Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι oled και γενικότερες απορίες...


Tigio13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@listener ευχαριστώ τα έχω δει τα reviews, έχω καεί γενικά να βλέπω διάφορα reviews/συγκριτικά και να μην καταλήγω, αλλά θα τους ρίξω και άλλη μία μάλλον:lol:
Μάλλον πρέπει να κάνω μια βόλτα σε Κωτσο/Media μπας και τις πετύχω σε έκθεση.
Όχι πως βγάζεις και ασφαλή συμπεράσματα έτσι όπως είναι σεταρισμένες οι τηλεοράσεις στην έκθεση, αλλά λέμε τώρα.
Έστω μια αίσθηση από κοντά.

Να περιμένω έναν χρόνο ακόμα για την Α80J να πέσει σε τιμή, να βγει καμια προσφορά πάλι κτλ., ναι μάλλον δεν έχει πολύ νόημα με τις τρέχουσες τιμές.
 

15 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Γνωμη μου το HDMI 2.1 , 2 χρονια ερχεται κ ερχεται ειναι,αλλα κ τωρα παλι απτου χρονου παει..Ως τωρα δεν υπηρχε καν πηγη με 2,1..Μαλλον η ολη φαση με τα 120fps στο ps5 πχ -που ολοι το λιβανιζουν- ειναι λιγο spec war καθως το αποτελεσμα στα 120fps ναι ειναι buttery smooth αλλα πεφτει ποοολυ η λεπτομερεια στα textures.Με αλλα λογια ουτε το ps5 δε σηκωνει τοση επεξεργαστικη ισχυ.Και σιγουρα ειναι ενας τριτοτεταρτος παραγοντας για μενα για να διαλεξεις τηλεοραση.Ναι η CX το εχει απο περσι..Το ps5 ιδρωσε ομως.

Σα ναγοραζεις σπιτι επειδη εχει ωραιο μπανιο δηλαδη.

Αν δεν εισαι λοιπον ο gamer που θα παιζει παιχνιδαρες τη μιση μερα τοτε εξεταζουμε ποιο απο τα 2 πανελ σαρεσει καλυτερα καθως Α8 απο CX εχουν διαφορες,η πρωτη ισως λιγο πιο smooth κινηση,η 2ρη καλυτερη απεικονιση κ διαβαθμισεις.

Android οκ,δε μενω πολυ,εχεις το κινητο κ το ταμπλετ κ κανεις mirroring .Αν σου λειπει τοσο βαζεις ενα tvbox με 50ε.κλαιν δηλαδη.

Τελος η sony πιθανοτατα φοραει LG πανελ οποτε οτι κ να διαλεξεις παλι LG θαναι 🤣 με την διαφορα οτι αποσο ξερω ο ανταγωνισμος αγοραζει τα περσινα της (πχ κατι εντρυ oled ambilight φιλιπς σιγουρα) με οτι συνεπαγεται (Burn in παλιοτερων μοντελων).Σιγουρα οι διαφορες ειναι στο software μεταξυ των 2.

Διαταυτα ισως καλυτερη κινηση η Α8.Πολυ οριακα ομως.Σιγουρα το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι τα διαρκη παναρισματα της καμερας αλλα το συνολικο πακετο απεικονισης που η CX θεωρω οτι ειναι πιο πανω.Αντικειμενικα βγηκε η  καλυτερη τιβι του 20.Ακομα κ να τη σπρωχνουν,δε γινεται να συμφωνουν ολοι.Καποια αληθεια θαχει αυτο.

Σε ευχαριστώ κι εσένα για απάντηση:)
Συμφωνώ για το HDMI 2.1, κυρίως θα έχει impact για pc gaming.
Για τις κονσόλες σε ελάχιστα παιχνίδια θα αξίζει, κυρίως platform games, όπως το Ori που ανέφερα και παραπάνω, βέβαια αυτά με ψήνουν πιο πολύ:lol:

Η Sony ναι σίγουρα φοράει panel της LG, μόνο η LG κατασκευάζει OLED panel, αλλά δεν είμαι σίγουρος πως φοράει παλαιότερα/δεύτερα μοντέλα.

Για το android οκ ναι δεν είναι βασικός παράγοντας σίγουρα, απλά θα ήταν βολικό να μην υπάρχει άλλη μία συσκευή (tv box), για την ευκολία κυρίως.
Είναι ένα + για τη Sony σε συνδυασμό με το DTS playback.
Το άλλο (μικρό?) πάντως που με χαλάει στην LG που είναι λεπτή φλίδα έτοιμη να σπάσει.
Αρκετά στιβαρή η Sony σε αυτόν τον τομέα.

Την CX τα συγκριτικά που την βγάζουν καλύτερη, το κάνουν λόγω του HDMI 2.1 κυρίως, των gaming features γενικότερα.
Την βγάζουν καλύτερη σαν πακέτο δηλαδή, αυτό έχω καταλάβει εγώ.
Το edge σε εικόνα γενικότερα το έχει η Sony είναι η δική μου αίσθηση, χρωματικό εύρος, διαβαθμίσεις, upscaling κτλ.
Απλά το "καλύτερο" είναι κάπως σχετικό πάντα. Αν δεν είναι κάτι που διακρίνεται εύκολα, λες ας πάω στη CX που κυρίως θα δώσει το peace of mind με το HDMI 2.1. Μπορεί να μην το χρησιμοποιήσω ποτέ, αλλά θα έχω το peace of mind.:P
Αχχ marketing at it's finest..

Θα κοιτάξω μάλλον να πάω μια βόλτα από Κωτσο/Mediamarkt όπως έγραψα και παραπάνω, μήπως τις πετύχω και τις 2 και αποκτήσω μια αίσθηση τουλάχιστον παραπάνω, γιατί είπαμε δεν είναι και για ασφαλή συμπεράσματα αυτές οι εκθέσεις στα καταστήματα. Θα επανέλθω με εντυπώσεις αν τα καταφέρω.

Μου άρεσε πως το έθεσες πάντως, δεν θέλω να αγοράσω σπίτι για το μπάνιο μόνο.
Μεγάλη αλήθεια:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 756
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ειχα ακριβως το ιδιο δίλημμα μαζι σου φιλε μου. Εβλεπα ξαναεβλεπα την A80J και την A8. Καθισα ζυγισα τις διαφορες και δεν πειστηκα τοσο πολυ γιατι και τωρα Ps4 παιζω σε μια 50" Full HD (50w829b) μια χαρα με τα 60Hz. Οποτε δεν καιγομαι τοσο πολυ ηια το Hdmi 2.1. Οποτε τωρα που την εβγαλαν σε προσφορα την πηρα απο τον Κωτσοβολο με 5ετη εγγυηση για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Πιο εκτενεστερη αποψη θα εχω το Σ/κ που θα την κρεμασω στο τοιχο και θα την χαρω.

Επεξ/σία από WorldWide
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, WorldWide είπε

Καλησπερα ειχα ακριβως το ιδιο δίλημμα μαζι σου φιλε μου. Εβλεπα ξαναεβλεπα την A80J και την A8. Καθισα ζυγισα τις διαφορες και δεν πειστηκα τοσο πολυ γιατι και τωρα Ps4 παιζω σε μια 50" Full HD (50w829b) μια χαρα με τα 60Hz. Οποτε δεν καιγομαι τοσο πολυ ηια το Hdmi 2.1. Οποτε τωρα που την εβγαλαν σε προσφορα την πηρα απο τον Κωτσοβολο με 5ετη εγγυηση για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Πιο εκτενεστερη αποψη θα εχω το Σ/κ που θα την κρεμασω στο τοιχο και θα την χαρω.

Καλορίζικη και καλοθέατη!!:D

Νιώθω καλύτερα που δεν είμαι ο μόνος με τέτοια διλήμματα:lol:
Τις είδα από κοντά στο μεταξύ, όχι πως καταλαβαίνεις κάτι ουσιαστικό έτσι όπως τις έχουν τα καταστήματα στην έκθεση, αλλά γενικά με έψησε περισσότερο η Sony, όπως την είδα και όπως την έχω στο μυαλό μου. Ήρθε κι έδεσε κάπως αυτό που είδα με αυτό που είχα ήδη στο μυαλό μου δηλαδή.

A80J και A8 δεν θα έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά πέρα από το hdmi 2.1, γι'αυτό και είναι αρκετά "κάπως" να περιμένω για την A80J κάνα χρόνο να πέσει και να βγει σε καμια προσφορά, μόνο για αυτό.
Πάντως αυτό είχα αποφασίσει να κάνω μέχρι που έκατσε η προσφορά τώρα με το 30% go4more.

Πρέπει να πείσω κι εγώ τον εαυτό μου εντός 2 ημερών πως δεν με απασχολεί καθόλου το hdmi 2.1 και σε 1-2 χρόνια που θα φτιάξω PC θα συνεχίσει να ισχύει αυτό, να παραμείνω ψύχραιμος με την απόφαση αυτή.
Σε 1 χρόνο δεν είμαι σίγουρος πως θα νιώθω με την απόφαση αυτή, όταν θα είναι η A80J σε κάποια "normal" τιμή.

Η CX ενώ ακούγεται η λογική value επιλογή, για κάποιον λόγο δεν μου κάθεται τόσο καλά γμτ, είναι στο μυαλό μου κάπως πιο "πανηγυρτζίδικη" με κορεσμένα χρώματα κτλ.
Είμαι κάπως biased μάλλον, αλλά aren't we all?

Θα βασανιστώ με το δίλημμα για άλλες 2 μέρες μάλλον...:wacko:
Τη μία λέω να περιμένω, την άλλη να προχωρήσω τώρα στην Α8, όλες οι επιλογές έχουν μια λογική γενικά, ακόμα και να πάω στην CX στο πίσω μέρος του μυαλού μου να τελειώνω..
First world problems:P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην εξοικονόμηση ενέργειας τι είναι καλύτερο να έχεις?

Φαντάζομαι όχι αυτόματα.

Γιατί μετά το oled light μπορεί να πάει και 100 συχνά.. 

 

Με απενεργοποιηση είναι οκ?

Η τότε θα είναι μονιμος 100% ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 5:37 ΜΜ, WorldWide είπε

Καλησπερα ειχα ακριβως το ιδιο δίλημμα μαζι σου φιλε μου. Εβλεπα ξαναεβλεπα την A80J και την A8. Καθισα ζυγισα τις διαφορες και δεν πειστηκα τοσο πολυ γιατι και τωρα Ps4 παιζω σε μια 50" Full HD (50w829b) μια χαρα με τα 60Hz. Οποτε δεν καιγομαι τοσο πολυ ηια το Hdmi 2.1. Οποτε τωρα που την εβγαλαν σε προσφορα την πηρα απο τον Κωτσοβολο με 5ετη εγγυηση για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Πιο εκτενεστερη αποψη θα εχω το Σ/κ που θα την κρεμασω στο τοιχο και θα την χαρω.

Τελικά παρήγγειλα κι εγώ στο φώτο-φίνις της προσφοράς την A8.:D
Η ζωή είναι μικρή για να περιμένεις έναν χρόνο.
Ευχαριστώ και @listener@magicnumbers για τη βοήθεια και πάλι:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 07/04/2021 at 12:20, Tigio13 said:

Τις τελευταίες μέρες όταν ανοίγω την τηλεόραση μου ανοίγει αυτόματα και το μενού. Ξέρει κανείς πως το αλλάζω αυτό? Στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι. 

Αν αναφέρεσαι σε lg τηλεόραση, υπάρχει σχετική ρύθμιση στο μενου για να εμφανίζεται αυτόματα το home όταν ανοίγεις την τηλεόραση (για μερικά δευτερόλεπτα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, billdanos είπε

Αν αναφέρεσαι σε lg τηλεόραση, υπάρχει σχετική ρύθμιση στο μενου για να εμφανίζεται αυτόματα το home όταν ανοίγεις την τηλεόραση (για μερικά δευτερόλεπτα). 

Ναι την lg b6 έχω αλλά δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις να το αλλάξω. Μήπως ξέρεις να μου πεις που είναι? 

Edit: ok το βρήκα thanks. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τώρα με το "χαμό"(έκπτωση ΦΠΑ, go4more στα μίντια)  που εγινε βλεπω πολύς κόσμος πήρε oled τηλεοράσεις. Ένας από αυτούς παραλίγο θα ήμουν και εγώ. 

ΟΜΩΣ βλέπω συνέχεια ποστς και ρυθμίσεις για αποφυγή burn in. 

Και ερωτώ... 

Αξίζει να επενδύσεις σε oled με τον φόβο μη πάθει κάτι (κλείσιμο ανα 4-5 ώρες, ρυθμίσεις, και λοιπά) και να ζεις με το άγχος ή είναι προτιμότερο να πας σε κάποια άλλη τεχνολογία (πχ qled) που δεν έχει τέτοια θέματα; 

 

Δε συγκρίνω εικόνα, σαφώς η oled υπερτερεί (κυρίως στο μαύρο χρώμα) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ρε παιδιά, τώρα με το "χαμό"(έκπτωση ΦΠΑ, go4more στα μίντια)  που εγινε βλεπω πολύς κόσμος πήρε oled τηλεοράσεις. Ένας από αυτούς παραλίγο θα ήμουν και εγώ. 

ΟΜΩΣ βλέπω συνέχεια ποστς και ρυθμίσεις για αποφυγή burn in. 

Και ερωτώ... 

Αξίζει να επενδύσεις σε oled με τον φόβο μη πάθει κάτι (κλείσιμο ανα 4-5 ώρες, ρυθμίσεις, και λοιπά) και να ζεις με το άγχος ή είναι προτιμότερο να πας σε κάποια άλλη τεχνολογία (πχ qled) που δεν έχει τέτοια θέματα; 

 

Δε συγκρίνω εικόνα, σαφώς η oled υπερτερεί (κυρίως στο μαύρο χρώμα) 

 

 

Σε όλα υπερτερεί η oled, και στην φωτεινότητα που λένε πολλοί ότι έχει χαμηλή, είναι σίγουρα υψηλότερη από αυτή που θα χρειαστεί κανείς.
Δλδ μπορεί το 100% της oled να φτάνει πχ το 50% μιας led, αλλά στην oled θα το έχεις στο 80% και στην led στο 40%
(είναι εντελώς τυχαία τα νούμερα).

Αν συνηθίσεις σε oled, θα 'λυπάσαι' φίλους και γνωστούς όταν πηγαίνεις και βλέπεις στη δικιά τους, ειδικά αν είναι edge led. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Ρε παιδιά, τώρα με το "χαμό"(έκπτωση ΦΠΑ, go4more στα μίντια)  που εγινε βλεπω πολύς κόσμος πήρε oled τηλεοράσεις. Ένας από αυτούς παραλίγο θα ήμουν και εγώ. 

ΟΜΩΣ βλέπω συνέχεια ποστς και ρυθμίσεις για αποφυγή burn in. 

Και ερωτώ... 

Αξίζει να επενδύσεις σε oled με τον φόβο μη πάθει κάτι (κλείσιμο ανα 4-5 ώρες, ρυθμίσεις, και λοιπά) και να ζεις με το άγχος ή είναι προτιμότερο να πας σε κάποια άλλη τεχνολογία (πχ qled) που δεν έχει τέτοια θέματα; 

 

Δε συγκρίνω εικόνα, σαφώς η oled υπερτερεί (κυρίως στο μαύρο χρώμα) 

 

Κοίταξε πλέον πρέπει να είμαι γύρω στα 3 χρόνια με oled. Αυτο που κάνω είναι να έχω χαμηλή φωτεινότητα στα κανάλια όταν παίζουν στο background (πρωινές ώρες) και να κάνω ζουμ στην εικόνα όταν παίζει nickelodeon που έχει ειπωθεί και από άλλο παιδί εδώ πβς του είχε μείνει στάμπα. Κατά τα άλλα ούτε κάθε 4 ώρες κλείνω ούτε τπτ. Στο xbox τα έχω όλα στο 90-95% όπως και στο netflix. Μέχρι στιγμής η 2η oled (γιατί η 1η είχε πάθει burn in και είχε αντικατασταθεί στο 4μηνο) δεν έχει πάθει το παραμικρό. 

Εγώ είμαι διατεθειμένος να κάνω αυτές τις υποχωρήσεις για να έχω αυτήν την εικόνα. Η γυναίκα μου ας πούμε θέλει να ανοίγει, να βλέπει και να μην ασχολείται με κάτι άλλο. 

Έχω καταλήξει πως αν κάποιος θέλει μια τηλεόραση για όλη την οικογένεια που να παίζει πολλές ώρες την μέρα με μεγάλη φωτεινότητα η oled δεν του κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πω ότι μετάνιωσα που δε την πήρα (αναφέρομαι στην 65bx6) στα 700κατι ευρώ. 

Επίσης δε με χαλούσε να την είχα, καθώς πλέον αναβει μετρημένες ώρες η τηλεόραση (κυρίως καμία ταινία ή xbox) 

 

Αλλά και πάλι, το ενδεχόμενο να βγάλει burn in σε 1-2 χρόνια... Ε κάτι με πιάνει. Επειδή δεν αλλάζω συχνά τηλεοράσεις, δε θέλω να "χαλάσει" σύντομα. 

 

 

 

Πάντως αν ξαναβγεί παρόμοια προσφορα και δεν έχω πάρει samsung q95 (ή q90) που την σκέφτομαι καιρό, θα "χτυπήσω" μια oled και ότι γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φόβος του burn in προσωπικά για μένα προκύπτει από ένα είδος "τεχνολογικού αναλφαβητισμού", σε συνδυασμό βέβαια με  marketing άλλων εταιριών ανταγωνιστών της oled τεχνολογίας κτλ. (ονόματα δε λέμε)
Το burn-in θεωρώ πως μπορεί να προκύψει πλέον από χρήση που προσομοιώνει torture test ή από κάποια αστοχία υλικού σε άλλη περίπτωση, στην οποία απ'ότι έχω υπόψη μου σε γενικές γραμμές θα καλυφθεί από την εγγύηση.

Ίδια φάση θυμάμαι και με τις plasma. Είμαι κάτοχος περίπου 10 χρόνια plasma, χωρίς το παραμικρό τέτοιο θέμα.
Και πες εγώ είμαι υποψιασμένος και πρόσεχα (λέμε τώρα). Εκτός από φίλους με ίδια εμπειρία, έχω πάρει plasma στους δικούς μου, στη θειά μου. Εννοείται πως δεν τους ανέφερα ούτε για πλάκα να προσέχουν κάτι κτλ.

Το βασικό που πρέπει να σκεφτεί κάποιος πιστεύω είναι τι είδους χρήση σκοπεύει να κάνει. Δεν είναι για όλους οι OLED.
Όπως είπε και ο @Tigio13, αν είναι κάποιος να την έχει όλη μέρα ανοιχτή με τέρμα φωτεινότητα να βλέπει τηλεόραση κτλ, για μένα δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει oled. Πεταμένα λεφτά. Δεν θα του δώσει και κάτι παραπάνω δηλαδή η OLED σε αυτή τη χρήση.
Αν σκοπεύει να παίζει κάθε μέρα 10 ώρες σερί το ίδιο game π.χ. με τέρμα φωτεινότητα πάλι και στατικά στοιχεία, επίσης δεν αξίζει.
Σε γενικές γραμμές όπως κάθε προϊόν, έτσι και οι oled υποθέτω πως έρχονται με ένα βιβλιαράκι οδηγιών. Αν κάποιος βαριέται να το διαβάσει ας μην πάρει oled. Αν κάποιος το διαβάσει και ακολουθήσει τις οδηγίες αυτές και γενικότερα είναι σχετικά συνειδητοποιημένος, δεν έχει να φοβάται κάτι.

Είναι σα να λέμε σε κάποιον μην πάρεις αμάξι γιατί μετά από ώρες χρήσης παίζει να κολλήσει η μηχανή, πρέπει να προσέχεις τα λάδια, να του κάνεις service κτλ. Κάτι τέτοιο αισθάνομαι όταν ακούω κάποιον να μου λέει για burn in. Μπορεί να προκύψει ναι, αλλά σε "ακραία" χρήση.

Σε κάθε περίπτωση πάντως αν κάποιος φοβάται, πραγματικά δεν αξίζει να πάρει oled και να ζει με φόβο.
Είναι αστείο να παίρνεις κάτι και να φοβάσαι να το χρησιμοποιήσεις.

btw, oι oled σε κωτσόβολο κτλ, παίζουν όλη μέρα ασταμάτητα, με τέρμα φωτεινότητα σε vivid mode.
Burn in δεν θα δεις να έχουν.

Προσωπική άποψη όλα αυτά και χωρίς κάποια διάθεση να προσβάλλω ή κάτι παρόμοιο κάποιον, αν φάνηκε κάτι τέτοιο.

ΥΓ. στα 700 η 65 BX δε λες πως ήταν προσφορά, αλλά κάτι σε λογιστικό λάθος μάλλον:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες, όμως από διάφορα φορουμς που έτυχε να διαβάσω (εσωτερικού και εξωτερικού) ανέφεραν (ή τουλάχιστον έτσι λένε, δεν το είδα με τα μάτια μου για να είμαι σίγουρος) ότι με απλή χρήση είδαν burn in... 

 

Τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου oled κυκλοφορούν αβέρτα πλέον. Παίρνει πολύς κόσμος.
Αν θες να εστιάζεις σε εξαιρετικές ή/και μεμονωμένες περιπτώσεις και προβλήματα γενικά, είναι δικαίωμα σου φυσικά.
Όπως ανέφερα και παραπάνω θεωρώ πως είναι μια μίξη "τεχνολογικού αναλφαβητισμού" και marketing τρομοκρατίας η όλη "φοβία".
Εν κατακλείδι, είναι θέμα νοοτροπίας κυρίως θεωρώ το πρόβλημα για τους περισσότερους που "φοβούνται" το burn-in και δε γιατρεύεται εύκολα καλώς ή κακώς.

Προσωπική άποψη πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κατανοησει καποιος λιγο πως δουλευει μια OLED δε θα δει burn in.Δεν εχει να το φοβαται.Με 2 λογια αν ειχες μια απλη LCD με τερμα φωτεινοτητα κ χρωματα κ θες/σαρεσει να βλεπεις ετσι το ιδιο αποτελεσμα στην OLED κ παραλληλα βλεπωντας εικονες με λογοτυπα κ μπανερ πχ καναλια τηλεπωλησης 19,90 η μια ρομπα 29,90 οι δυο ,ναι ισως μπορει να παρουσιαστει αν κ αμφιβαλλω γιατι εξελισεται χρονια τωρα.

Ειναι κ εκ διαμετρου αντιθετα αυτα.Τετοια χρηση απευθυνεται σε καποιον απλο θεατη περιεχομενου -παιδικα/καφενειο/μπαρμπας- κ οχι σε καποιον που θελει την αποκοσμη αντιθεση μιας OLED.

Σα να παιρνεις φερραρι ξερω γω να της βαζεις σχαρα κ μετα να λες γμτ χαλασε το χρωμα.

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...