Προς το περιεχόμενο

Πως πετυχαίνω αυτό το mini studio?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πιστεύετε μέχρι 600 ευρώ μπορώ να βρω κάτι καλύτερο από την Sony α6000 Kit?  Πιστεύετε πως θα καταφέρω να εχω την ποιότητα σας αυτήν του βιντεο ( στο κομματι της κάμερας οχι του φωτισμού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, petros_samurai είπε

Παιδιά πιστεύετε μέχρι 600 ευρώ μπορώ να βρω κάτι καλύτερο από την Sony α6000 Kit?  Πιστεύετε πως θα καταφέρω να εχω την ποιότητα σας αυτήν του βιντεο ( στο κομματι της κάμερας οχι του φωτισμού)

Δουλεύεις επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά; Αν το πρώτο για πολύ καλό βίντεο θες και ακριβή κάμερα και όχι φωτογραφική. Αν το δεύτερο δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί από τη στιγμή που η Sony καλύπτει και τα δύο. Αν είσαι καινούριος μάθε πρώτα και μετά αν δεις ότι δεν σε καλύπτουν όλα τα παραπάνω παίρνεις μια βιντεοκάμερα και είσαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερασιτεχνικά, αλλά μπορώ να πάρω μέχρι κ black magic. Δεν θέλω να πάρω κάτι κ μετά να το αλλάξω, θέλω να την κρατήσω μερικά χρόνια ας πούμε. Να της δοκιμάζω δεν υπάρχει τρόπος σωστά; Γι'αυτό ρωτάω εδώ, όλο κ κάποιος θα έχει μια από αυτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, petros_samurai είπε

Ερασιτεχνικά, αλλά μπορώ να πάρω μέχρι κ black magic. Δεν θέλω να πάρω κάτι κ μετά να το αλλάξω, θέλω να την κρατήσω μερικά χρόνια ας πούμε. Να της δοκιμάζω δεν υπάρχει τρόπος σωστά; Γι'αυτό ρωτάω εδώ, όλο κ κάποιος θα έχει μια από αυτές. 

Κατάλαβα. Τότε η μόνη λύση είναι να πας σε κανένα μαγαζί που να πουλάει κάμερες και να δεις αν σε ικανοποιεί η εικόνα ή το βίντεο. Επίσης αυτός σίγουρα έκανε διορθώσεις κτλ στο βίντεο με τίποτα premiere ή κάποιο άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, L-Griever είπε

Κατάλαβα. Τότε η μόνη λύση είναι να πας σε κανένα μαγαζί που να πουλάει κάμερες και να δεις αν σε ικανοποιεί η εικόνα ή το βίντεο. Επίσης αυτός σίγουρα έκανε διορθώσεις κτλ στο βίντεο με τίποτα premiere ή κάποιο άλλο.

Γιατί το πιστεύεις αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petros_samurai είπε

Γιατί το πιστεύεις αυτό?

Όπως με την φωτογραφία που αν πετύχεις ωραίο αποτέλεσμα δεν την επεξεργαζόμαστε στο photoshop; Έτσι και στο βίντεο. Δεν είναι να γράψεις βίντεο και άντε να το ανεβάσεις αμέσως στο youtube κτλ. Για σένα μπορεί να σου αρκεί το απλό αλλά αν θέλεις να το δείξεις στο κόσμο όπως πχ youtube, vimeo κτλ τότε πρέπει να κάνεις λίγη έστω επεξεργασία. Και όταν λέω επεξεργασία δεν εννοώ τίποτα τρομερό color correction ή πολύπλοκες τεχνικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...