Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμένα ήταν καλύτερο από όλα το Elementum. Ας ελπίσουμε ότι θα βγούνε κλώνοι ή θα συνεχίσει να δουλεύει για καιρό.

Επεξ/σία από studiokristo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, jim_p είπε

18.6 προχτες. Η ανακοινωση βγηκε σημερα
https://kodi.tv/article/kodi-leia-186-release

Δεν βαρέθηκες να απεργείς?

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια ερώτηση για kodi στα γρήγορα μιας και είμαι ψηλοάσχετος. το δουλεύω εδω κ κανα μήνα στην 55άρα sony xf9005 για να βλέπω ταινιες και σειρές απο εξωτερικό σκληρό που έχω συνδέσει στην tv. όλα καλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα,μέχρι που παρατήρησα οτι τα λίγο πιο χαμηλής ποιότητας βίντεο και πιό παλιά( dexter,the wire,sopranos) τα παίζει χωρίς να συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα. προσοχή: οι εξωτερικοί υπότιτλοι συμβαδίζουν με τον ήχο κανονικά αλλα η εικόνα όχι. τί πρέπει να κάνω ρε τύποι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, spiritclay είπε

καλησπέρα μια ερώτηση για kodi στα γρήγορα μιας και είμαι ψηλοάσχετος. το δουλεύω εδω κ κανα μήνα στην 55άρα sony xf9005 για να βλέπω ταινιες και σειρές απο εξωτερικό σκληρό που έχω συνδέσει στην tv. όλα καλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα,μέχρι που παρατήρησα οτι τα λίγο πιο χαμηλής ποιότητας βίντεο και πιό παλιά( dexter,the wire,sopranos) τα παίζει χωρίς να συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα. προσοχή: οι εξωτερικοί υπότιτλοι συμβαδίζουν με τον ήχο κανονικά αλλα η εικόνα όχι. τί πρέπει να κάνω ρε τύποι?

Ενώ παίζει εχει δεξιά ρύθμιση υποτίτλων, ψάξουν λίγο ειναι εύκολο αλλιως βρες άλλη πηγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

καλησπέρα μια ερώτηση για kodi στα γρήγορα μιας και είμαι ψηλοάσχετος. το δουλεύω εδω κ κανα μήνα στην 55άρα sony xf9005 για να βλέπω ταινιες και σειρές απο εξωτερικό σκληρό που έχω συνδέσει στην tv. όλα καλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα,μέχρι που παρατήρησα οτι τα λίγο πιο χαμηλής ποιότητας βίντεο και πιό παλιά( dexter,the wire,sopranos) τα παίζει χωρίς να συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα. προσοχή: οι εξωτερικοί υπότιτλοι συμβαδίζουν με τον ήχο κανονικά αλλα η εικόνα όχι. τί πρέπει να κάνω ρε τύποι?

Ψάξε τις ρυθμίσεις ήχου στην τηλεόραση σου, κάπου πρέπει να έχει ρύθμιση για συγχρονισμό με την εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, slk200gr είπε

Δεν βαρέθηκες να απεργείς?

Οχι. Θα σταματησω οταν οι υπευθυνοι του φορουμ ασχοληθουν και φτιαξουν τον rte. Εχω επισημανει 5+ κουσουρια του rte απο τοτε που εγραψα αυτο στην υπογραφη μου ενα χρονο πριν και μεχρι σημερα δεν εχουν φτιαξει ΚΑΝΕΝΑ. 

12 ώρες πριν, spiritclay είπε

καλησπέρα μια ερώτηση για kodi στα γρήγορα μιας και είμαι ψηλοάσχετος. το δουλεύω εδω κ κανα μήνα στην 55άρα sony xf9005 για να βλέπω ταινιες και σειρές απο εξωτερικό σκληρό που έχω συνδέσει στην tv. όλα καλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα,μέχρι που παρατήρησα οτι τα λίγο πιο χαμηλής ποιότητας βίντεο και πιό παλιά( dexter,the wire,sopranos) τα παίζει χωρίς να συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα. προσοχή: οι εξωτερικοί υπότιτλοι συμβαδίζουν με τον ήχο κανονικά αλλα η εικόνα όχι. τί πρέπει να κάνω ρε τύποι?

Δοκιμασε να αλλαξεις τη ρυθμιοη για το vsync. Settings > player > videos > playback > adjust display refresh rate > off. Αν δεν βλεπεις την επιλογη, αλλαξε το το settings level κατω αριστερα να ειναι standard ή ανωτερο.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα θέμα με το kodi στην έκδοση 18. Χρησιμοποιώ το atlas (το repo του atlas το παίρνω από το twilight και βλέπω από χρυσούς, μόνο αυτό δουλεύει ακόμα) και έχω την 17 έκδοση σε ένα mecool και την 18 σε ένα alfaiwise.

Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ στην 17 μου επισημαίνει αυτά που βλέπω με τσεκ ή τον άσπρο-μαύρο κύκλο όταν έχω αφήσει κάτι στην μέση, στην 18 έχει σε όλα το εικονίδιο του addon (το κόκκινο με τον Άτλα) και στις σειρές μπερδεύομαι συνέχεια και δεν ξέρω σε ποιο επεισόδιο έχω σταματήσει. Έχει καμιά επιλογή ή να πειράξω κάτι για να μην βγάζει το εικονίδιο του addon; Είναι πολύ σπαστικό και θα με κάνει να γυρίσω στην 17.6 και όσο αντέξει.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα , να ρωτησω πως θα βγαλω τις πληροφοριες που εμφανιστηκαν ξαφνικα στην πανω αριστερα γωνια στο kodi 18.6 / limux mint mate 1.18.0.

Να προσθεσω πως δεν ειναι τα Keyboard Shortcuts Ο και Ctrl + ⇧ Shift + O ( Codec Info και Additional info).

KODI.JPG

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

καλησπερα , να ρωτησω πως θα βγαλω τις πληροφοριες που εμφανιστηκαν ξαφνικα στην πανω αριστερα γωνια στο kodi 18.6 / limux mint mate 1.18.0.

Να προσθεσω πως δεν ειναι τα Keyboard Shortcuts Ο και Ctrl + ⇧ Shift + O ( Codec Info και Additional info).

KODI.JPG

 Ctrl + Shift +D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον εχει premiumize free account, η υπηρεσια δινει 30 μερες premium προσβαση για να βοηθησει τον κοσμο που θα μεινει σπιτι του για την αντιμετωπιση του ιου
https://www.premiumize.me/flatten-the-curve

Μολις ψηθηκα να κανω και εγω, αρκει μετα να μπορω να τον διαγραψω. Ξερει κανεις αν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...