Προς το περιεχόμενο

Ανεμιστήρας για προώθηση ψύξης.


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ανεμιστήρα για να στέλνω από το σαλονάκι μικρού διαμερίσματος, που έχω κλιματιστικό, στο μέσα δωμάτιο, ψυχρό αέρα.

Είμαι κρυουλιάρης γενικά και με πειράζουν τα κλιματιστικά στο άσθμα, οπότε δε θέλω να βάλω δεύτερο. :P

Έχετε κάποιον οικονομικό να προτείνετε; Θα ήθελα να είναι αθόρυβος, κι ας μην είναι πανίσχυρος. Επίσης, καλό είναι να είναι δαπέδου (ο κρύος αέρας πάει κάτω), ή δεν υπάρχει πρόβλημα να μπει και κάποιος με πόδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό σε αυτό είναι να υπάρχει δυνατό μοτέρ στον ανεμιστήρα και να τον βάζεις οχι μπροστά στην πόρτα αλλά στην άκρη το δωματίου για να μεταφέρει όσο περισσότερη μάζα ψυχρού αέρα μπορεί. Πέρσι πήρα έναν no name, μάλλον κινέζικο που τον πλάσσαραν με διάφορα ονόματα. Μοτέρ 50W, τον ανάβεις και ρίχνει κάτω μέχρι και διάφορα μικροαντικείμενα στα τραπέζια αν είναι κοντά. Τον βάζω στο ένα σαλόνι και μεταφέρεται η ψύξη στο άλλο. Φέτος θα αναγκαστώ να αγοράσω δεύτερο με χαμηλότερη ισχύ για να εξυπηρετεί από πιο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είχα σκοπό! Να τον βάλω στο τέλος του ψυχόμενου δωματίου, με κατεύθυνση τα όχι τόσο καλά ψυχόμενα δωμάτια. Κυρίως για το υπνοδωμάτιο το βράδυ το θέλω αυτό, τη μέρα είμαι πολύ εντάξει σε σαλόνι - μπάνιο - χωλ χωρίς υποβοήθηση. Θυμάστε ποιος είναι ο ανεμιστήρας; Επιδαπέδιος ή ποδαράτος; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...