Προς το περιεχόμενο

Ανα-τιναξη Υπολογιστή C4


panakos_thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισης σε Δ.Υ. βοηθουσε: [οτ]αν ηθελες να βγαλεις εντελως off το πισι γραφειου:
μεχρι να στο αντικαταστησουν με αλλο για να δουλευεις(?), ζησε Μαη μου, xoxo!
😛
Ασε που με την εκρηξη -ναι!- που γινοταν, ποιος να σου ελεγε πως το χαλασες εσυ?
Δεν επαιζε κατι τετοιο! (αρκει να ξαναγυριζες μετα πισω το...διακοπτη στα σωστα V)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη και claymore...

 

Αλήθεια έχεις δει τι έκρηξη κάνει μια C4; :P Δηλαδή αν κάνει μπάμ κανένας φούρνος θα πούμε ότι έπεσε Ναπάλμ; Καλή φάση. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που αυτά τα τροφοδοτικά δηλώνουν τάδε watt, ενώ στο όνομα φαίνεται το κανονικό τους wattage. Πχ Volton Pro 475GX 950watt. (Που αμφιβάλλω αν βγάζει και τα 475).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο το 950W σημαινει ποσα μπορει να τραβηξει απο το δικτυο στιγμιαια και οχι ποσα watts μπορει να διαχειριστει χωρις τετραγωνο στην εξοδο k.l.p. Σε κοροιδευει στα ισια δλδ. Σε περναει για μαλακα επειδη απλα η νομοθεσια και οι προδιαγραφες τον αφηνουν να το κανει. Ολα αυτα μπορει να αποδειχθουν και φονιαδες σε καποιες περιπτωσεις.

Επεξ/σία από M@dB0x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, odystam είπε

Πως γκένεν αυτο? 

Έτσι απο περιέργεια....τι μπορεί να προκαλέσει τέτοια καταστροφή μέσα απο ενα τροφοδοτικό? Οι πυκνωτές μπορούν να σκάσουν, αλλά δε νομίζω ότι κάνουν τόση ζημιά... 

τροφοδοτικό Armaggeddon :P απο πλαισιο η direct technologies  ειχε σκασει στο γραφειο στο καλημερα . Η φατσα του παθόντα ολα τα λεφτα εκει που βλεπει χαλαραααα τα κουτσομπολια με το φραπε μπουυυυμ !!! :wacko: Και οι καπνοι ειναι τοξικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Adanos είπε

Την επόμενη και claymore...

Αλήθεια έχεις δει τι έκρηξη κάνει μια C4; :P Δηλαδή αν κάνει μπάμ κανένας φούρνος θα πούμε ότι έπεσε Ναπάλμ; Καλή φάση. 🤣

Βρε δεν ξερω τι κανει??? πλακα κανεις ρίχνει ανετα διαμέρισμα και ολόκληρο τετράγωνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Adanos είπε

Την επόμενη και claymore...

Αλήθεια έχεις δει τι έκρηξη κάνει μια C4; :P Δηλαδή αν κάνει μπάμ κανένας φούρνος θα πούμε ότι έπεσε Ναπάλμ; Καλή φάση. 🤣

Άσε...τις προάλλες έσκασε ενα note 7 και έγινε supernova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, χωρίς πλάκα τώρα άντε να είχε δύο - τρεις 400v μεγάλους πυκνωτές και άντε να σκαγαν και οι τρεις. Το να μαυρίσουν τα πάντα όλα και να σπάσουν τα καπάκια πως γίνεται? Και ναι το έχω κάνει γυρνώντας από 230v σε 110v τροφοδοτικό από ένα παμπάλαιο σύστημα. Έκανε ενα πολύ μεγάλο κρότο (τόσο που ετριξαν οι λαμαρίνες) αλλά ούτε σπάσαν καπάκια ούτε μαύρισε το σύμπαν. Επίσης ο χωρος μύριζε πολύ άσχημα μετά (ηλεκτρολύτης από τον πυκνωτη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/5/2018 στις 7:42 ΠΜ, panakos_thess είπε

Καλησπέρα παιδιά τόσο καιρό φτιάχνω υπολογιστές, εφτιαχνά λοιπόν τ ενα PC με 3930Κ τελος πάντων έβαλα ένα τροφοδοτικό Armaggeddon Voltron Pro το ξερω οτι ποιο μούφα υπάρχει άλλα έβαλα αυτό μεχρι να έβασα κάτι αλλο και εκει που ηταν Ολα οκ να βαλω να δουλεψει κανει ένα τσίκ,δεν μύρισε κάτι ξανα πατάω και εκεί που πατάω να πάρει power ξαφνικά σκάει λες και είναι C4 από την δύναμη με πέταξε με την καρέκλα 10cm και ολα τα πηρα στο χερι.Απλα θελω να πω μην παίρνετε οτι να ναι PSU !!!

Αρμαγεδών, όνομα και πράγμα, δηλαδή!-

Στις 24/5/2018 στις 12:16 ΜΜ, Sheogorath είπε

Μου αρέσει που αυτά τα τροφοδοτικά δηλώνουν τάδε watt, ενώ στο όνομα φαίνεται το κανονικό τους wattage. Πχ Volton Pro 475GX 950watt. (Που αμφιβάλλω αν βγάζει και τα 475).

Μου θυμίζει κάτι μπαταρίες κινητών που υπάρχουν στο ebay, που τις ονομάζουν gold και κάτι τέτοια και έχουν διπλάσια χωρητικότητα από τις κανονικές, δήθεν, στο ίδιο μέγεθος. Παλιά, που στα κινητά galaxy ήταν αποσπώμενες, είχα αγοράσει και η χωρητικότητα ήταν η μισή!😞

Επεξ/σία από siralexgio7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...