Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, kostis76 είπε

Στην τελευταία έκδοση του, το PS4 PRO (CUH-7216b) είναι αθόρυβο... 

https://www.notebookcheck.net/A-quieter-Sony-PlayStation-4-Pro-is-now-available-but-only-with-the-Red-Dead-Redemption-2-bundle-in-the-UK.358031.0.html

Όχι δεν ειναι.

Βάλτου ένα βαρύ παιχνίδι π..χ God of war και παίξε για πάνω από 2-3 ώρες και θα δεις πως ακούγεται σαν τουρμπίνα αεροπλάνου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτό που εκανα εγώ και στο ps3 που είχα πριν αλλά και στο ps4 pro που εχω τώρα είναι να κολλήσω απ κάτω 6 λαστιχένια παπουτσάκια (τα jambo έχουν) για να σηκωθεί από το έπιπλο περίπου μισό με ένα εκατοστό

και κάθε 15-20 μέρες άνοιγμα το καπάκι και φύσημα με αέρα (εχω κομφλερ) για να φεύγουν οι σκόνες και να καθαρίζουν οι οπές εξαερισμού.

ποτέ δεν μου παρουσίασαν κάτι έως τώρα, όση ώρα και αν ήταν σε λειτουργιά

Τον ανεμιστήρα στο ps4 pro ελάχιστες φορές τον εχω ακούσει να κάνει θόρυβο (σαν αεροπλάνο) και αυτό μόνο αν θυμάμαι καλά όταν πάιζαν τα μικρά GOW και συγκεκριμένα όταν άνοιγαν τον χάρτη στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Όχι δεν ειναι.

Βάλτου ένα βαρύ παιχνίδι π..χ God of war και παίξε για πάνω από 2-3 ώρες και θα δεις πως ακούγεται σαν τουρμπίνα αεροπλάνου.

Το 7216b και κάνει ακριβώς σαν τουρμπίνα αεροπλάνου. Ειδικά στο GoW έκανε πολλή φασαρία. Αλλά και τώρα στο Death Stranding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Το 7216b και κάνει ακριβώς σαν τουρμπίνα αεροπλάνου. Ειδικά στο GoW έκανε πολλή φασαρία. Αλλά και τώρα στο Death Stranding.

Ναι αυτό λέω κι εγώ ότι ακόμα και το 7216b κανει σαν τουρμπίνα σε βαριά παιχνίδια αν παίζεις για πάνω από 3 ώρες. 

2 ώρες πριν, tolstoy είπε

Αραγε έχει κανένας ανοικτό ps4; Να έχει βγάλει δηλαδή το καπάκι; Ίσως να αερίζεται πιο καλά. 

Επειδή αν κάνεις κάτι τέτοιο χάνεις την ετήσια εγγύηση που δίνει η Sony δε νομίζω να το έχει ρισκάρει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια,τοσο ενοχλητικη σας ειναι η κονσολα που μιλατε για αεροπλανα και τουρμπινες.

Δλδ κανενας σας δεν παιζει με ηχο απο την τηλεοραση η απο ηχεια ωστε να καλυπτει τον θορυβο?

Εγω εχοντας τα ηχεια μου ουτε στο 1/8 της εντασης τους,σε πολυ νορμαλ ενταση δλδ ισα που την ακουω την κονσολα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αληθεια ειναι οτι ενοχλει ο θορυβος.Εγω εχω το πρωτο μοντελο ps4 pro και το εχω διπλα μου.Παιζω πολυ κοντα στην οθονη και ακουγεται πολυ οταν ζοριζεται.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ναι αυτό λέω κι εγώ ότι ακόμα και το 7216b κανει σαν τουρμπίνα σε βαριά παιχνίδια αν παίζεις για πάνω από 3 ώρες. 

Επειδή αν κάνεις κάτι τέτοιο χάνεις την ετήσια εγγύηση που δίνει η Sony δε νομίζω να το έχει ρισκάρει κανείς.

Αυτό είναι feature. Κοιτάω το καλό των gamer, ώστε να μην κολλάνε με τις ώρες. 

🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες εεε?

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς κανένας δεν πρέπει να δοκιμάσει κάτι τέτοιο γιατί όπως είπαμε χάνει την εγγύηση και αν δεν το κάνει και σωστά μπορεί να χαλάσει και τη κονσόλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Λες εεε?

Δυστυχώς ή ευτυχώς κανένας δεν πρέπει να δοκιμάσει κάτι τέτοιο γιατί όπως είπαμε χάνει την εγγύηση και αν δεν το κάνει και σωστά μπορεί να χαλάσει και τη κονσόλα του.

Σε τι εννοείς χάνει την εγγύηση; Το πάνω καπάκι στα slim και στα Pro βγαίνει για εύκολο καθαρισμό στο ανεμιστηράκι, δεν χάνεται η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Το πάνω καπάκι στα slim και στα Pro βγαίνει για εύκολο καθαρισμό στο ανεμιστηράκι, δεν χάνεται η εγγύηση.

Αυτό λέω κι εγώ. Αν δεν κλείσει το καπάκι από πάνω θα αερίζεται καλύτερα ή δεν θα επηρρεαστεί καθόλου;

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω πρόβλημα ιδιαίτερο. Το Ps4 το απλό που έχω, κάνει λίγο θόρυβο (καμία σχέση με το εντελώς αθόρυβο Xbox One S). 
Σε Spider-man, Uncharted, Nioh 2, ίσως ακούγεται λίγο παραπάνω, αλλά δεν κάνει τον κακό χαμό. 

Απλά ρωτάω σε περίπτωση θορύβου στο μέλλον.   

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolstoy είπε

Αυτό λέω κι εγώ. Αν δεν κλείσει το καπάκι από πάνω θα αερίζεται καλύτερα ή δεν θα επηρρεαστεί καθόλου;

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω πρόβλημα ιδιαίτερο. Το Ps4 το απλό που έχω, κάνει λίγο θόρυβο (καμία σχέση με το εντελώς αθόρυβο Xbox One S). 
Σε Spider-man, Uncharted, Nioh 2, ίσως ακούγεται λίγο παραπάνω, αλλά δεν κάνει τον κακό χαμό. 

Απλά ρωτάω σε περίπτωση θορύβου στο μέλλον.   

Έχω το original ps4 (όχι slim, όχι pro) οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω και να σου πω, ούτε το έχω ψάξει. 

Σε αυτές τις περιπτώσεις δοκιμάζεις και βλέπεις αλλά καλύτερα στο μέλλον αν κάνει θόρυβο να το ανοίξεις και να το καθαρίσεις (και αλλαγή θερμοαγώγιμης παστας προφανώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το καπάκι το ειχα κάνει στο ps3 , δεν το έβγαλα εντελώς αλλα το ειχα λιγο ανασηκωμένο ,μαλιστα ειχα βαλει και ενα μικρο usb ανεμιστήρακι στο άνοιγμα και ριχνε μεσα αερα ,πιστευω εκανε δουλεια . 

εχω το σλιμ ps4  και ακομα και το καλοκαιρι δεν ειδα να κανει και πολυ θόρυβο , μάλιστα μου εκανε εντύπωση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα το Uncharted 4. 

Είχα δίκιο που επέμενα να το παίξω. Είναι μάλλον το καλύτερο τέτοιου είδους παιχνίδι γενικώς. Απίστευτο πραγματικά. Με την καλύτερη υπόθεση που έχω δει ποτέ.

Έξι ετών παιχνίδι και τα γραφικά είναι σχεδόν σαν να φτιάχτηκαν σήμερα (έχω απλό ps4 slim σε τηλεόραση 4k). Δεν είναι open world όπως το Red dead 2 αλλά αυτό δεν ενοχλεί καθόλου. 

Έπαιξα και τα τρία πρώτα αλλά δεν. Το 4 είναι απολαυστικότατο σε όλα. Από το πολύ καλά του 3 πήγαν κατευθείαν στην τελειότητα. Μακάρι να βγάλουν πέμπτο ή έστω κάτι παρόμοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...