Προς το περιεχόμενο
apple2009

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ SERVER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟΥΣ SERVER APACHE & MySQL αλλα δεν ανταποκρινονται...τι μπορει να φταιει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Screen Shot 2018-05-23 at 2.49.18 PM.png

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
4 λεπτά πριν, klimac είπε

Δες τα logs για αρχή.

επειδη ειμαι σχετικά νεο μελος στον κοσμο του διαδικτυου και κυριως στη δημιουργια ιστοσελίδας μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που ειναι τα  logs ή τι ακριβως ειναι ωστε να μπορεσω να κανω κατι?

ευχαριστω

2 λεπτά πριν, apple2009 είπε

επειδη ειμαι σχετικά νεο μελος στον κοσμο του διαδικτυου και κυριως στη δημιουργια ιστοσελίδας μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που ειναι τα  logs ή τι ακριβως ειναι ωστε να μπορεσω να κανω κατι?

ευχαριστω

μεχρι να μου απαντήσετε ψαχτηκα και βρηκα τον φάκελο logs...

Screen Shot 2018-05-23 at 3.10.24 PM.png

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λογικά ο apache δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Αυτό μπορείς πολύ εύκολα να το διαπιστώσεις, αν μέσα στο htdocs δημιουργήσεις ένα αρχέιο test.html και γράψε κάτι μέσα, ας πούμε hello world.

Άνοιξε κάποιον browser, FireFox, και πήγαινε στο http://localhost/test.html. Λογικά για δεις το hello world.

Επόμενο βήμα να δούμε την php.

Κάνε πάλι ένα αρχέιο, test.php, και γράψε μέσα <?php phpinfo(); ?> και δες το στον broswer.

Το πρόβλημα υπάρχει στη mysql. Θα μπορούσες να ελέγξεις τα logs της βάσης?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

MySQL ειναι εντάξει σημερα..βεβαι το ιδιο εκανε και εχτες αρχικα εδειξε πρασινο μια και μοναδικη φορα!

Screen Shot 2018-05-24 at 12.41.48 PM.png

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

προσπαθω να μπω στο εεταα και μου βγαζει αυτο..νομιζω οτι υπάρχει πρόβλημα στον appache....το θεμα ειναι τι πρόβλημα υπάρχει...και τι πρέπει να κάνω 

Screen-Shot-2018-06-19-at-10.18.27-AM.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 19/6/2018 στις 10:22 ΠΜ, apple2009 είπε

προσπαθω να μπω στο εεταα και μου βγαζει αυτο..νομιζω οτι υπάρχει πρόβλημα στον appache....το θεμα ειναι τι πρόβλημα υπάρχει...και τι πρέπει να κάνω 

Screen-Shot-2018-06-19-at-10.18.27-AM.jpg

το θεμα είναι με τα port που χρησημοποιει ο apache . πχ σε windows οταν εχω το skype δεν ανοιγει με τιποτα ο apache. η κλεινεις προγραματα και βλεπεις πιο φταιει ή αλαζεις port στο προγραμμα mamp.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 2/7/2018 στις 1:51 ΜΜ, antonisem είπε

το θεμα είναι με τα port που χρησημοποιει ο apache . πχ σε windows οταν εχω το skype δεν ανοιγει με τιποτα ο apache. η κλεινεις προγραματα και βλεπεις πιο φταιει ή αλαζεις port στο προγραμμα mamp.

εχω κανει τετοιες ενέργεις αλλα πάλι τα ιδια...υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται η αναβάθμιση που εχω κάνει στο λειτουργικο? γιατι πριν  την αναβάθμιση δεν ειχα θέμα...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 ώρες πριν, apple2009 είπε

εχω κανει τετοιες ενέργεις αλλα πάλι τα ιδια...υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται η αναβάθμιση που εχω κάνει στο λειτουργικο? γιατι πριν  την αναβάθμιση δεν ειχα θέμα...

Απο τυχη , αλλα συμβάινει συνεχεια σε εμένα πανε ρυθμίσεις και άλλαξε τις πορτες σε κατι αλλο . (ολες με find&replace)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.