Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες κανένα καλό headset για να το κουμπώνω πάνω στο χειριστήριο, με καλό μπασάκι και ένταση? Ας είναι και σκέτα ακουστικά (το mic δεν με ενδιαφέρει). Budget ~50-60€.

Επεξ/σία από AnimaTronic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, AnimaTronic είπε

Ρε παίδες κανένα καλό headset για να το κουμπώνω πάνω στο χειριστήριο, με καλό μπασάκι και ένταση? Ας είναι και σκέτα ακουστικά (το mic δεν με ενδιαφέρει). Budget ~50-60€.

https://www.plaisio.gr/corsair-gaming-headset-hs50-stereo-green_2788934

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Ρε παίδες κανένα καλό headset για να το κουμπώνω πάνω στο χειριστήριο, με καλό μπασάκι και ένταση? Ας είναι και σκέτα ακουστικά (το mic δεν με ενδιαφέρει). Budget ~50-60€.

Ότι και να βάλεις στο χειριστήριο ο ήχος θα είναι πάντα χάλια. Χάλια μπάσο, χάλια ένταση. Χρειάζεσαι amplifier. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ότι και να βάλεις στο χειριστήριο ο ήχος θα είναι πάντα χάλια. Χάλια μπάσο, χάλια ένταση. Χρειάζεσαι amplifier. 

Δώσε μου καμία πρόταση να το κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AnimaTronic είπε

Δώσε μου καμία πρόταση να το κοιτάξω.

Με 111dB sensitivity, τα corsair θα παίζουν δυνατά όπου και αν τα κουμπώσει (για κάθε 6dB παραπάνω ευαισθησία, η αντιληπτή ένταση του ήχου διπλασιάζεται...)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Δώσε μου καμία πρόταση να το κοιτάξω.

https://www.skroutz.gr/s/7827513/M-Audio-Bass-Traveller.html

Με τα δικά μου ακουστικά πάντως που έχουν 100db sensitivity ο ήχος είναι κακός για τα γούστα μου και με χαμηλή ένταση. 

Βάζοντας όμως έναν portable amplifier όπως ο παραπάνω ο ήχος μεταμορφώνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

https://www.skroutz.gr/s/7827513/M-Audio-Bass-Traveller.html

Με τα δικά μου ακουστικά πάντως που έχουν 100db sensitivity ο ήχος είναι κακός για τα γούστα μου και με χαμηλή ένταση. 

Βάζοντας όμως έναν portable amplifier όπως ο παραπάνω ο ήχος μεταμορφώνεται.

Πραγματικά αξίζει να δοκιμάσεις (όταν ανοίξουν τα καταστήματα... ) τα δικά σου ακουστικά (που μπορεί να είναι μια χαρά έτσι; Δεν τα κρίνω... ) σε αντιπαράθεση με πχ τα crucial που ανέφερα, πάνω στην ίδια πηγή ήχου με τις ίδιες ρυθμίσεις κτλ... Τα 11db διαφορά στην ευαισθησία σημαίνει υπερδιπλάσια ένταση ήχου (τα db αυξάνονται λογαριθμικά), οπότε σχεδόν σίγουρα δεν θα χρειαστεί επιπλέον ενίσχυση... Βέβαια η ένταση & η ποιότητα του ήχου είναι και υποκειμενικά μεγέθη, (αλλιώς τα αντιλαμβάνεται ο καθένας μας, διαφορετικά γούστα σε πριμα-μπασσα, αναλόγως και τη χρήση που κάνει κάποιος), οπότε κανείς δεν μπορεί να είναι απόλυτος σε αυτά τα θέματα... (Κοινώς πρέπει να τα δοκιμάσει ο ενδιαφερόμενος πρώτα για να είναι σίγουρος για την επιλογή του... )

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2020 στις 1:48 ΜΜ, mples είπε

Παιδιά ξέρει κανείς πως αλλάζει γλώσσα ένας λογαριασμός που έχω είναι ελληνικός και μπαίνω από υπολογιστή και έχει κλειδώσει στα αγγλικά 

Κάνεις ρε παιδιά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2020 στις 10:25 ΠΜ, AnimaTronic είπε

Ρε παίδες κανένα καλό headset για να το κουμπώνω πάνω στο χειριστήριο, με καλό μπασάκι και ένταση? Ας είναι και σκέτα ακουστικά (το mic δεν με ενδιαφέρει). Budget ~50-60€.

Ερώτηση και απο μενα ξέρει κανείς αν τα jbl e45bt συνδέονται με Bluetooth με το ps4 η πρέπει να είναι μονο της sony?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω ενώ έχεις κάνει το update(στο 7.50 που ειναι τώρα)είναι λογικό να σου βγάζει ξανά να κατεβάσεις το update σε safe mode η έχει καποιο πρόβλημα το λειτουργικό? οποίος μπορεί ας το τσεκαρει να μου πει τι του βγάζει όταν επιλέγει update σε safe mode...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...