Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, gntelmp είπε

Το έβαλα τελικά το crew αλλά μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα με το exodus. 

Μπαίνει κανονικά, πάω movies και μόλις πατήσω μια κατηγορία (π.χ. box office) κολλάει εκεί όπως φαίνεται και στην photo.

Κάποια στιγμή θα μπει και θα δω ταινία κανονικά αλλά για να μπει μπορεί να κάνει 2-3 λεπτά. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση το kodi και ξαναπέρασα τα addons αλλά τα ίδια πάλι.

FOTO_20191231_033236.jpg

Έχεις αλλάξει τα dns σε google ή cloudflare? Γκουκλαρε για το πώς θα αλλάξεις dns και μετά δοκίμασε αν διορθώνεται το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kandilak είπε

Έχεις αλλάξει τα dns σε google ή cloudflare? Γκουκλαρε για το πώς θα αλλάξεις dns και μετά δοκίμασε αν διορθώνεται το πρόβλημα.

 

11 ώρες πριν, jim_p είπε

Σε τι λειτουργικο εισαι? Γιατι η απεγκατασταση του kodi συνηθως δεν σβηνει την πλεμπα που εγκατεστησες σε αυτο...

Android σε tvbox είναι το λειτουργικό.

Δεν φταίει το build που έβαλα. Έχω 2 tvbox και συμβαίνει και στα 2 (το build το έβαλα στο ένα). Ούτε η σύνδεσή μου φταίει. Τις ταινίες τις παίζει καλά.

Θα δοκιμάσω αυτό που λέει ο kandilak.

Επεξ/σία από gntelmp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία.....σε tvbox με android tv ή όχι έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει την εφαρμογή wako με πρόσθετο helios, δηλαδή να δίνει πηγές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2020 στις 7:10 ΜΜ, paiktaras69 είπε

Απορία.....σε tvbox με android tv ή όχι έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει την εφαρμογή wako με πρόσθετο helios, δηλαδή να δίνει πηγές ?

Σε Nvidia shield με android tv που δοκίμασα, είναι πολύ δύσκολο να χρησιμοποιήσεις το wako.

Έστειλα e-mail στον δημιουργό του wako και μου απάντησε ότι στο άμεσο μέλλον δεν θα κάνει κάτι για συσκευές με androind tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, enterhere είπε

Σε Nvidia shield με android tv που δοκίμασα, είναι πολύ δύσκολο να χρησιμοποιήσεις το wako.

Έστειλα e-mail στον δημιουργό του wako και μου απάντησε ότι στο άμεσο μέλλον δεν θα κάνει κάτι για συσκευές με androind tv.

μάλιστα κατάλαβα, πάντως και εγώ σε 2 box με stock android δεν κατάφερα να την λειτουργήσω την εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Τα seren & venom με rd, σας λειτουργούν κανονικά; Μου εμφανίζουν πρόβλημα εδώ και 2 βδομάδες περίπου. Αργούν πολύ να βρουν τις ταινίες/σειρες που βάζω. Πολλές φορές μου βγάζει και μήνυμα οτι εχει πρόβλημα το trakt. 

 Δεν ξέρω αν έχασα κάποια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, jumaru13 είπε

Ρε παιδιά ή εικόνα είναι όντως 1080?Γιατί θολά τα δείχνει..

Άλλο η ανάλυση και άλλο η καθαρότητα της εικόνας. Μπορείς να πάρεις ένα βίντεο 320χ240 και να το κάνεις upscaling στα 4k. Η ανάλυση θα είναι 4k αλλά η καθαρότητα και η ευκρίνεια θα είναι όπως ένα μεγεθυμένο 320χ240.

Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο και το bitrate της κωδικοποίησης και η συσκευή αναπαραγωγής.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, micos000 είπε

Άλλο η ανάλυση και άλλο η καθαρότητα της εικόνας. Μπορείς να πάρεις ένα βίντεο 320χ240 και να το κάνεις upscaling στα 4k. Η ανάλυση θα είναι 4k αλλά η καθαρότητα και η ευκρίνεια θα είναι όπως ένα μεγεθυμένο 320χ240.

Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο και το bitrate της κωδικοποίησης και η συσκευή αναπαραγωγής.

Δλδ τι πρέπει να κάνω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jumaru13 είπε

Δλδ τι πρέπει να κάνω ??

Βλέπεις από pc ή από TV box; Με ποιο πρόσθετο; Γενικά το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις άλλη πηγή εκτός αν βλέπεις από tv box, οπότε μπορεί να φταίει το μποξακι. Βάλε σε ένα στικακι ένα καλό mkv ή mp4 που παίζει καλά σε pc και δες πως παίζει από το kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...