Προς το περιεχόμενο

Κάποιες συσκευές Android διαθέτουν malware προ-εγκατεστημένο σε επίπεδο firmware


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ό,τι και να λέμε όμως, μόλις βρεθεί καμία προσφορά σε κινητό μιας από τις «ύποπτες» εταιρείες, πάλι εδώ θα είμαστε για να το λιμπιζόμαστε και κανείς δε θα θυμάται την κουβέντα περί malware...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

πριν 3 χρονια περιπου ειχα παρει 3 lenovo p1m και ενα lenovo tab a καπως ετσι.τα 2 απο τα 3 p1m στον μηνα εγιναν στην ουσια μπρικια.οποιαδηποτε εργασια και να ηθελες να κανεις σου πεταγε 150 ολοσελιδες διαφημισεις.εσβηνες μια και εβγαιναν αλλες 3 καπακι.μετα απο κανα μηνα ακολουθησε και το ταμπλετ το ιδιο μοτιβο.το παοτελεσμα ηταν να αλλαξω και στα 3 ρομ απο xda και τοσα χρονια μετα δεν εχει παρατηρηθει το παραμικρο.αν θυμαμαι καλα παντως οι εφαρμογες που δημιουργουσαν ολο υτο το θεμα ηταν 2 προεγκατεστημενες sync κατι.(ολες οι διαφημισεις που πεταγε ηταν με γυμνες και παρεπεμπαν σε τσοντοsites).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Damachi είπε

Και τα ακριβα εχουν απλα δε το ξερεις ακομα :P

Δεν μου βγάζει full screen διαφημίσεις για τσοντοσάιτ και αναγκάζομαι και ψάχνω. Υποβαθμίζει την όλη εμπειρία αυτή η έλλειψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
49 λεπτά πριν, kirileman είπε

Πάρτε φθηνά κινέζικα. Μην είστε κορόιδα σαν τους άλλους που σκάνε χιλιάρικα σε μήλα και κορεάτες. Την ίδια δουλειά κάνουν όλα.

αρα επειδη βγαλανε οι τελευταιες των τελευταιων κινεζοεταιρειες θεματα να στιβαξουμε ολα τα κινεζικα στο ιδιο τσουβαλι, αυτο λες αν καταλαβα καλα, και μαλιστα σε τεχνολογικο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

root στην συσκευει και πολύ απλά μετά σβήνετε και κάνετε ότι γουστάρετε, φυσικά να μου πεις γιατί να το κάνω αυτό επειδή η εταιρία έκανε πατάτα. ναι σωστά αλλά χίλιες φορές root και μετά σβήνετε και περνάνε ότι σας κάνει κέφι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φτήνια τρώει τον παρά . Κάντε λίγη οικονομία και πάρτε ένα πιο καλό κινητό για να μην έχετε αυτά τα προβλήματα . 

1 ώρα πριν, coffeex είπε

Μόνο Zer phones που είναι φτηνά, καλά και Ελληνικά 😁

Πέθανε αυτός που τα πουλούσε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, panosveto12 είπε

Η φτήνια τρώει τον παρά . Κάντε λίγη οικονομία και πάρτε ένα πιο καλό κινητό για να μην έχετε αυτά τα προβλήματα . 

Πέθανε αυτός που τα πουλούσε . 

Αφού twittάρει, μάλλον κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σονυ μου βγάζει τελευταία διαφημίσεις. Που κοιταμε αν έχει malware? Θα ελεγα στις εφαρμογές θα εχει κάτι αλλά ελεγε ο άλλος το εχει στο δικό του μεσα στο youtube. Που ξέρω εγώ αν είναι μέσα σε κάποιο άλλο πρόγραμμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...