Προς το περιεχόμενο

Xbox Game Pass - Συζήτηση και απορίες [Xbox One][Xbox Series S|X]


Manos fot.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορίες για game pass

Καλησπέρα παιδιά θέλω να κάνω τις εξής ερωτήσεις σχετικά με το game pass η πρώτη είναι ότι αν αλλάξω mail και φτιάξω ένα λογαριασμό θα μπορώ να ξαναγοράσω την προσφορά 1 ευρώ τρεις μήνες.

η άλλη ερώτηση είναι έχω πάρει ένα κωδικό για ένα μήνα game pass από την αγορά του XBOX την οποία δεν το χρησιμοποιείς ή αν το βάλω θα επεκταθεί το ultimate πού έχω τώρα ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση για Forza horizon 4 και Game Pass

Έχω κατεβάσει το fh4 με το gamepass των 3 μηνών με 1ευρω που είχε προσφορά.

Μετά το πέρας του 3μηνου επειδή δεν έχω σκοπό να πληρώνω συνδρομές τι γίνεται το παιχνίδι; Επίσης εάν το αγοράσω τώρα που το έχει προσφορά νορμάλ λεφτά θα υπάρχει κάνα conflict?

Thanks !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι παραμένει στη θέση του όταν ξανα κάνεις συνδρομή να μπορείς να παίξεις.
Αν το αγοράσεις τώρα online μπορεί να μην χρειαστεί install ktl αν το πάρεις σε δισκάκι θα θέλει install απο την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
5 ώρες πριν, Jedi35 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα που αγόρασα νέα κονσόλα έβαλα το μαιηλ μου δεν μου εμφανίζει τη συνδρομή μου βοήθεια καποιος

Ποια; Τι; Πως; Λεπτομεριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το xbox series s και αφού πέρασα το account που είχα στο xbox one η συνδρομή στο xbox pass καθώς και η δραστηριότητες χάθηκαν τελικά έκανα καινούργια συνδρομή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jedi35 είπε

Αγόρασα το xbox series s και αφού πέρασα το account που είχα στο xbox one η συνδρομή στο xbox pass καθώς και η δραστηριότητες χάθηκαν τελικά έκανα καινούργια συνδρομή

 

Κανονικα πρεπει να βλεπεις στο λογαριασμο σου της ΜΣ ακομη και τα ακυρωμενα, συνδρομη κλπ. Μιλα καλυτερα μαζι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω μια απορία: Κατέβασα το pes 2021 lite. Δεν ενδιαφέρομαι για online gaming μόνο για κάνα παιχνιδάκι με φίλους σπίτι. Η έκδοση αυτή έχει μόνο 5 ομάδες. Διαπίστωσα πως η standard version έχει 10€περιπου μόνο οπότε είπα να την αγοράσω με το σκεπτικό πως θα έχει όλες τις ομαδες. Ωστόσο διαπιστώνω πως έχει τις ίδιες δυνατότητες με το lite. Κάτι δεν καταλαβαίνω αλλά δε ξέρω τι. Πρεπει να απεγκαταστησω το lite; Η standard version δεν πρέπει να έχει περισσότερες ομάδες;

Επεξ/σία από stapd_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, stapd_21 είπε

Καλησπέρα. Έχω μια απορία: Κατέβασα το pes 2021 lite. Δεν ενδιαφέρομαι για online gaming μόνο για κάνα παιχνιδάκι με φίλους σπίτι. Η έκδοση αυτή έχει μόνο 5 ομάδες. Διαπίστωσα πως η standard version έχει 10€περιπου μόνο οπότε είπα να την αγοράσω με το σκεπτικό πως θα έχει όλες τις ομαδες. Ωστόσο διαπιστώνω πως έχει τις ίδιες δυνατότητες με το lite. Κάτι δεν καταλαβαίνω αλλά δε ξέρω τι. Πρεπει να απεγκαταστησω το lite; Η standard version δεν πρέπει να έχει περισσότερες ομάδες;

Φιλε μου αν εχεις game pass εχει τη στανταρ εκδοση μεσα. Δεν χρειαζετε να αγορασεις κατι εξτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, malias4 είπε

Φιλε μου αν εχεις game pass εχει τη στανταρ εκδοση μεσα. Δεν χρειαζετε να αγορασεις κατι εξτρα. 

ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω αυτή τη στιγμή game pass, αλλα είχα παλιά και το είχα κατεβάσει. Στην ουσία δηλαδή δεν εχουν διαφορές; Πρόκειται για τα ίδια παιχνίδια, όσον αφορά ομάδες, χρονική διάρκεια αγώνα κλπ; Έχω μπερδευτεί

Επεξ/σία από stapd_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stapd_21 είπε

ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω αυτή τη στιγμή game pass, αλλα είχα παλιά και το είχα κατεβάσει. Στην ουσία δηλαδή δεν εχουν διαφορές; Πρόκειται για τα ίδια παιχνίδια, όσον αφορά ομάδες, χρονική διάρκεια αγώνα κλπ; Έχω μπερδευτεί

Ναι ακριβως τα ιδια παιχνιδια. Το pes 21 εχει διαφορες εκδοσεις μια απο αυτες ειναι το lite. Που ειναι δωρεαν αλλα σου δινει το myclub mode στην ουσια που φτιαχνεις ομαδα ανοιγοντας μαυρες μπαλες ασημι κτλ κ παιρνεις παιχτες. Το κανονικο που κανει κανα 20€ υπαρχει π μεσα στο game pass δωρεαν. Με ολες τις ομαδες κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το xbox game pass ultimate που το κάνω share με μια άλλη κονσόλα xbox.

Συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή έχω 2 κονσόλες(Xbox one s & xbox one phat) και κάνω share το game pass ultimate και στις δυο και δουλεύει μια χαρά.

 

Το θέμα είναι ότι επειδή τις επόμενες μέρες θα αλλάξω το xbox one phat σε series s μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην χάσω το game sharing του game pass ultimate?

 

Edit:

Αν το μόνο που κάνω είναι να κάνω remove(Αφαιρεσω) το home από την κονσόλα xbox one phat και απλά κάνω home τη νέα κονσόλα series s πιστεύεται ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα με το xbox game pass ultimate share?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το xbox game pass ultimate που το κάνω share με μια άλλη κονσόλα xbox.

Συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή έχω 2 κονσόλες(Xbox one s & xbox one phat) και κάνω share το game pass ultimate και στις δυο και δουλεύει μια χαρά.

 

Το θέμα είναι ότι επειδή τις επόμενες μέρες θα αλλάξω το xbox one phat σε series s μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην χάσω το game sharing του game pass ultimate?

Τίποτα το ιδιαίτερο - απλά στην κονσόλα που είχες ως home xbox θα χρειαστεί να την ξαναδηλώσεις ως home xbox και στην άλλη θα κάνεις login και θα πρέπει είναι είναι Online connected.

Α ξεχασα - να την βγάλεις αν την είχες δηλώσει και από το microsoft account σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...