Προς το περιεχόμενο

Κινητό ~250 ευρώ με πολύ καλή κάμερα


Kercyn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας.

Ψάχνω κινητό με Android γύρω στα 250 ευρώ. Με ενδιαφέρει να έχει όσο καλύτερη κάμερα γίνεται (μπροστινή, όχι τσέλφι) και μεγάλη χωρητικότητα (και να έχει από μόνο του το κινητό και να παίρνει και εξωτερικές κάρτες). Χρήση κυρίως messenger, viber και διάφορα παιχνίδια. Μπαταρία θα προτιμούσα να έχει καλή, αλλά δεν είναι τόσο σημαντικό (προφανώς να μην είναι καμιά πεταμένη που να διαρκεί 3 ώρες στην αναμονή).

Μου έχουν πει ότι γενικά τα Xiaomi είναι δυνατά αλλά χάνουν σε κάμερα και ότι καλή κάμερα έχουν τα Huawei. Συγκεκριμένα μου πρότειναν το Huawei P20 Lite, το οποίο είναι λίγο πάνω απ' το budget. Έχετε καμιά άλλη πρόταση;

Αγορά μόνο από Ελλάδα καινούριο.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Kercyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εξωτερικο το mi note 3 ειναι το καλυτερο camera phone σε αυτο το μπατζετ. Αμεσως μετα το htc u ultra. Με τα θετικα και αρνητικα που εχουν χιλιοειπωθει σε ολα τα Threads για αυτα τα τηλεφωνα. Αν θελεις συμπληρωσε και τη φορμα για να λαβεις και σωστοτερη βοηθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Το ποσό που διαθέτουμε:
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM;
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM;
8)  Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα;
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία;
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο;

Επεξ/σία από cloud13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι την είδα τη φόρμα και έδωσα στο αρχικό ποστ όσες πληροφορίες χρειάζονται. Ντάξει δε θα κάτσω να κάνω copy-paste και να γράφω στη 13 πχ ένα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ακριβώς τα είπε ο cloud13 είναι. Το P20 lite μοιάζει με παιχνίδι μπροστά στα U ultra και Mi note 3.  Αν θες να δεις σε μεταχειρισμένα με περίπου 250 παίρνεις το oneplus 3t που με google camera mod χτυπάει τα πάντα στην κάμερα σε αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Ναι την είδα τη φόρμα και έδωσα στο αρχικό ποστ όσες πληροφορίες χρειάζονται. Ντάξει δε θα κάτσω να κάνω copy-paste και να γράφω στη 13 πχ ένα όχι.

Σε περιπτωση που δεν την ειχες δει (ετσι καταλαβα οταν με ρωτησες) θα μπορουσε μεσω των ερωτησεων να σου απλοποιησει και να βαλει τις αναγκες σου σε μια σειρα βοηθωντας και εμας να σου δωσουμε την καταλληλη βοηθεια. Δεν ειναι δημοσια υπηρεσια για να την συμπληρωσεις ντε και καλα αλλα υπαρχει λογος που φτιαχτηκε και βοηθησε τοσο κοσμο (μεταξυ αλλων και εμενα). 

Πχ στο μεγεθος το u ultra ειναι γομαρι, το Note 3 πιο μαζεμενο ενω αν εχεις προβλημα διαστασεων και στα 2 θα πρεπει να οδηγηθεις αλλου. Απο εκει και περα your money your call δεν θα σκασω κιολας :)

Επεξ/σία από cloud13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Kercyn είπε

Καλημέρα σας.

Ψάχνω κινητό με Android γύρω στα 250 ευρώ. Με ενδιαφέρει να έχει όσο καλύτερη κάμερα γίνεται (μπροστινή, όχι τσέλφι) και μεγάλη χωρητικότητα (και να έχει από μόνο του το κινητό και να παίρνει και εξωτερικές κάρτες). Χρήση κυρίως messenger, viber και διάφορα παιχνίδια. Μπαταρία θα προτιμούσα να έχει καλή, αλλά δεν είναι τόσο σημαντικό (προφανώς να μην είναι καμιά πεταμένη που να διαρκεί 3 ώρες στην αναμονή).

Μου έχουν πει ότι γενικά τα Xiaomi είναι δυνατά αλλά χάνουν σε κάμερα και ότι καλή κάμερα έχουν τα Huawei. Συγκεκριμένα μου πρότειναν το Huawei P20 Lite, το οποίο είναι λίγο πάνω απ' το budget. Έχετε καμιά άλλη πρόταση;

Αγορά μόνο από Ελλάδα καινούριο.

Ευχαριστώ.

Όπως αναφέρθηκε σε αυτά τα λεφτά από Ελλάδα είναι το Htc u ultra.

Το mi note 3 στα λεφτά του (από έξω) είναι το καλύτερο στην μεσαία κατηγορία με την καλύτερη κάμερα που ανταγωνίζεται ναυαρχίδες.

Τώρα από εκεί και πέρα υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά και τον δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το κινητό δεν είναι για μένα, το άτομο που το θέλει ενδιαφέρεται για το Mi Note 3. Το είδα από το geekbuying 260 ευρώ, θέλω να ρωτήσω όμως κάποια πράγματα πρώτα. Καταρχάς το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο; Έχετε κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα (το "μόνο Ελλάδα" δεν ισχύει πια, ας είναι κι από εξωτερικό); Πολύ βασικό επίσης, θέλω να έχει επιλογή για ελληνικά μενού και προφανώς ελληνικά δίκτυα γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις ατόμων που πήραν κινητό απ' έξω και είχε κινέζικα μενού και bloatware και δεν έβλεπε καν τα ελληνικά δίκτυα. Το θέμα είναι ότι αν θέλω global ROM (που υποθέτω θα έχει μέσα και Ελληνικά) είναι +33 ευρώ από το μαγαζί πιο πάνω, οπότε δεν έχει διαφορά.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το κινητό δεν είναι για μένα, το άτομο που το θέλει ενδιαφέρεται για το Mi Note 3. Το είδα από το geekbuying 260 ευρώ, θέλω να ρωτήσω όμως κάποια πράγματα πρώτα. Καταρχάς το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο; Έχετε κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα (το "μόνο Ελλάδα" δεν ισχύει πια, ας είναι κι από εξωτερικό); Πολύ βασικό επίσης, θέλω να έχει επιλογή για ελληνικά μενού και προφανώς ελληνικά δίκτυα γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις ατόμων που πήραν κινητό απ' έξω και είχε κινέζικα μενού και bloatware και δεν έβλεπε καν τα ελληνικά δίκτυα. Το θέμα είναι ότι αν θέλω global ROM (που υποθέτω θα έχει μέσα και Ελληνικά) είναι +33 ευρώ από το μαγαζί πιο πάνω, οπότε δεν έχει διαφορά.

Ευχαριστώ.

Θα φάει τελωνείο με το συγκεκριμένο.

Πάρτο καλύτερα από το Banggood χωρίς τελωνείο και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα από rom κλπ.

Αυτή την στιγμή με κουπόνι (5bgnote3) κάνει 247€ η έκδοση 6/64 .... πολύ καλά βλέπω.

 

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi-Note-3-5_5-Inch-Facial-Recognition-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1198804.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το κινητό δεν είναι για μένα, το άτομο που το θέλει ενδιαφέρεται για το Mi Note 3. Το είδα από το geekbuying 260 ευρώ, θέλω να ρωτήσω όμως κάποια πράγματα πρώτα. Καταρχάς το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο; Έχετε κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα (το "μόνο Ελλάδα" δεν ισχύει πια, ας είναι κι από εξωτερικό); Πολύ βασικό επίσης, θέλω να έχει επιλογή για ελληνικά μενού και προφανώς ελληνικά δίκτυα γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις ατόμων που πήραν κινητό απ' έξω και είχε κινέζικα μενού και bloatware και δεν έβλεπε καν τα ελληνικά δίκτυα. Το θέμα είναι ότι αν θέλω global ROM (που υποθέτω θα έχει μέσα και Ελληνικά) είναι +33 ευρώ από το μαγαζί πιο πάνω, οπότε δεν έχει διαφορά.

Ευχαριστώ.

3 κινητά από Bnaggood δεν είχαν ποτέ πρόβλημα με τελωνείο με priority direct mail. Στα 2 από gearbest το ένα κομπέ το άλλο έφαγε 40 ευρώ τελωνείο και το κατάστημα μου έκανε refund τα 20. Στο λινκ του σαρουμαν κάνε μια ερώτηση για την ρομ γιατί δεν γράφει πουθενά αν είναι η official global. Αν και είναι σχετικά εύκολο να την αλλάξεις πιθανώς να μην θέλεις να ανακατευτείς από τη στιγμή που δεν είναι δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ASTOU είπε

3 κινητά από Bnaggood δεν είχαν ποτέ πρόβλημα με τελωνείο με priority direct mail. Στα 2 από gearbest το ένα κομπέ το άλλο έφαγε 40 ευρώ τελωνείο και το κατάστημα μου έκανε refund τα 20. Στο λινκ του σαρουμαν κάνε μια ερώτηση για την ρομ γιατί δεν γράφει πουθενά αν είναι η official global. Αν και είναι σχετικά εύκολο να την αλλάξεις πιθανώς να μην θέλεις να ανακατευτείς από τη στιγμή που δεν είναι δικό σου.

Δεν υπάρχει Global στο συγκεκριμένο, μία είναι η rom.

Απλός άλλοι το γράφουν γιατί περιέχει όλες τις γλώσσες.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει την 800αρα.

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Δεν υπάρχει Global στο συγκεκριμένο, μία είναι η rom.

Απλός άλλοι το γράφουν γιατί περιέχει όλες τις γλώσσες.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει την 800αρα.

Ωραίος δεν το ήξερα, οπότε για τον ts --> banggood + priority direct mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, saruman123 said:

Θα φάει τελωνείο με το συγκεκριμένο.

Πάρτο καλύτερα από το Banggood χωρίς τελωνείο και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα από rom κλπ.

Αυτή την στιγμή με κουπόνι (5bgnote3) κάνει 247€ η έκδοση 6/64 .... πολύ καλά βλέπω.

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi-Note-3-5_5-Inch-Facial-Recognition-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1198804.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

Αυτό τι φάση όμως; 

Το βγάζει στο bestprice από χθες

https://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=396281

 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...