Προς το περιεχόμενο

Η TSMC ξεκίνησε την παραγωγή του Apple A12 SoC στα 7nm για τα επερχόμενα iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, possiz είπε

Φαντάσου πόσο γρήγορα θα ανοίγει το dialling pad...τ' αξίζει το τιμημένο τα 1500 ευρώ και μόνο γι αυτό. 

Εντελώς. Συνδυάζουν απόδοση, τιμή και status quo. Τι άλλο να ζητήσει κάποιος. 

αν απο το κινητο σου ζητας dialing pad γιατι δεν παιρνεις ενα νοκια με κουμπακια να μην περιμενεις καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ntsioupl είπε

αν απο το κινητο σου ζητας dialing pad γιατι δεν παιρνεις ενα νοκια με κουμπακια να μην περιμενεις καθολου;

Καλή ιδέα και αυτή. Αλλά άλλο να γράφει iPhone, είναι και θέμα πρεστίζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, maxx71 είπε

λοιπον να πω και γω τα δικα μου ετσι χωρις απαραιτητα να ειμαι στο θεμα, ουτε καν στο να υποχρεουστε να συμφωνησετε μαζι μου, ειχα ολα τα iPhone απο 3gs μεχρι Χ256 και samsung s7 edge και τωρα S9P. το μονο που εχω να πω ειναι οτι η καμερα του iPhone X το μικροφωνο και η οθονη παρολο που ειναι samsung  η οθονη ετσι;, ειναι για πεταμα μπροστα στο 9αρι και με την αντιγραφη που κανουν σε ολα τα σημεια στο λειτουργικο μιλαμε για το οτι ο βασιλιας θα ειναι απο δω και περα μονον η Sammy και δεν πιανουν ουτε HTC ουτε HUAWEI ουτε Leika με ψευτικα μεγκαπιξελ ουτε τιποτα αντε γεια! The King is dead long live the new Samsung

Epic.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/5/2018 στις 7:11 ΠΜ, nickolas είπε

Μα για αυτό σημείωσα ότι η Ιντελ έχει 14nm από την εποχή που η Apple βρισκόταν στα 20nm. Τώρα η Apple πέφτει στα 7 (που είναι 8Χ σμίκρυνση!) και η Intel ακόμα παράγει 14nm επεξεργαστές. Πολύ πιθανόν να βγουν οι Α12 χωρίς να έχει δώσει στην αγορά η Intel 10nm επεξεργαστή.

Άλλωστε από την Intprol βλέπουμε 10-15% βελτίωση επιδόσεων κάθε χρόνο, αντίθετα με τα κινητά όπου η βελτίωση ανά watt γενικά είναι στο 100% κάθε χρόνο (και ο νόμος του Μουρ ζωντανός!)

Μην πω ότι πολλές εργασίες (browsing, επεξεργασία video) το κινητό μου πλέον τα κάνει το ίδιο γρήγορα ή πιο γρήγορα από κανονικό PC...

Ρε συ Νικόλα τα εχεις μπερδέψει.

Άλλο πράμα  οι διάφορες αρχιτεκτονικές , άλλο πράγμα οι desktop cpu,άλλο πράγμα τα mobile soc ,άλλο πράγμα οι διάφορες λιθογραφίες κατασκευής  της εκάστοτε αρχιτεκτονικής και του εκάστοτε chip.     

Για  να στο κάνω πιο εύκολο ειναι σαν να συγκρίνεις σταφύλι με καρπούζι φρούτα ειναι και τα 2 βιταμίνες εχουν και τα 2 αλλά ειναι τελειως διαφορετικά                                                

Επεξ/σία από Drunkard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...