Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/4/2020 στις 7:41 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Χμμ Uncharted collection και Journey free για ένα περιορισμένο διάστημα αν και λένε ότι όταν τα κάνεις redeem τότε τα κρατάς (υποθέτω για πάντα).

https://blog.eu.playstation.com/2020/04/14/announcing-the-play-at-home-initiative/

Εγώ που τα έχω από το πλας δεν με αφήνει και σε ένα μηνα ληγει, τι πρέπει να κανω ;

Υ.Γ. δεν θελω να ανανεωσω τη συνδρομή μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Εγώ που τα έχω από το πλας δεν με αφήνει και σε ένα μηνα ληγει, τι πρέπει να κανω ;

Υ.Γ. δεν θελω να ανανεωσω τη συνδρομή μου 

Δοκίμασε να στείλεις μήνυμα στο support ώστε να αφαιρέσουν το license του Uncharted (λόγο ps+) και να το πάρεις με το τωρινό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας,

Εδώ και 2 βδομάδες έχω γυρίσει το PS4 σε vertical position για εξοικονόμηση χώρου.

Έχω το απλό μοντέλο (όχι Pro, όχι Slim) και ψάχνω να βρω το επίσημο Vertical Stand της Sony.

Βρίσκω μόνο αυτό που αναφέρει πως ειναι για Pro / Slim.

https://www.skroutz.gr/s/10077017/Sony-Vertical-Stand-PS4-Slim-Pro-Black.html

Μπορείτε να μου πείτε αν κάνει και για το απλό PS4;

Εάν όχι υπάρχει κάποια εναλλακτική; Ή γενικότερα υπάρχει κάποια καλύτερη εναλλακτική;

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από dgparla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, dgparla said:

Καλημέρα σας,

Εδώ και 2 βδομάδες έχω γυρίσει το PS4 σε vertical position για εξοικονόμηση χώρου.

Έχω το απλό μοντέλο (όχι Pro, όχι Slim) και ψάχνω να βρω το επίσημο Vertical Stand της Sony.

Βρίσκω μόνο αυτό που αναφέρει πως ειναι για Pro / Slim.

https://www.skroutz.gr/s/10077017/Sony-Vertical-Stand-PS4-Slim-Pro-Black.html

Μπορείτε να μου πείτε αν κάνει και για το απλό PS4;

Εάν όχι υπάρχει κάποια εναλλακτική; Ή γενικότερα υπάρχει κάποια καλύτερη εναλλακτική;

Ευχαριστώ πολύ!

Θεωρώ πως το vertical stand δεν ενδείκνυται. Ο λόγος είναι οτι όπως το έχεις πλάγια περιορίζεις την ροή του αέρα στις γρίλιες εξαερισμού. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό Πάσχα

χτες το ps4 pro  ζήτησε να γίνει αναβάθμιση λογισμικού στην έκδοση 7.50 όπως και έγινε. 

Υπάρχει κάτι που βελτιώνει η συγκεκριμένη έκδοση? Δεν μπόρεσα να βρω κάτι ξεκάθαρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, str1979 είπε

Καλημέρα και καλό Πάσχα

χτες το ps4 pro  ζήτησε να γίνει αναβάθμιση λογισμικού στην έκδοση 7.50 όπως και έγινε. 

Υπάρχει κάτι που βελτιώνει η συγκεκριμένη έκδοση? Δεν μπόρεσα να βρω κάτι ξεκάθαρο

αναβάθμιση που κανει πιο σταθερό το σύστημα ειναι η 7.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Παρέλαβα επιτέλους εχθές το ps4 (μεγάλη τύχη τώρα με τις καθυστερήσεις στα κουριερ) αλλά έχω πρόβλημα με το hdmi. Ενώ συνδέεται κανονικά στην τηλεόραση, δεν δείχνει εικόνα στο μόνιτορ 

Χρησιμοποιώ αυτό τον αντάπτορα για σύνδεση στο μόνιτορ. Μήπως γνωρίζει κανείς τι φταίει; 

 

IMG_20200418_122214.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στάνταρ φταίει ο ανταπτορας γιατί προσπαθεί να μετατρέψει το ψηφιακό σήμα της hdmi σε αναλογικό vga.

 

Κάτι που δεν νομίζω ένας απλός ανταπτορας σαν αυτόν να κάνει σωστά.

 

Για έναν σχετικά πιο αξιόπιστο ανταπτορα που θα κάνει την μετατροπή hdmi->vga προτίμησε έναν που να δέχεται και ρεύμα.

 

Δεν μπορείς να συνδέσεις στο monitor που έχεις κατευθείαν τη κονσόλα με hdmi που είναι και το καλύτερο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τελευταία όταν βάζω το PlayStation σε sleep mode αυτό ακούγεται σαν να δουλεύει ακόμα ενώ πριν δεν το έκανε, έχει  αλλάξει κάτι με τις τελευταίες ενημερώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, bathory7 είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τελευταία όταν βάζω το PlayStation σε sleep mode αυτό ακούγεται σαν να δουλεύει ακόμα ενώ πριν δεν το έκανε, έχει  αλλάξει κάτι με τις τελευταίες ενημερώσεις;

Όχι δεν έχει αλλάξει κάτι. Σε εμένα με τελευταίο firmware δεν έχω τέτοιο θέμα. Μήπως κατεβάζει κάτι στο background;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σόρυ  αν έχει απαντηθεί άλλοτε, αλλά έχω καταμπερδευτεί με το plus. 

Έχει κάθε χώρα ξεχωριστή συνδρομή; 

Είναι και μία όμως χωρίς σημαία επάνω. 

Δεν το πρόσεξα και αγόρασα συνδρομή (από CDKeys) αλλά ήταν για Αμερική και επειδή μου έβγαλε λάθος region, τώρα θα μου κάνουν refund. 

 

IMG_20200419_234408.jpg.9ee6898f2479ed1b55f1c11140526341.jpg

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Σόρυ  αν έχει απαντηθεί άλλοτε, αλλά έχω καταμπερδευτεί με το plus. 

Έχει κάθε χώρα ξεχωριστή συνδρομή; 

Είναι και μία όμως χωρίς σημαία επάνω. 

Δεν το πρόσεξα και αγόρασα συνδρομή (από CDKeys) αλλά ήταν για Αμερική και επειδή μου έβγαλε λάθος region, τώρα θα μου κάνουν refund. 

IMG_20200419_234408.jpg.9ee6898f2479ed1b55f1c11140526341.jpg

Ναι κάθε χώρα έχει άλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...