Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος θελει CE του Death Stranding, εχει ακομα το amazon

https://www.amazon.de/dp/B07SGJ2MMJ/

To thread του παιχνιδιου ειναι κλειδωμενο γι αυτο το ποσταρα εδω

Επεξ/σία από firepc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Επειδή είναι πάρα πολύ μεγάλο το θέμα για να το ψάξω όλο. Μπορεί κάποιος να συνδέσει στο ps4 ποντίκι και πληκτρολόγιο και να παίζει όλα τα παιχνίδια με αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotiris123 είπε

Καλησπέρα. Επειδή είναι πάρα πολύ μεγάλο το θέμα για να το ψάξω όλο. Μπορεί κάποιος να συνδέσει στο ps4 ποντίκι και πληκτρολόγιο και να παίζει όλα τα παιχνίδια με αυτα;

Όχι. Μόνο όσα υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Πχ fortnite. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ρωτήσω, έδωσα σε φίλο δύο παιχνίδια μέσω του ακαουντ μου.Τώρα για να παίζουμε ονλαιν χωρίς φόβο μπαν το πρέπει να γίνει;primary είναι η δική του κονσόλα.η εάν πάρω εγώ κάποιο παιχνίδι από αυτόν τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vrwmiar1Z είπε

Καλησπέρα, να ρωτήσω, έδωσα σε φίλο δύο παιχνίδια μέσω του ακαουντ μου.Τώρα για να παίζουμε ονλαιν χωρίς φόβο μπαν το πρέπει να γίνει;primary είναι η δική του κονσόλα.η εάν πάρω εγώ κάποιο παιχνίδι από αυτόν τι κάνω;

Κάνει primary την κονσόλα του με τον λογαριασμό σου και εσύ την δικιά σου με του φίλου τον λογαριασμό.

Κάνετε login στον δικό σας και παίζετε.

Όταν θέλετε να κατεβάσετε κάποιο παιχνίδι από τον λογαριασμό του άλλου, κάνετε log in σε αυτόν αλλά προσοχή να μην είστε και οι δύο συνδεδεμένοι στον ίδιο γιατί θα κάνει disconnect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρώτηση παιδιά ,επειδή δεν έχω βγάλει ακρη...Αγόρασα και εγκατέστησα το Red Dead Redemption 2 , έχει βγει κάποιο expansion pack; 

Θέλω να το λιώσω με όλα του τα καλούδια,ήδη χτες έπαιξα ενα 4ωρο , κάτι που είχα να κάνω και από το Skyrim...Aκόμα πιο αστείο το γεγονός πως εγώ έπαιζα και ο πατέρας μου κοιτούσε την τηλεόραση σαν να βλέπει ταινία , ζητώντας μου να μεταφράσω τι λένε οι πρωταγωνιστές και μάλιστα έδινε και οδηγίες σε μένα ...Έβγαζε γούστα στο φουλ,καθότι φανατικός των western , ειδικά του Iστγουντ , αισθανόταν σαν να βλέπει interactive ταινία...Μάλιστα μου είπε όταν παίζω να τον φωνάζω για να  βλέπει τι γίνεται  παρακάτω...Το  Ps4 ενώνει τις φαμίλιες (εγω 35, εκείνος στα 70..)

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ξέρετε αν το Elder Scrolls online είναι cross platform με xbox one?

Θέλω να πάρω PS4 αυτές τις μέρες και με ενδιαφέρει γιατί κάποιοι που ξέρω παίζουν ESO αλλά σε Xbox.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Παιδιά μήπως ξέρετε αν το Elder Scrolls online είναι cross platform με xbox one?

Θέλω να πάρω PS4 αυτές τις μέρες και με ενδιαφέρει γιατί κάποιοι που ξέρω παίζουν ESO αλλά σε Xbox.

Συμφωνα με αυτο οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vrwmiar1Z είπε

Εάν θέλω να παίξω με τα δικά μου παιχνίδια ονλαιν θα κάνω primary τον δικό μου λογαριασμό και θα παίζω;

Αφήνεις το primary όπως το έχεις κάνει με τον φίλο σου, και παίζεις κανονικά από τον λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά για να χρησιμοποιήσω το ps move χειριστήριο ή το PlayStation VR Aim Controller (το οποίο τα έχει όλα ενσωματομένα, δηλαδή ps move + motion controller), θα χρειαστεί να αγοράσω και το PSVR headset;

 

Να το θέσω αλλιώς, υπάρχουνε παιχνίδια με υποστήριξη ps move χωρίς να απαιτείται το psvr headset για τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Padaz Bloody είπε

Αν κατάλαβα καλά για να χρησιμοποιήσω το ps move χειριστήριο ή το PlayStation VR Aim Controller (το οποίο τα έχει όλα ενσωματομένα, δηλαδή ps move + motion controller), θα χρειαστεί να αγοράσω και το PSVR headset;

Να το θέσω αλλιώς, υπάρχουνε παιχνίδια με υποστήριξη ps move χωρίς να απαιτείται το psvr headset για τα παιχνίδια;

θελει να εχεις ολο το σετ (με τη καμερα, οχι μονο το move) αλλα ειναι πολυ λιγα παιχνιδια στο PS4 που παιζουν διχως το PSVR.

τα μονα που έχω ακούσει ειναι τα Dreams,  Just Dance , Crazy Strike Bowling Ex και Octodad. Γενικα δε τα υποστήριξε καθολου για το PS4 η Sony εκτός VR περιβάλλοντος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ενώ έπαιζα Destiny φρίζαρε η κονσόλα. Τι PS button πατούσα, τι power button κρατημένο, δεν έκανε τίποτα. Μόνη λύση να τραβήξω το καλώδιο. Από τότε μου βγάζει το συγκεκριμένο error που σημαίνει ότι κάτι τρέχει με τον σκληρό μου και δεν bootάρει η κονσόλα. Άραγε υπάρχει τρόπος να το σώσω. Έβγαλα τον σκληρό, τον φύσηξα, τον ξαναέβαλα. Τίποτα.
Να σημειώσω ότι είχα αλλάξει το σκληρό του πέρυσι με έναν μεγαλύτερο. Οπότε είναι σχετικά φρέσκος. Αρνούμαι να πιστέψω ότι απλά κάηκε. Σκέφτομαι μήπως απλά σκάλωσε το software έτσι που έκλεισε απότομα. Μάλλον θα κάνω reinstall το sw απλά έλεγα μήπως υπήρχε τρόπος να το γλιτώσω και να μην ξαναμπώ στη διαδικασία να κατεβάζω τόσα games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...