Προς το περιεχόμενο

HEADPHONES - JAYS -50% σε όλα τα ενσύρματα Android ακουστικά [ΤΕΛΟΣ]


nickelodeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά καθώς δεν είχα διαβάσει αναλυτικά χαρακτηριστικά τους. :) 

Πράγματι στα 10 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή, πήρα και εγώ δύο άσπρα fives.

Σύνολο στα 27,7€ μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκαν, πληρωμή με Paypal. Πλέον έχουν μείνει μόνο τα άσπρα fives στα 9,9€.

Ευχαριστώ TS! :) 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, mcgerger είπε

Άρα δηλαδή αν έχουμε Android phone και πάρουμε τα Windows version στα 10 ευρώ, θα δουλεύουν κανονικά; Και εγώ κάπου διάβασα ότι η μόνη διαφορά τους είναι το σχήμα του χειριστηρίου, αλλά δεν είναι περίεργο που βγάλανε 2 διαφορετικές εκδόσεις οι οποίες είναι απόλυτα συμβατές;

Αν δεις, το σχήμα του χειριστηρίου «ταιριάζει» με το εκάστοτε λειτουργικό. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά στις λειτουργίες. Όταν έρθουν θα τα χρησιμοποιήσω στο S7 Edge μου και θα τα δοκιμάσω και στο iPad Mini 4 που μου έχει μείνει από τις iOS συσκευές μου. Το άλλο ζευγάρι πάει για δώρο σε χρήστη με κινητό Xiaomi όπου και εκεί θα δουλέψουν μια χαρά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση από τη FedEx ότι θα παραλάβω την ερχόμενη Τετάρτη (σε 1 εβδομάδα) και τα προϊόντα φεύγουν από Σουηδία.

Οπότε δεν παίζει τελωνείο σε όποιον διστάζει να αγοράσει.

Επεξ/σία από vagdesign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδια, διαβαζω πολυ κακες κριτικες για τα five τουλαχιστον που το εψαξα, φαινεται οτι και στα 17 ευρω δεν αξιζουν. Ο ηχος τους ειναι για αλλους καλος και αλλους κακος, συνηθισμενο αυτο σε ακουστικα αφου ο καθενας ακουει οτι θελει, αν δεν τα ακουσεις δεν ξερεις αν θα σου αρεσουν ή θα ειναι για πεταμα, αλλα:

Μιλανε για κακη ποιοτητα κατασκευης, παρα πολλοι αναφερουν βλαβη σε 1-2-3 μηνες, αλλοι οτι παρελαβαν εξαρχης χαλασμενα.

Λενε παντου οτι βγαινουν συνεχως απο τα αφτια, λογω μαλλον του μεγαλου βαρους του καλωδιου.

Λενε καποιοι οτι ειναι κουραστικα και ενοχλητικα.

Λενε οτι αξιζουν για 5-10 ευρω, αλλα οχι για 15 και 20. Παντου οι τιμες τους ειναι 8-15-20 ευρω, το 65 δεν παιζει -σχεδον- πουθενα ειναι μηπως τοσο fake οι αρχικες τους;

Nickelodeon, τα εχεις ακουσει τα συγκεκριμενα; Εχεις εικονα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω τα a-JAYS One+, τα είχα πληρώσει 49 ευρώ, τα έχω περισσότερο από δύο χρόνια [Your Order ####### placed on December 10, 2014], μου αρέσει ο ήχος τους, έχουν καλό μπάσο, έχουν άριστη ποιότητα κατασκευής δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα μέχρι σήμερα. Αυτό που έχω τονίσει και παραπάνω το ξανά λέω δεν κάνουν για τρέξιμο γιατί έχουν φαρδύ και βαρύ καλώδιο, ίσως γι'αυτό παραπονιούνται μερικοί ότι τους πέφτουν γιατί πάνε για τρέξιμο, σε νορμάλ χρήση μια χαρά στέκονται στα αυτιά. Τα One+ ήρθαν με 5 διαφορετικά μεγέθη tips.  Έχω την εντύπωση ότι τα One, One+, Three και Four+ έχουν τα ίδια ηχεία, μόνο το χειριστήριο πρέπει να αλλάζει. Τα υπόλοιπα μοντέλα φαίνονται και στην φωτογραφία ότι το ηχείο διαφέρει.

Μουσική ακούω και με τον ενισχυτή μου και τα Audio Technica M50x, γνωρίζω πώς πρέπει να παίζει ένα καλό ακουστικό.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ρε παιδια, διαβαζω πολυ κακες κριτικες για τα five τουλαχιστον που το εψαξα, φαινεται οτι και στα 17 ευρω δεν αξιζουν. Ο ηχος τους ειναι για αλλους καλος και αλλους κακος, συνηθισμενο αυτο σε ακουστικα αφου ο καθενας ακουει οτι θελει, αν δεν τα ακουσεις δεν ξερεις αν θα σου αρεσουν ή θα ειναι για πεταμα, αλλα:

Μιλανε για κακη ποιοτητα κατασκευης, παρα πολλοι αναφερουν βλαβη σε 1-2-3 μηνες, αλλοι οτι παρελαβαν εξαρχης χαλασμενα.

Λενε παντου οτι βγαινουν συνεχως απο τα αφτια, λογω μαλλον του μεγαλου βαρους του καλωδιου.

Λενε καποιοι οτι ειναι κουραστικα και ενοχλητικα.

Λενε οτι αξιζουν για 5-10 ευρω, αλλα οχι για 15 και 20. Παντου οι τιμες τους ειναι 8-15-20 ευρω, το 65 δεν παιζει -σχεδον- πουθενα ειναι μηπως τοσο fake οι αρχικες τους;

Nickelodeon, τα εχεις ακουσει τα συγκεκριμενα; Εχεις εικονα;

Για ένα ζευγάρι και εγώ δεν θα τα έπαιρνα καθώς τα μεταφορικά ~ 8 ευρώ τσούζουν.

Όμως πήρα 2 καθώς το ένα θα πάει σε φίλο, οπότε μου βγήκαν στα ~14 ευρώ τα δικά μου. 

Εμένα αυτό που με τράβηξε είναι το πόσο καλή συσκευασία έχουν και τα προσεγμένα παρελκόμενα με τα οποία έρχονται (κουτάκι μεταφοράς, σιλικονάκια, πιαστράκι κλπ) τα οποία τα έχουν πολύ premium συσκευασμένα. Αυτό ουσιαστικά με έκανε να τα αγοράσω καθώς φαίνονται πολύ προσεγμένα απο τον κατασκευαστή. Τώρα τι θα μας βγούν θα δούμε στην πράξη, :)  

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ρε παιδια, διαβαζω πολυ κακες κριτικες για τα five τουλαχιστον που το εψαξα, φαινεται οτι και στα 17 ευρω δεν αξιζουν. Ο ηχος τους ειναι για αλλους καλος και αλλους κακος, συνηθισμενο αυτο σε ακουστικα αφου ο καθενας ακουει οτι θελει, αν δεν τα ακουσεις δεν ξερεις αν θα σου αρεσουν ή θα ειναι για πεταμα, αλλα:

Μιλανε για κακη ποιοτητα κατασκευης, παρα πολλοι αναφερουν βλαβη σε 1-2-3 μηνες, αλλοι οτι παρελαβαν εξαρχης χαλασμενα.

Λενε παντου οτι βγαινουν συνεχως απο τα αφτια, λογω μαλλον του μεγαλου βαρους του καλωδιου.

Λενε καποιοι οτι ειναι κουραστικα και ενοχλητικα.

Λενε οτι αξιζουν για 5-10 ευρω, αλλα οχι για 15 και 20. Παντου οι τιμες τους ειναι 8-15-20 ευρω, το 65 δεν παιζει -σχεδον- πουθενα ειναι μηπως τοσο fake οι αρχικες τους;

Nickelodeon, τα εχεις ακουσει τα συγκεκριμενα; Εχεις εικονα;

Σου πάτησα και το "Thanks" για το feedback αλλά μερικά links σε αυτές τις κριτικές, για να μην ψάχνουμε, δε θα πείραζε. 😏

Edit
Μιας και ξεκίνησα να ψάχνω για τα αναφερόμενα reviews, μάλλον στα περισσότερα τα βαθμολογούν στο price range των 40-45 ευρώ τουλάχιστον. Έχει τη σημασία του νομίζω.
πχ. εδώ:
http://www.trustedreviews.com/reviews/jays-a-jays-five

Αναφορά σε κείμενο

Jays claims the a-JAYS Five driver is based on that of the a-JAYS Four, a popular pair of earphones that cost £50.
...
However, you can get better sound for the price.

https://www.whathifi.com/jays/jays-five/review

Αναφορά σε κείμενο

Tested at £80.
...
But if you’re willing to sacrifice those buttons, there are better headphones to be had around this price.

 

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, nickelodeon είπε

Εγώ έχω τα a-JAYS One+, τα είχα πληρώσει 49 ευρώ, τα έχω περισσότερο από δύο χρόνια [Your Order ####### placed on December 10, 2014], μου αρέσει ο ήχος τους, έχουν καλό μπάσο, έχουν άριστη ποιότητα κατασκευής δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα μέχρι σήμερα. Αυτό που έχω τονίσει και παραπάνω το ξανά λέω δεν κάνουν για τρέξιμο γιατί έχουν φαρδύ και βαρύ καλώδιο, ίσως γι'αυτό παραπονιούνται μερικοί ότι τους πέφτουν γιατί πάνε για τρέξιμο, σε νορμάλ χρήση μια χαρά στέκονται στα αυτιά. Έχω την εντύπωση ότι τα One, One+, Three και Four+ έχουν τα ίδια ηχεία, μόνο το χειριστήριο πρέπει να αλλάζει. Τα υπόλοιπα μοντέλα φαίνονται και στην φωτογραφία ότι το ηχείο διαφέρει.

Μουσική ακούω και με τον ενισχυτή μου και τα Audio Technica M50x, γνωρίζω πώς πρέπει να παίζει ένα καλό ακουστικό.

Τα 4 σε σχεση με τα 5 ειναι εντελως διαφορετικα συμφωνα με ολα τα ριβιους, τα 5 χανουν πολυ λενε στις μεσες και στα dynamics, εχουν οπως λες κι εσυ αλλη μοναδα ηχου που αλλαζει εντελως τον χαρακτηρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Σου πάτησα και το "Thanks" για το feedback αλλά μερικά links σε αυτές τις κριτικές, για να μην ψάχνουμε, δε θα πείραζε. 😏

...

Οι κριτικες (και τα 4 "μειον τους" που εχω παραθεσει ως λιστα) στις οποιες αναφερομαι ειναι κατοχων και οχι απο τα reviews που παραθετεις. Γι αυτο και μιλω για χαμηλες τιμες και οχι για τις τιμες αυτων των ριβιους. Σε αυτα που εδωσες αξιολογουν τον ηχο ο οποιος οπως ειπα ειναι και υποκειμενικο θεμα.

 

17 ώρες πριν, matrixxx είπε

Λενε οτι αξιζουν για 5-10 ευρω, αλλα οχι για 15 και 20.

Η κυριοτερη πηγη λοιπον αυτων που παρεθεσα ηταν απο Αμερικανικο και κυριως Ινδικο αμαζον:

Ενα χαρακτηριστικο κομματι:

..., but for 1800 or 2000 these are complete waste of that extra money. (τα οποια ποσα σε ευρω ειναι , 22 και 25 αντιστοιχα)

Don't buy if
- You are a Sound lover and low on budget. Skullcandy at 600 rs gives the almost same sound quality but without build quality and mic. (7ευρω!!)

Ας ελπισουμε οτι ειναι υπερβολικα/ακυρα πολλα απο αυτα που γραφουν.

 

 

Nickelodeon, τα 5 εχουν πολυ μεγαλυτερο προβλημα "ευστάθειας" απο τα 4 ή τα one plus οπως διαβαζω:

-Awful fit in the ears. Everything else (sound, cable, remote) is actually quite a solid product, but these things are horrible designed from an ergonomics perspective. Read the other reviews. If you're sitting still, they will stay in your ears alright. But even walking around with them will cause them to fall out within a few minutes.

-The in ear phones are smaller and lighter this makes the cable heavy enough to pull out of your ear and useless for my workouts as will no way site in my earlobe.
So I am back to no 4,

https://www.amazon.co.uk/Jays-Five-Headphones-Apple-iPhone-White/product-reviews/B00GFGF0V2/ref=cm_cr_arp_d_show_all?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&pageNumber=1#reviews-filter-bar

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχονται με 5 ζευγάρια tips διαφόρων μεγεθών. Πόσο δύσκολο είναι να επιλέξεις τα σωστά. Στο Amazon έχουν από την μια, διθυραμβικές κριτικές και από την άλλη κράξιμο, λίγο ύποπτο το βλέπω. Εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει και για τρέξιμο, δεν φεύγουν από τα αυτιά απλά το καλώδιο κάνει έντονο θόρυβο στο στήθος. Τα tips έχουν ακριβώς το ίδιο σχήμα και την ίδια σιλικόνη που έχουν σχεδόν όλες οι μάρκες ακουστικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... Άρα δηλαδή τα 4+ είναι καλύτερα από τα 5;;;

Τελικά πήρα τα 5, αλλά με αυτά που διαβάζω στα τελευταία posts προβληματίστηκα. Από την άλλη βέβαια 17 ευρώ βγήκε η παραγγελία, ε τέλος πάντων στην χειρότερη θα τα χρησιμοποιώ ως σκέτα handsfree, τι να γίνει...

Αν πράγματι τα 4+ είναι καλύτερα και τα 5 είναι πατάτες, θα μπω να δω μήπως μπορώ να την ακυρώσω αν δεν έχουν αποσταλεί ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποια, πάντως αν ρωτάς για τα συγκεκριμένα ακουστικά της Jays έχει μόνο 2 wireless, 1 in ear και 1 on ear. Ενημερωτικά πάντως η προσφορά ήταν μέχρι 31/05 και πλέον έχει λήξει, αλλά ούτως ή άλλως δεν κάλυπτε τα wireless νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...