Προς το περιεχόμενο

Νέο Galaxy J8 από τη Samsung με dual-camera και μπαταρία 3500mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Samsung παρουσίασε πρόσφατα νέα smartphones στη σειρά Galaxy J, και το μεγαλύτερο σε διαστάσεις Galaxy J8 διαθέτει  “polycarbonate unibody” σχεδιασμό και οθόνη Super AMOLED με διαγώνιο 6,0 ιντσών που υποστηρίζει ανάλυση HD+ (1480 x 720 pixels, 18.5:9).

Η συσκευή βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 450 SoC (octa-core, Cortex-A53, Adreno 506 GPU) και διαθέτει 4GB RAM και 64GB επεκτάσιμου –μέσω κάρτας μνήμης microSD- αποθηκευτικού χώρου καθώς και μπαταρία χωρητικότητας 3500mAh.  Επίσης εξοπλίζεται με WiFi 802.11b/g/n, με Bluetooth 4.2, με microUSB 2.0 και με FM radio.

galaxy-j8.jpg.f807c6deb8b8bdbf1fb1735fd75faed7.jpg

Η εμπρόσθια κάμερα της συσκευής βασίζεται σε αισθητήρα 16 Megapixels και σε σύστημα φακών με διάφραγμα f:/1.9 και συνοδεύεται από φλας τύπου LED (τριών επιπέδων). Η διπλή κύρια κάμερα, που επίσης διαθέτει φλας βασίζεται σε αισθητήρες των 16 Megapixels (f:/1.7) και 5,0 Megapixels (f:/1.9).

Το νέο Galaxy J8 της Samsung διαθέτει λογισμικό που βασίζεται στο Android 8.0 Oreo. Θα κυκλοφορήσει πρώτα στην αγορά της Ινδίας με τιμή περίπου €240.

5b0405f93f8f6_j82.jpg.e8978135b82830ac704ad7e2af2f57e9.jpg

GSMArena

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γενικα αν παιξει στα 299-349 Ελλαδα καλη περιπτωση, αλλιως τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα.
Δυσκολος ανταγωνισμος απο Xiaomi-Huawei σε αυτες τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 λεπτά πριν, Avada είπε

Γενικα αν παιξει στα 299-349 Ελλαδα καλη περιπτωση, αλλιως τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα.
Δυσκολος ανταγωνισμος απο Xiaomi-Huawei σε αυτες τις τιμες.

ναι σιγα. η σαμμυ παντα υπερτιμημενες βλακειες πουλαγε στη μεσαια και χαμηλη κατηγορια, και αυτο το κινητο δεν ειναι εξαιρεση. δυσκολος ανταγωνισμος απο το κινεζο? απο ολες της εταιρειες εννοεις.. ακομα και η νοκια που πουλαει ακριβα, εχει το νοκια 6 (2018) να ειναι ισο ή καλυτερο σε ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

ναι σιγα. η σαμμυ παντα υπερτιμημενες βλακειες πουλαγε στη μεσαια και χαμηλη κατηγορια, και αυτο το κινητο δεν ειναι εξαιρεση. δυσκολος ανταγωνισμος απο το κινεζο? απο ολες της εταιρειες εννοεις.. ακομα και η νοκια που πουλαει ακριβα, εχει το νοκια 6 (2018) να ειναι ισο ή καλυτερο σε ολα. 

Εγώ πάλι προτιμώ να κάνω, εγώ τις επιλογές μου και όχι το πορτοφόλι μου. Οπότε 100 φορές θα υποστήριζα μια εταιρία με R&D (ειδικά εταιρία τεχνολογίας), Service και μέλλον και ας πληρώσω περισσότερα για λιγότερα. Έχουμε κάνει μάγκες τους κινέζους σε όλα. Η Samsung τουλάχιστον έχει τα πάντα εδω και επενδύει στην χώρα μας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, VasiliSung είπε

Εγώ πάλι προτιμώ να κάνω, εγώ τις επιλογές μου και όχι το πορτοφόλι μου. Οπότε 100 φορές θα υποστήριζα μια εταιρία με R&D (ειδικά εταιρία τεχνολογίας), Service και μέλλον και ας πληρώσω περισσότερα για λιγότερα. Έχουμε κάνει μάγκες τους κινέζους σε όλα. Η Samsung τουλάχιστον έχει τα πάντα εδω και επενδύει στην χώρα μας. 

γιατι η σαμμυ, και ολες οι εταιρειες, που φτιαχνει τα κινητα της νομιζεις? επισης ειπα οτι ειναι πισω απο ολες τις υπολοιπες εταιρειες, κινεζικες ή μη.

και δεν θα συζητησω τι rnd κανει η σαμμυ στη σειρα J, μια μικρη αναζητηση και θα βρεις οτι εχει οσα θεματα εχουν οι κινεζοι (κακη συναρμογη και ανθεκτικοτητα) και ακομα περισσοτερα (ξεφλουδισμα της βαφης)

δεν πληρωνεις τιποτα αλλο παρα το μαρκετινγκ, και καλα κανεις δηλαδη, κανεις δεν μπορει να σου πει που να ξοδεψεις τα λεφτα σου. επειδη ομως ειναι φορουμ και μπορει να τυχει να παρακολουθει καποιος που ενδιαφερεται να αγορασει, ειπα και γω τη γνωμη μου για τις "κινηταρες" της σαμμυ. απο κει και περα ο καθενας αποφασιζει και τα ακουμπαει οπου νομιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

γιατι η σαμμυ, και ολες οι εταιρειες, που φτιαχνει τα κινητα της νομιζεις?

Ποιος φτιάχνει τα κινητά της Samsung?

Γιατί αποσο γνωρίζω μέχρι και την κατασκευή του δικού της SOC ή ίδια την κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, VChris είπε

Ποιος φτιάχνει τα κινητά της Samsung?

Γιατί αποσο γνωρίζω μέχρι και την κατασκευή του δικού της SOC ή ίδια την κάνει.

http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=8785

 

τους exynoς τους φτιαχνει στα δικα της εργοστασια

http://www.samsung.com/semiconductor/about-us/manufacturing-centers/

τους snapdragon δεν ξερω αμα τους φτιαχνει η samsung :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=8785

τους exynoς τους φτιαχνει στα δικα της εργοστασια

http://www.samsung.com/semiconductor/about-us/manufacturing-centers/

τους snapdragon δεν ξερω αμα τους φτιαχνει η samsung :unsure:

Από το πρώτο link:

Αναφορά σε κείμενο

At present, Samsung Electronics is running six mobile phone manufacturing facilities in the six countries of Vietnam, China, India, Brazil, Indonesia, and Korea.

Δεν έχω χρόνο να το ψάξω πολύ αλλά δεν είδα να λέει ότι δεν είναι δικά της τα εργοστάσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

γιατι η σαμμυ, και ολες οι εταιρειες, που φτιαχνει τα κινητα της νομιζεις? επισης ειπα οτι ειναι πισω απο ολες τις υπολοιπες εταιρειες, κινεζικες ή μη.

και δεν θα συζητησω τι rnd κανει η σαμμυ στη σειρα J, μια μικρη αναζητηση και θα βρεις οτι εχει οσα θεματα εχουν οι κινεζοι (κακη συναρμογη και ανθεκτικοτητα) και ακομα περισσοτερα (ξεφλουδισμα της βαφης)

δεν πληρωνεις τιποτα αλλο παρα το μαρκετινγκ, και καλα κανεις δηλαδη, κανεις δεν μπορει να σου πει που να ξοδεψεις τα λεφτα σου. επειδη ομως ειναι φορουμ και μπορει να τυχει να παρακολουθει καποιος που ενδιαφερεται να αγορασει, ειπα και γω τη γνωμη μου για τις "κινηταρες" της σαμμυ. απο κει και περα ο καθενας αποφασιζει και τα ακουμπαει οπου νομιζει

Διαφωνώ κάθετα με την γνώμη που έχεις. Είναι γνωστό ότι όποιος αγοράζει Samsung το κάνει για το ποιοτικό Hardware/brand value και όχι τόσο για το "μεχρι πρότινος" προβληματικό software. Η ποιότητα και πλέον το λειτουργικό της Samsung είναι σε αρκετά καλό επίπεδο στις midrange συσκευές. Όσο για τα forum ο καθένας γράφει κάτι μόνο αν έχει πρόβλημα οποτε λίγο τα λαμβάνω υπόψιν.

Η σειρά J είναι φτηνή, αξιόπιστη  και πίστεψε με έχει και τρομερή μεταπώληση αξία σε αντίθεση με κινέζους. Και μην ξεχνάμε ότι μόνο η Samsung κατασκευάζει  in-house  σχεδον τα πάντα, οποτε δεν μπορεί να συγκριθεί με τους περισσοτερους εκει εξω φασοναδες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnGeorge είπε

Τώρα αυτό π. Χ μπορεί να συναγωνιστεί xiaomi note 5 pro? 

Με τον Snapdragon 450 ούτε το Note 2 του 2015 δεν φτάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
39 λεπτά πριν, VChris είπε

Από το πρώτο link:

Δεν έχω χρόνο να το ψάξω πολύ αλλά δεν είδα να λέει ότι δεν είναι δικά της τα εργοστάσια.

Δεν ειπα ποτε οτι δεν ειναι δικα της..

29 λεπτά πριν, VasiliSung είπε

Διαφωνώ κάθετα με την γνώμη που έχεις. Είναι γνωστό ότι όποιος αγοράζει Samsung το κάνει για το ποιοτικό Hardware/brand value και όχι τόσο για το "μεχρι πρότινος" προβληματικό software. Η ποιότητα και πλέον το λειτουργικό της Samsung είναι σε αρκετά καλό επίπεδο στις midrange συσκευές. Όσο για τα forum ο καθένας γράφει κάτι μόνο αν έχει πρόβλημα οποτε λίγο τα λαμβάνω υπόψιν.

Η σειρά J είναι φτηνή, αξιόπιστη  και πίστεψε με έχει και τρομερή μεταπώληση αξία σε αντίθεση με κινέζους. Και μην ξεχνάμε ότι μόνο η Samsung κατασκευάζει  in-house  σχεδον τα πάντα, οποτε δεν μπορεί να συγκριθεί με τους περισσοτερους εκει εξω φασοναδες.

Η σειρα J δεν ειναι φτηνη, ουτε αξιοπιστη, και το λογισμικο της σαμμυ παραμενει το χειροτερο

Anyway, να πουμε και ενα καλο, καμια σχεση οι οθονες τις με αυτες που βαζουν οι κινεζοι. Δεν εννοω απο αποψη χρωματων κλπ (διοτι δεν το ξερω, αλλα απο αποψη αντοχης. Τα κινεζικα στα χτυπηματα "αποχρωματιζονται"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Δεν ειπα ποτε οτι δεν ειναι δικα της..

Η σειρα J δεν ειναι φτηνη, ουτε αξιοπιστη, και το λογισμικο της σαμμυ παραμενει το χειροτερο

Anyway, να πουμε και ενα καλο, καμια σχεση οι οθονες τις με αυτες που βαζουν οι κινεζοι. Δεν εννοω απο αποψη χρωματων κλπ (διοτι δεν το ξερω, αλλα απο αποψη αντοχης. Τα κινεζικα στα χτυπηματα "αποχρωματιζονται"

Άντε πες κάτι καλό Γιατί όπως βλέπεις δεν θα σταματήσω. 😋.

Ξερεις ο ορισμός του φτηνού έχει πολλές έννοιες πέρα από το χρηματικό κόστος αλλά δεν θα το αναλύσω. Η οθόνη που ανέφερες που πραγματικά είναι 10 επίπεδα πάνω από τον ανταγωνισμό  είναι μέρος του R&D που η εταιρία αυτή επενδύει σε αυτό. Όσο για την ποιότητα επειδή έχω το J5 2017 επέτρεψε μου να σου πω ότι είναι κορυφαία. Όπως και να χει τον συγκεκριμένο μοντέλο δεν νομίζω να έρθει Ευρώπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...