Προς το περιεχόμενο

HEADPHONES - JAYS -50% σε όλα τα ενσύρματα Android ακουστικά [ΤΕΛΟΣ]


nickelodeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Στις 31/5/2018 στις 10:53 ΠΜ, mcgerger είπε

Μάλιστα... Άρα δηλαδή τα 4+ είναι καλύτερα από τα 5;;;

Τελικά πήρα τα 5, αλλά με αυτά που διαβάζω στα τελευταία posts προβληματίστηκα. Από την άλλη βέβαια 17 ευρώ βγήκε η παραγγελία, ε τέλος πάντων στην χειρότερη θα τα χρησιμοποιώ ως σκέτα handsfree, τι να γίνει...

Αν πράγματι τα 4 είναι καλύτερα και τα 5 είναι πατάτες, θα μπω να δω μήπως μπορώ να την ακυρώσω αν δεν έχουν αποσταλεί ακόμη...

1000% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/5/2018 στις 5:05 ΜΜ, matrixxx είπε

Επιβεβαιωνω, δεν αξιζουν μια τα ακουστικα της xiaomi, "τσαμπα" εδωσα 15-20 ευρω στο παρελθον για ακουστικα της τα οποια ειχαν πολυ καλα σχολια απο "ολο το νετ", αλλα τελικα χαλια-πολυ μακρια απο πιστο  ηχο. (piston)

Δεν εχω ακουσει αυτα του θεματος παντως για να παρω θεση.

Από τα 3 και μετά τα χάλασαν,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η προσφορα του τιτλου εχει τελειωσει, αφορουσε τα android και ηταν  50% μειωση τιμης site και δωρεαν μεταφορικα. Αυτο που λες δεν αφορα τον τιτλο, δεν εχει μειωση περα της αναγραφομενης, δεν εχει δωρεαν μεταφορικα  και δεν θα αλλαξει η τιμη λεω εγω, μεχρι να εξαντληθουν τα αποθεματα που εχουν. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρέλαβα με TNT (πλεον εξυπηρετει αυτη τις υπηρεσιες της fedex απ οτι μου ειπε ο κουριερ). Θα τα δοκιμασω και θα επανελθω.

 

EDIT: από άποψης ποιότητας τόσο όλο το unboxing και η συσκευασία είναι τρομερή. Ακόμα και το manual είναι προσεγμένο. Τα ακουστικά μου άρεσαν σχετικά, αν και θα προτιμούσα τα μαύρα. 

Όσον αφορά τα θέματα που ακούγονται, το καλώδιο όντως κάνει θόρυβο όταν το αγγίζεις. Φορώντας το μέσα από την μπλούζα δεν είχα θέμα πάντως. Από τα 5 μεγέθη μαξιλαριων επέλεξα το 3ο, και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το πως κάθονται στα αυτιά(τα χρησιμοποίησα για περπάτημα και μέσα μαζικής μεταφοράς). Για τρέξιμο δεν κάνουν σίγουρα, αλλά για περπάτημα νομίζω είναι ότι πρέπει. Έχω την αίσθηση ότι τα αρνητικά reviews είναι από άτομα που δεν διάλεξαν σωστά μαξιλαράκια ή έδωσαν πολύ περισσότερα από τα 18 ευρώ που δώσαμε εμείς και περίμεναν περισσότερα. Σε αυτή την τιμή η ποιότητα ήχου σε συνδυασμό με την μέτρια προς καλή άνεση είναι πολύ καλό vfm. Ανώτερα των Pistons χωρίς αμφιβολία. 

Επεξ/σία από teotsi21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, teotsi21 είπε

Μολις παρέλαβα με TNT (πλεον εξυπηρετει αυτη τις υπηρεσιες της fedex απ οτι μου ειπε ο κουριερ). Θα τα δοκιμασω και θα επανελθω.

Και μένα σήμερα παραδώθηκαν με TNT - Fedex ( για την ιστορία αντιπρόσωπος επίσημα πλέον απο την Παρασκευή 01/06 της Fedex μιας και έγινε εξαγορά της) και θα τα δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες. ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω το πρωί τα 2 a-fives ζευγάρια που πήρα με TNT (FedEx Tracking). Το κουτί μου φάνηκε βαρύ και πως να μην είναι με τόσο μεγάλο manual μέσα στη συσκευασία και τόσο ποιοτικό κουτί/θήκη.

Λειτουργούν άψογα σε Android κινητά (Samsung S7 Edge + Xiaomi Redmi Note 3 Pro/ Redmi 4A) με τα κουμπιά κανονικά όπως και σε Windows κινητά που έχουν προορισμό.

Σε iPad Mini 4 λειτουργούν χωρίς τα κουμπιά να κάνουν κάτι (αύξηση/μείωση φωνής, pause/stop κτλ).

Εγώ προσωπικά άλλωστε έχω εγκαταλείψει εδώ και 1 χρόνο το iOS, οπότε κανένα πρόβλημα.

Αξίζουν τα 10€/ζευγάρι και με το παραπάνω, είναι ανώτερα από τα Xiaomi Piston HD που έχω, έχουν καλύτερα μπάσα από τα γνήσια Earpuds του iPhone 5s (τα τελευταία δηλαδή) και επειδή σου παρέχονται 5 ζευγάρια σιλικόνης για το μέγεθος του αυτιού σου, έχεις γκάμα για πειραματισμούς και δοκιμές. Τα χρησιμοποιώ με το μεγάλο ζευγάρι σιλικόνης αλλά θα δοκιμάσω και τα άλλα για να δω ποιο ταιριάζει απόλυτα για τη χρήση που κάνω.

Ευχαριστώ τον TS για την ανακάληψη, σίγουρα θα τα δοκιμάσω στον χρόνο και θα προτιμήσω και στο μέλλον την Jays ως μάρκα που μέχρι τώρα δεν γνώριζα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν λίγο γύρισα σπίτι, δεν έχω χρόνο σήμερα να τα δοκιμάσω. Επιβεβαιώνω @vagdesign έκαστο κουτί είναι αρκετά βαρύ και η συσκευασία είναι καλή.

Θα επανέλθω με νεότερα όταν τα δοκιμάσω. :) 

jays.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παρελαβα χθες. Εξαιρετικη συσκευασια, και μια χαρα ποιοτικα- για τα λεφτα τους. Πιο δυνατος ηχος απο τα akg του Note 8. Δουλεουν τα κουμπια κανονικα με το note. Πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρέλαβα και εγώ πολύ γρήγορα. Πήρα τα Five για Windows. Μερικές παρατηρήσεις:

Πράγματι η συσκευασία είναι εξαιρετική, εντυπωσιακή και πολυτελής.

Ευτυχώς λειτουργούν κανονικά σε Android τηλέφωνο, όπως είχε πει κάποιος φίλος παλαιότερα. Μόνο μια φορά δεν έπαιζε το volume down, αλλά δεν μου ξαναέτυχε.

Έχει μέσα 4-5 ζευγάρια earpads. Αυτό που φοράει εξ’ αρχής είναι το 2ο μεγαλύτερο σε μέγεθος με το οποίο ήταν κάπως χαλαρό και δεν έκλεινε καλά το αυτί. Έβαλα το μεγαλύτερο από όλα και είναι οριακά εντάξει. Τα μικρότερα μεγέθη είναι μάλλον άχρηστα εκτός αν έχετε παιδικό αυτί, άρα υπάρχει όντως ένα πιθανό πρόβλημα εδώ όπως έχει αναφερθεί σε κριτικές στο Internet.

Από θέμα ποιότητας ήχου, το δοκίμασα σε LG G3 με αρχεία FLAC και το σύγκρινα με το stock handsfree της LG. Καμία σχέση ο ήχος. Το handsfree ήταν σαν mid-pass filter σε σύγκριση, δεν υπήρχε σχεδόν τίποτε χαμηλά ή ψηλά παρά μόνο μεσαίες. Το Five είχε ισορροπημένο ήχο με ικανοποιητικό χαμηλό και kick και γενικά άκουγες σχεδόν όλο το φάσμα, όχι πολύ ψηλά όμως.

Βρήκα και κάτι beats Dr. Dre ψείρες και το σύγκρινα. Το χαμηλό του beats ήταν αναμενόμενα πολύ πιο έντονο και γεμάτο (μάλλον μπουκωμένο), αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι στις μεσαίες και πάνω το Five είχε πολύ στενή εικόνα και όλα ήταν στο κέντρο και μακριά ενώ στο beats όλα ήταν πιο κοντά και ανοιχτά στον οριζόντιο άξονα με μεγαλύτερο διαχωρισμό ανάμεσα στα όργανα και φωνές. Ίσως να θέλουν λίγο στρώσιμο.

Συμπερασματικά, τα 10 ευρώ (17 με τα μεταφορικά) τα αξίζουν και με το παραπάνω, παίζουν σε Android, έχουν ικανοποιητικό ήχο και φαίνεται να είναι καλής ποιότητας με θήκη, κλιπ, κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...