη μουντιάλ; 

Σε φθηνά μοντέλα 300-400 ευρώ με no name  panel θα δουμε price drops γιατι πολύ απλά κανείς δεν τις αγοράζει με +150€ που τις έχουν. 

Ευκαιρία λοιπόν να τις παρουσιάσουν ως προσφορές.

Απο την άλλη σε καλύτερες προτάσεις με καλύτερα panel δεν το βλέπω ουτε εγώ.

Κάποιες προσφορές θα παίξουν αλλά σε νορμαλ πλαίσια. Τίποτα άτοκες δόσεις,-20%,κανένα δώρο το ΦΠΑ. Κάτι τρομερό δεν πιστεύω να γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σαs  πηγα και την ειδα σημερα την 55αρα JVC ,και εμεινα εντυπωσιασμενοs ,απο το video 4k που επαιζε....Ηταν διπλα σε μια 4Κ Samsung ,και δεν ειδα καποια διαφορα.....Οπωs και αλλεs μαρκεs που επαιζαν το ιδιο βιντεο,δεν διεκρινα καποια σημαντικη  διαφορα σε 55αρα 4Κ ,που να δικαιολογει ,την μεγαλη χρηματικη διαφορα που εχουν.Τελοs να πω οτι η περσινη JVC 55αρα ,ηταν η μονη που τα χρωματα τηs ηταν αρκετα κατωτερη ,σχετικα απο ολεs τηs 55 αρεs 4Κ που ειχε το μαγαζι.Εγω την  παραγγελια την εκανα παντωs.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 880 εχει υποστυριξη ξευδο-HDR που μπορει να συμβαλει σε ενα "καλο" VA panel, σε σχεση με την 870 που δεν ειχε. Μακαρι να εινα καλυτερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα hdr σε αυτές τι τιμές και μέχρι 800 ευρώ είναι για τα μπάζα πραγματικά. Καλύτερα να βλέπεις sdr.

Και στα καταστήματα έχουν φωτεινά τοπία και είδικα φτιαγμένα βίντεο. 

Μολις την πάρεις σπίτι και βάλεις ταινία σε σκοτεινό χώρο και σκοτεινή σκηνή εκεί παθαίνεις ηττα

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο προηγουμενο μουντιαλ μια χαρα προσφορες ειχε.ειχα παρει μια sony σε καλη τιμη και δωρο ενα playstation4.αν αφαιρεσεις την αξια του δωρου που τοτε ειχε 400 ευρω το ps4 η τηλεοραση μου ειχε κοστισει 169 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα μου είπαν TN! Και οτι εχει χασει ποιότητα απο την προηγούμενη... 

Δε θα δωσω ποιος το πε γιατι θα τον καψω. Ειμαι 99% σιγουρος οτι ειναι VA. 

Στο συγκεκριμένο καταστημα δεν την εχουν να λειτουργει (οποτε πως ξερει ο ανθρωπος οτι εχει χασει ποιότητα?) 

Κανεις προς το παρον δεν ξερει, περιμενω απο σημερα το πρωι απαντηση απο την ιδια τη vestel μεσω του Κωτσοβολου που εχουν στείλει mail. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μήπως μπορείς να μας πει κάποιος που την έχει στήσει ο Κωτσβ να τη δουμε; Γιατί στα περισσότερα καταστήματα την εχουν στο κουτί επειδή είναι και καλά προσφορα. Επισης σε σχεση με την 50αρα Phillips https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/184910-philips-50pus6162-50 που έχει ο Κωτσβ πάλι στα 399 έχει κάποιος άποψη; 

3 ώρες πριν, alexandros32 είπε

Καλησπερα σαs  πηγα και την ειδα σημερα την 55αρα JVC ,και εμεινα εντυπωσιασμενοs ,απο το video 4k που επαιζε....Ηταν διπλα σε μια 4Κ Samsung ,και δεν ειδα καποια διαφορα.....Οπωs και αλλεs μαρκεs που επαιζαν το ιδιο βιντεο,δεν διεκρινα καποια σημαντικη  διαφορα σε 55αρα 4Κ ,που να δικαιολογει ,την μεγαλη χρηματικη διαφορα που εχουν.Τελοs να πω οτι η περσινη JVC 55αρα ,ηταν η μονη που τα χρωματα τηs ηταν αρκετα κατωτερη ,σχετικα απο ολεs τηs 55 αρεs 4Κ που ειχε το μαγαζι.Εγω την  παραγγελια την εκανα παντωs.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα της Συγγρού το μεσημέρι την είχανε και δούλευε. Είχε και 2-3 σφραγισμένες.

Δεν είμαι πολύ σχετικός, αλλα αν κρίνω απο την διαφορά που είχε ανάλογα την γωνία θέασης μάλλον είναι VA (απέναντι είχε οκ εικόνα και όσο έφευγες πλάι έχανε)

Δεν μπόρεσα να διακρίνω clouding , light bleeding κτλ, αλλα σε τέτοιο φωτισμό μεσα στο καταστημα και να έχει δεν θα φαινόταν.

Το μενού μου φάνηκε φτωχό, δεν βρήκα πολλές ρυθμίσεις εικόνας εκτός τις βασικές, μπορεί να έχει μέσα σε κάποιο υπομενου.

Δεν την ειχανε συνδέσει με internet, δεν είδα youtube/netflix

Αύριο θα παραλάβω, δεν έχω τρέλες απαιτήσεις, ξέρω τι περίπου παίρνω, δεν με νοιάζει το smart κομμάτι,hdr κτλ. θα είναι μόνιμα σε pc

Το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει οσο το δυνατό καλύτερο μαύρο (va) λόγο θέασης σε δωμάτιο χωρίς φωτά.

τώρα έχω μια panasonic 42 plasma απο το 10 που μετά απο τόσα χρονιά εχει πια ξεθωριάσει το μαύρο της.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα αγοράσει το περσινό μοντέλο και ενώ δεν έβλεπα καθόλου τηλεόραση τα τελευταία 7 χρόνια, απο τότε που την πήρα έχω δεί 4 σειρές στο NETFLIX. Η εικόνα είναι όντως μέτρια αλλά βλέπεις παρα πολύ άνετα, δυστυχως η δικιά μου έχει λίγο bleeding στις γωνίες που δε με ενοχλεί και τόσο, ενώ ενας φίλος μου που έχει την ίδια δεν έχει καθόλου. Όντως τα χρώματα της είναι παρα πολύ μουντά αλλα τα φτιάχνεις καπως στις ρυθμίσεις. Μου έχει κάνει τρελή εντύπωση το wifi της, είναι καλύτερο απο ταμπλετ-κινητό και οι εφαρμογές της πάνε σφαίρα...Θα την ξανά αγόραζα 100%

Επεξ/σία από aerouto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα και την ειδα στον Κωτσοβολο του Περιστεριου.

Το πανελ μαλλον ειναι VA αφου γωνιες θεασης εχει πολυ καλες.

Μεχρι εκει ομως, οταν βαζουν τις τηλεορασεις και παιζουν οπως ειναι απο το κουτι δεν μπορεις να βγαλεις ακρη. Πολυ σκοτεινη εικονα πχ για να δεις λεπτομερειες.

Παντως για 399ε θεωρω πως ειναι πολυ καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...