Προς το περιεχόμενο

Wireless Bridge H108N & H168N


karaflakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

κατευθείαν στο ψητό:
Έχω VDSL (στη Nova) router το ZXHN H168N και μου έχει ξεμείνει το προηγούμενο ADSL router H108N (v2.5).
Θέλω να τους κάνω ένα wireless bridge ώστε το H108N  (v2.5) να πιάνει ασύρματα από το H168N και να δίνει με καλώδιο σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν WiFi.

Έχω φάει όλη τη μέρα σήμερα ψάχνοντας και άκρη δεν έχω βγάλει, όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Υ.Γ. έχω τους root κωδικούς του H108N (v2.5).
Υ.Γ.2. έχω και ένα router H108NS σε περίπτωση που το άλλο δεν κάνει.
 

Επεξ/σία από karaflakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε γινεται αυτο που ζητας. Μονο τα αναποδο μπορεις να κανεις, δλδ με καλωδιο και να δινει ασυρματα.

Επεξ/σία από M@dB0x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, M@dB0x είπε

Δε γινεται αυτο που ζητας. Μονο τα αναποδο μπορεις να κανεις, δλδ με καλωδιο και να δινει ασυρματα.

Ούτε με WDS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, karaflakos said:

Ούτε με WDS?

ακομα.και αν εχουν δεν σημαινει οτι θα παιξουν σιγουρα.θες wds το καθενα προς το αλλο οπως επισης σε αλλα routers επαιζε μονο με wep.και μην μπερδευουμε το wds με το wps που εχουν ολα τα modem router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, M@dB0x είπε

Εχουν wds αυτα τα 2? Και να εχουν πολυ χλωμο να γινεται. Θες repeater.

Το H108NS έχει το WDS, το H168N και να εχει το εχουν κρυψει καλα. :P

1 ώρα πριν, poulinos είπε

ακομα.και αν εχουν δεν σημαινει οτι θα παιξουν σιγουρα.θες wds το καθενα προς το αλλο οπως επισης σε αλλα routers επαιζε μονο με wep.και μην μπερδευουμε το wds με το wps που εχουν ολα τα modem router

Κατάλαβα οπότε δεν το γλιτώνω το repeater ε; Αυτό εδώ θα την κάνει τη δουλειά? 

Επεξ/σία από karaflakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/05/2018 at 12:54, karaflakos said:

Το H108NS έχει το WDS, το H168N και να εχει το εχουν κρυψει καλα. :P

Κατάλαβα οπότε δεν το γλιτώνω το repeater ε; Αυτό εδώ θα την κάνει τη δουλειά? 

δεν το εχω ψαξει καν αν εχει wds.ειναι λιγο ξεπερασμενη τεχνολογια:P. και αλλο το wds αλλο το wps.το λεω μην τα μπερδεψεις.

ναι κανει το 830.αν ηταν να παρω το 830 θα προτιμουσα το 801 ή το 901 που παιζουν και access point.υπαρχει και η λυση να βαλεις powerline με wifi ή powerline και σαν wifi να βαλεις ενα απο τα zte που σου περισσεύει το σεταρεις για να το κανεις να παιξει σαν access point 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2018 στις 11:22 ΠΜ, poulinos είπε

δεν το εχω ψαξει καν αν εχεις wds.ειναι λιγο ξεπερασμενη τεχνολογια:P

ναι κανει το 830.αν ηταν να παρω το 830 θα προτιμουσα το 801 ή το 901 που παιζουν και access point.υπαρχει και η λυση να βαλεις powerline με wifi ή powerline και σαν wifi να βαλεις ενα απο τα zte που σου περισσεύει το σεταρεις για να το κανεις να παιξει σαν access point 

Προσπαθώ να τη βγάλω όσο πιο τσαμπέ γίνεται γιατί είμαι κάπως στενά εξού και οι πατέντες. Μάλλον για repeater με βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 31/05/2018 at 14:22, karaflakos said:

Προσπαθώ να τη βγάλω όσο πιο τσαμπέ γίνεται γιατί είμαι κάπως στενά εξού και οι πατέντες. Μάλλον για repeater με βλέπω.

η πιο απλη φτηνη λυση τοτε ναι ειναι κανα Repeater της tp link. Πχ tp link 850re.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...