Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Το Dead or Alive 6 είναι τίγκα στο microtransactions κανονικά θα έπρεπε να είναι Free2Play.

χμμ έτσι εξηγείται και η προειδοποίηση στο οπισθόφυλλο. Είναι ανεκτό το παιχνίδι χωρίς microtransactions ή σε ωθούν να κάνεις αγορές για να προχωρήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, theoritikos είπε

χμμ έτσι εξηγείται και η προειδοποίηση στο οπισθόφυλλο. Είναι ανεκτό το παιχνίδι χωρίς microtransactions ή σε ωθούν να κάνεις αγορές για να προχωρήσεις? 

Αν θυμάμαι καλά μέχρι και η καμπάνια ήταν dlc.

Προσωπικά θεωρούσα πάντα τα DoA μια χαρά παιχνίδια και το 5 παίζει να ήταν το αγαπημένο μου από την προηγούμενη γενιά αλλά με το 6 δεν ασχολήθηκα λόγω των ήδη αναφερομένων.

Εγώ θα πήγαινα στο 5 Last Round ήταν πολύ καλό τώρα δικαίωμα σου να θέλεις τα παραπάνω πολύγωνα και καλύτερα textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη με βρίσετε, σίγουρα έχρι απαντηθεί παλιότερα αλλα δεν βρήκα κατι. Σκεφτομαι να αγοράσω ps4 για να χαζεύω λίγο. Γενικά δεν ειμαι φουλ gamer, απο pc οτι επαιζα. Ποιο προτείνετε να πάρω? Επίσης λέω να πάρω απο Ελλάδα για να το βάλω 2-3 δόσεις στην πιστωτική να μη φανεί. 

Θα ηταν καλύτερο να μη παω σε εκδοση pro και να παρω καλύτερα καποιο με 2 χειριστήρια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, logokrimenos said:

Παιδιά μη με βρίσετε, σίγουρα έχρι απαντηθεί παλιότερα αλλα δεν βρήκα κατι. Σκεφτομαι να αγοράσω ps4 για να χαζεύω λίγο. Γενικά δεν ειμαι φουλ gamer, απο pc οτι επαιζα. Ποιο προτείνετε να πάρω? Επίσης λέω να πάρω απο Ελλάδα για να το βάλω 2-3 δόσεις στην πιστωτική να μη φανεί. 

Θα ηταν καλύτερο να μη παω σε εκδοση pro και να παρω καλύτερα καποιο με 2 χειριστήρια? 

Αφού δεν σε ενδιαφέρει και τόσο (για να σκέφτεσαι να κάνεις την αγορά στα τελειώματα) θα πρότεινα οτι πιο φτηνό μπορείς. Δηλαδή το απλό σε όποιο καλύτερο πακέτο βρεις. Ο λόγος; Τα περισσευούμενα μπορείς να τα πάρεις παιχνίδια και αν δεις οτι σου αρέσει μπορείς μετά εύκολα να κάνεις μετάβαση στο PS5 με λιγότερο κόστος(σε σχέση με το να πάρεις το Pro).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Choutas είπε

Αν θυμάμαι καλά μέχρι και η καμπάνια ήταν dlc.

Προσωπικά θεωρούσα πάντα τα DoA μια χαρά παιχνίδια και το 5 παίζει να ήταν το αγαπημένο μου από την προηγούμενη γενιά αλλά με το 6 δεν ασχολήθηκα λόγω των ήδη αναφερομένων.

Εγώ θα πήγαινα στο 5 Last Round ήταν πολύ καλό τώρα δικαίωμα σου να θέλεις τα παραπάνω πολύγωνα και καλύτερα textures.

Δεν μου ακούγεται και τόσο καλό αυτό που διαβάζω.. Έπρεπε να το σκεφτώ καλύτερα πριν το αγοράσω.

Γιατί όμως αυτή η μανία να μας δίνουν κουτσουρεμένα fighting σε αυτή τη γενιά? Και το dissidia nt είχε ένα παρόμοιο σύστημα για αυτούς που παίζουν offline το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Δεν μου ακούγεται και τόσο καλό αυτό που διαβάζω.. Έπρεπε να το σκεφτώ καλύτερα πριν το αγοράσω.

Γιατί όμως αυτή η μανία να μας δίνουν κουτσουρεμένα fighting σε αυτή τη γενιά? Και το dissidia nt είχε ένα παρόμοιο σύστημα για αυτούς που παίζουν offline το παιχνίδι

Γιατί το κάνουν όλοι. Και οι Capcom και οι Namco και θεια μου στο χωριό.

Τα fighting games είναι στην κατιούσα.του σε όλα τα επίπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.pushsquare.com/news/2019/11/final_fantasy_vii_remake_2_is_now_in_active_development

Ότι θα έφτανε η εποχή που θα μας έκαναv hype χρόνια ολόκληρα για το "κομμάτι" ενός video game δεν το περίμενα. Ξέρω ότι πολύς κόσμος κάνει σαν τρελός για το FFVII, και δικαιολογημένα, αλλά αυτό είναι άρμεγμα άλφα κατηγορίας.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

όχι το smash.. 

Εντάξει μην το μελετάς γιατί για τα πάντα υπάρχει πρώτη φορά.

Το Mario Kart στο κινητό που έχει microtransactions έκανε την πρώτη. Το θέμα είναι πότε θα έρθουν και στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το freemium στα κινητά είναι άλλο , τα 60 ευρώ είναι άλλο

Αν κάποιοι δε λένε να το καταλάβουν και θέλουν κι άλλα ας πάνε απατοι τι να πω

Κοίτα έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα fighting που παίζουν στην αγορά (το doa 6 όχι ακόμα  θα περιμένω ένα πιο ολοκληρωμένο και ενδεχομένως οικονομικό πακέτο)

Η αλήθεια είναι πως με στενοχωρει η σημερινή κατάσταση που υπάρχει σε αυτό το είδος παιχνιδιών που αγαπώ αρκετά

Κάποιες φορές βλέπω ψιλοτιμιες προσπάθειες σε περιεχόμενο κτλ, αλλά γενικά μέτρια πράγματα

Ευτυχώς όμως υπάρχει έστω και αυτό το ένα ακόμα που είναι κανονικό παιχνίδι με πραγματικά μεγάλο περιεχόμενο χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις τίποτα (υπάρχει βέβαια η μόδα των dlc χαρακτήρων που πλέον είναι επιβεβλημένη) , η διαφορά του από τον ανταγωνισμό είναι αρκετά μεγάλη, αλλά δεν είναι και τυχαίες τελικά οι πωλήσεις που κάνει

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κανείς αυτές τις ημέρες top-up κάρτα για αμερικάνικο λογαριασμό;

Έλεγα να πάρω από το pcgamesupply, απλά με προβλημάτισαν σχόλια χρηστών στην σελίδα τους στο fb:

https://www.facebook.com/pcgamesupply/

Γνωρίζετε κανένα άλλο αξιόπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχω δει προσφορα για ps4 pro λογω ημερων και εχω αρχησει να ανυσηχω παιδια γιατι θελω να παρω οπωσδηποτε. εχετε δει κατι μηπως το οποιο δεν εχω παρατηρησει ? ενδιαφερομαι κυριως για ελληνικο καταστημα (κατα προτιμιση μεγαλο ωστε να βαλω δοσεις). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPADTE 27/11 16.20 Οι προσφορές που θα «τρέξουν» στη χώρα μας επιβεβαιώθηκαν και επίσημα μέσω της ομάδας του PlayStation. Τι θα βρουν λοιπόν οι Έλληνες καταναλωτές στα καταστήματα από την Πέμπτη, στο πλαίσιο Black Friday 2019, στη χώρα μας; Κονσόλες PS4 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 500GB πέφτει στα €199 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 1TB πέφτει στα €249 Το PS4 Pro ξεκινάει πλέον με τα πιο «φτωχά» πακέτα του από τα €299 - See more at:

22 λεπτά πριν, GerasimosL είπε

ακομα δεν εχω δει προσφορα για ps4 pro λογω ημερων και εχω αρχησει να ανυσηχω παιδια γιατι θελω να παρω οπωσδηποτε. εχετε δει κατι μηπως το οποιο δεν εχω παρατηρησει ? ενδιαφερομαι κυριως για ελληνικο καταστημα (κατα προτιμιση μεγαλο ωστε να βαλω δοσεις). 

UPADTE 27/11 16.20 Οι προσφορές που θα «τρέξουν» στη χώρα μας επιβεβαιώθηκαν και επίσημα μέσω της ομάδας του PlayStation. Τι θα βρουν λοιπόν οι Έλληνες καταναλωτές στα καταστήματα από την Πέμπτη, στο πλαίσιο Black Friday 2019, στη χώρα μας; Κονσόλες PS4 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 500GB πέφτει στα €199 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 1TB πέφτει στα €249 Το PS4 Pro ξεκινάει πλέον με τα πιο «φτωχά» πακέτα του από τα €299 -

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, selin323 είπε

UPADTE 27/11 16.20 Οι προσφορές που θα «τρέξουν» στη χώρα μας επιβεβαιώθηκαν και επίσημα μέσω της ομάδας του PlayStation. Τι θα βρουν λοιπόν οι Έλληνες καταναλωτές στα καταστήματα από την Πέμπτη, στο πλαίσιο Black Friday 2019, στη χώρα μας; Κονσόλες PS4 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 500GB πέφτει στα €199 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 1TB πέφτει στα €249 Το PS4 Pro ξεκινάει πλέον με τα πιο «φτωχά» πακέτα του από τα €299 - See more at:

UPADTE 27/11 16.20 Οι προσφορές που θα «τρέξουν» στη χώρα μας επιβεβαιώθηκαν και επίσημα μέσω της ομάδας του PlayStation. Τι θα βρουν λοιπόν οι Έλληνες καταναλωτές στα καταστήματα από την Πέμπτη, στο πλαίσιο Black Friday 2019, στη χώρα μας; Κονσόλες PS4 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 500GB πέφτει στα €199 Το απλό PS4 με σκληρό δίσκο 1TB πέφτει στα €249 Το PS4 Pro ξεκινάει πλέον με τα πιο «φτωχά» πακέτα του από τα €299 -

απο αυτα που ακουτε θα βρισκονται και ονλαιν αυτες οι προσφορες η μονο σε καταστηματα ? θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...