Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, red1 είπε

Kύριοι , υπάρχει τρόπος να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με την Sony σχετικά με ενα θέμα που έχω στο PSN ? 
κοίταξα στην Ελληνική σελίδα playstation και στην "επικοινωνία" μου βγάζει εναν χάρτη με τα στοιχεία της εκεί εταιρίας αλλα δεν έχει κανένα τηλεφωνικό νούμερο ?  

Μου φαίνεται άκρως περίεργο που δεν υπάρχει κανένα στοιχεία για τηλεφωνική επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη, στην Αμερική έχουν, εμείς εδω Ευρώπη όχι ? 

2106824564 Cometron(Sony)

Μέχρι τις 16:00 ανοιχτά.

Επεξ/σία από mikele13-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θεωρείται πως η Limited Edition Death Stranding του Pro θα διατηρήσει μετά-πωλητική αξία (σε περίπτωση μετάβασης στο PS5) ?. Από την BF σκέφτομαι να το πάρω (στα 314 βγαίνει) αλλά κάποιο καβούρι με αποτρέπει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, mikele13- είπε

2106824564 Cometron(Sony)

Μέχρι τις 16:00 ανοιχτά.


Ευχαριστώ Μιχάλη, να'σαι καλά ;)

Η Cometron όμως εχει να κάνει καθαρά με θεμα service κτλπ  αν δεν κανω λάθος... 
Εγω ηθελα να κάνω refund ενα παιχνίδι που αγόρασα χθες απο το PSN οπότε και χρειαζόμουν τα στοιχεία για Sony Europe/Greece (που δεν υφίσταται) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται refund ; Κοιτουσα το αμερικανικο και εχει GoW , Persona 5 στα 10 . Και τα days gone , Spiderman GOTY μαζι με τα exp 20 . γμτο για ευρωπαικες εκπτωσεις δηλαδη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά που μπορώ να βρω προστατευτικά καπάκια για τη σκόνη στις θύρες usb για το ps4 pro?

Δεν πιστεύω ότι ποτέ κανένα USB στην ιστορία δεν έπαθε κάτι από σκόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red1 είπε


Ευχαριστώ Μιχάλη, να'σαι καλά ;)

Η Cometron όμως εχει να κάνει καθαρά με θεμα service κτλπ  αν δεν κανω λάθος... 
Εγω ηθελα να κάνω refund ενα παιχνίδι που αγόρασα χθες απο το PSN οπότε και χρειαζόμουν τα στοιχεία για Sony Europe/Greece (που δεν υφίσταται) 

Μην κάνεις αυτό το λάθος, θα πέσει ban στο account σου. Δεν κάνει refund η Sony,

Στην περίπτωση που κάνεις refund μόνος σου μέσω τράπεζας/paypal θα φας σίγουρα ban και αν μιλήσεις μαζί τους θα σου πουν ότι πρέπει να βάλεις το αντίστοιχο ποσό στο λογαριασμό ώστε να υπάρχει. Έχω διαβάσει αρκετές τέτοιες (τρομακτικές 😛 ) ιστορίες στο reddit.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δεν πιστεύω ότι ποτέ κανένα USB στην ιστορία δεν έπαθε κάτι από σκόνη

Μακάρι. Απλά τσίμπησα το ps4 pro τώρα black friday λόγω ότι έχω και τηλεόραση 4k αλλά και ότι βρήκα και πούλησα το ps4 slim μου με κάτι περιφερειακά και παιχνίδια στα 220 ευρώ κι έλεγα να το προσέξω με τη σκόνη γιατί βλέπω πολλοί σε αγγελίες πως έχουν τέτοια καπάκια προστασίας σε θύρες usb, πλάγια, πίσω κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, red1 είπε


Ευχαριστώ Μιχάλη, να'σαι καλά ;)

Η Cometron όμως εχει να κάνει καθαρά με θεμα service κτλπ  αν δεν κανω λάθος... 
Εγω ηθελα να κάνω refund ενα παιχνίδι που αγόρασα χθες απο το PSN οπότε και χρειαζόμουν τα στοιχεία για Sony Europe/Greece (που δεν υφίσταται) 

Για όλα τα προβλήματα είναι, αλλά όπως ανέφερε ο @Grim Ripper υπάρχει κίνδυνος μπαναρισματος λογαριασμού αν ζητήσεις επιστροφή.

Μίλα μαζί τους και πες μας τι έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mikele13- είπε

Για όλα τα προβλήματα είναι, αλλά όπως ανέφερε ο @Grim Ripper υπάρχει κίνδυνος μπαναρισματος λογαριασμού αν ζητήσεις επιστροφή.

Μίλα μαζί τους και πες μας τι έγινε.

Τι καρκίνος είναι αυτή η εταιρία ρε; Μπαν για κάτι τέτοιο; Δηλαδή αν εσύ έχεις σκάσει κάνα 5χ σε παιχνίδια τα χάνεις και αυτά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, non-serviam είπε

Τι καρκίνος είναι αυτή η εταιρία ρε; Μπαν για κάτι τέτοιο; Δηλαδή αν εσύ έχεις σκάσει κάνα 5χ σε παιχνίδια τα χάνεις και αυτά;

Εννοείται, δεν σου δίνει την δυνατότητα refund, το να το κάνεις μόνος σου μέσω της τράπεζας είναι τρομερό φάουλ.

Παιδιά πήρα πρόσφατα ενα πσ4 προ, το οπόιο το μόνο μέρος που μπορώ να το βάλω ειναι στο σύνθετο της τηλεόρασης κολημένο στο πίσω μέρος που έχει μια τρύπα για τα καλώδια, αν το βάλω λίγο πιο μπροστά τα γατάκια πάνε και ενοχλούν τα καλώδια. Δημιουργεί θέμα αυτό με την ψύξη του; τι θέματα μπορούν να δημιουργηθούν αν πχ ειναι συνεχώς μια γάτα πάνω του γιατί είναι ζεστό;  :P Συνήθως το ένα παει δίπλα του και το άλλο απο πάνω και κοιμούνται. Θα χρειαστεί να μην τις αφήνω ή δεν θα πάθει τίποτα η κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ελπίζω να έχει failsafes το ps4 και απλά πχ να μου βγάλει μήνυμα ή να κλείσει αν υπάρξει θέμα με θερμοκρασία και να μην καταστραφεί :P 

Από πίσω ακουμπάει στο ξύλο και απλά έχει μικρή τρύπα και περνάνε τα καλώδια, δεν ξέρω πώς ακριβώς τα πάει ο εξαερισμός του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Απλά ελπίζω να έχει failsafes το ps4 και απλά πχ να μου βγάλει μήνυμα ή να κλείσει αν υπάρξει θέμα με θερμοκρασία και να μην καταστραφεί :P 

Από πίσω ακουμπάει στο ξύλο και απλά έχει μικρή τρύπα και περνάνε τα καλώδια, δεν ξέρω πώς ακριβώς τα πάει ο εξαερισμός του 

Κατά πάσα πιθανότητα τα πάει χάλια ο εξαερισμός όπως τα γράφεις. Κάποια στιγμή σίγουρα θα πετάξει μήνυμα για θερμοκρασία και θα κλείσει αλλά δεν είναι καλό έτσι όπως το έχεις βάλει.

Όρθιο (έτσι στα πλάγια) δεν μπορείς να το βάλεις κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...