Προς το περιεχόμενο

μας τριγυρίζουν λαμόγια ή ειμαι γκαντέμης;


Que sera sera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, στο κέντρο αν σου μιλήσει κάποιος σχεδόν πάντα είναι ή για ζητιανιά ή για να σπρώξει τίποτα. Αηδία έχει καταντήσει. Αν έχει κάποιος κάποια εκτακτη ανάγκη για βοήθεια την έκατσε. Ούτε για φωτογραφίες ή οδηγίες δεν ρωτάνε πια.

Τις προάλλες με προσέγγισε μια Αγγλιδα, με ένα παιδί και ένα σκυλακι, όλα νορμάλ, ντύσιμο, προφορά, τυπικη τουρίστρια και άρχισε να μου λέει ότι έμειναν εξω και δεν μπορεί να επικοινωνήσει με κάποιον γνωστό και ότι της είπαν να πάει στην Ομόνοια που έχει φθηνά ξενοδοχεία για να μην μείνει έξω τη νυχτα με τον μικρό. Ήταν 12 το βράδυ στην Δ. Αρεοπαγίτου. Μηχανικά, μόλις σταμάτησε να μιλάει, τις έδωσα τα ψιλά που είχα στο τσεπακι του τζιν και όπου φύγει φύγει, όπως κάνω παντα και ακούστηκε να μονολογεί απελπισμένα "40 cents", με εγγλέζικο αξαντ. Ήταν πάνω από ευρώ σίγουρα.☺Τέλος πάντων, αυτή ίσως να ήταν μια πραγματική περίπτωση που είχε ανάγκη, ίσως να έπρεπε να κάτσω να συζητήσω το πρόβλημα της, αλλά πλέον είμαι μόνιμα σε μια κατάσταση άμυνας, όπως πιστεύω οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε καμία συζήτηση με κανέναν, εδώ περπατούσα μιλάμε και βλέπω ένα χέρι να με ακουμπάει στο στήθος με έναν σταυρό.... ούτε που την είδα την γυναίκα, μου πέταξε και την εικόνα του αγίου ραφαήλ και άρχισε τα δικά της, στο τέλος όταν κατάφερα και της τα έδωσα να τα πάρει, πετάγεται ένας γέρος και μου λέει γύφτισσα είναι κοροϊδεύει τον κόσμο. Άσε έχει καταντήσει κουραστική η κατάσταση πλέον.......  Το κορυφαίο, πριν 3-4 χρόνια ήρθε ένας στην πλατεία εξαρχείων και με ρωτούσε αν έχω ψιλά για να πάρει σκυλοτροφή στον σκύλο του, κρατούσε και ένα σκυλί, λέω έζησα να το ακούσω και αυτό......

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...