Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι oled και γενικότερες απορίες...


Tigio13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vasilissouvlaki είπε

κοιτα εγω οπως το ακουω οτι πρεπει να μην αφηνεις το ιδιο καναλι για ωρα και πρεπει να μην παιζεις για ωρα κατι με στατικα στοιχεια. αλλα το μαυρο του ξερω οτι σκωτονει. το μονο θεμα ειναι οτι αν βγαλει burn in. καρτα και εγω δεν εχω κατι το τρομερο (rx580)

Να την κλείνεις για 10 λεπτά κάθε 3,4 ώρες λειτουργίας και τίποτα δεν θα πάθεις.  

C8 κλείνει δύο χρόνια.  Και το ίδιο κανάλι να αφήσεις πχ.  Cosmote sport και να δεις 3 αγώνες συνεχόμενα, τίποτα δεν παθαίνει. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 756
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, HALF EVIL είπε

Να την κλείνεις για 10 λεπτά κάθε 3,4 ώρες λειτουργίας και τίποτα δεν θα πάθεις.  

C8 κλείνει δύο χρόνια.  Και το ίδιο κανάλι να αφήσεις πχ.  Cosmote sport και να δεις 3 αγώνες συνεχόμενα, τίποτα δεν παθαίνει. 

ενας φιλος μου μου ειπε οτι πρεπει να χαμηλωσεις την φωτηνοτητα να μην ειναι στο 100%   ειναι αληθεια αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vasilissouvlaki είπε

ενας φιλος μου μου ειπε οτι πρεπει να χαμηλωσεις την φωτηνοτητα να μην ειναι στο 100%   ειναι αληθεια αυτο? 

Δεν χρειάζεται να είναι στο 100%.  Ούτε η λυχνία OLED.   Εγώ τα έχω γύρω στο 60-65% 

Να μάθει ο Έλληνας να βλέπει σωστά TV  . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Να την κλείνεις για 10 λεπτά κάθε 3,4 ώρες λειτουργίας και τίποτα δεν θα πάθεις.  

C8 κλείνει δύο χρόνια.  Και το ίδιο κανάλι να αφήσεις πχ.  Cosmote sport και να δεις 3 αγώνες συνεχόμενα, τίποτα δεν παθαίνει. 

Για το κλεισιμο εννοουμε απλως απο το κοντρολ της τιβι το κλεισιμο δηλαδη σε standby η εχει το μενου καποια απενεργοποιηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το κοντρόλ. Προσοχή σε stand by ,όχι offτο μενού έχει απενεργοποίηση σε συγκεκριμένες στιγμές, αλλά πολλές φορές μπορεί να σου κόψει μια ταινία, ή έναν αγώνα. Δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν κλείσει αργότερα. 

 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Από το κοντρόλ. Προσοχή σε stand by ,όχι offτο μενού έχει απενεργοποίηση σε συγκεκριμένες στιγμές, αλλά πολλές φορές μπορεί να σου κόψει μια ταινία, ή έναν αγώνα. Δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν κλείσει αργότερα. 

Και κατι ακομα για το μεγαλο compensation cycle το χειροκινητο αυτο ειναι οταν αντιληφθουμε κατι; Η πρεπει να γινεται και αυτο ανα διαστηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jok είπε

Και κατι ακομα για το μεγαλο compensation cycle το χειροκινητο αυτο ειναι οταν αντιληφθουμε κατι; Η πρεπει να γινεται και αυτο ανα διαστηματα;

Θα το κάνει μόνη της η τηλεόραση όταν πρέπει. Συνήθως κάθε χρόνο. Μόνο αν δεις κάποιο έντονο πρόβλημα ,απίθανο, το κάνεις μια φορά χειροκίνητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Θα το κάνει μόνη της η τηλεόραση όταν πρέπει. Συνήθως κάθε χρόνο. Μόνο αν δεις κάποιο έντονο πρόβλημα ,απίθανο, το κάνεις μια φορά χειροκίνητα. 

Καλως ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, vasilissouvlaki είπε

Για πείτε εσείς που έχετε όντως η lg κάνει το άσπρο μπλέ?

Σε standard setting ναι, αν κάνεις τις ανάλογες ρυθμισεις φυσικά αλλάζει αυτό. Δες επίσης στο 1:28 για να διαπιστώσεις ένα άλλο θέμα των oled. Γενικά οι oled ναι έχουν εν δυνάμει το καλύτερο pq όπως και άλλα καλά, αλλά εχουν και αρκετά μειονεκτήματα, δε σημαίνει ότι είναι η πιο κατάλληλη tv για τον καθένα.  Ενημερώσου καλά, ζύγισέ τα σύμφωνα με τις προτεραιότητές σου και τη χρήση που κάνεις και αποφάσισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilissouvlaki είπε

Για πείτε εσείς που έχετε όντως η lg κάνει το άσπρο μπλέ?

Τι ρυθμίσεις εχει η μια και η αλλη; η lg δείχνει να έχει ρύθμιση αρκετά προς το ψυχρο , οπότε κάθε σύγκριση είναι συζητήσιμη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Σε standard setting ναι, αν κάνεις τις ανάλογες ρυθμισεις φυσικά αλλάζει αυτό. Δες επίσης στο 1:28 για να διαπιστώσεις ένα άλλο θέμα των oled. Γενικά οι oled ναι έχουν εν δυνάμει το καλύτερο pq όπως και άλλα καλά, αλλά εχουν και αρκετά μειονεκτήματα, δε σημαίνει ότι είναι η πιο κατάλληλη tv για τον καθένα.  Ενημερώσου καλά, ζύγισέ τα σύμφωνα με τις προτεραιότητές σου και τη χρήση που κάνεις και αποφάσισε.

Δεν είδα κάτι εκεί που είπες για βοηθά λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...