Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Ακουστικά ή ακόμα και ηχεία με minijack στο controler για να ακούς τον ήχο του εκάστοτε παιχνιδιού.

Το ηχειάκι του χειριστηρίου όπως σου είπανε χρησιμοποιείται σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και εφόσον υποστηρίζετε από το παιχνίδι. 

Οκ, ευχαριστώ. Απλά νόμιζα ότι λειτουργούν σαν κανονικά ηχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, tolstoy είπε

Οκ, ευχαριστώ. Απλά νόμιζα ότι λειτουργούν σαν κανονικά ηχεία. 

Μόνο σε συγκεκριμένα παιχνίδια σε συγκεκριμένα σημεία, έχω ξεχάσει πως υπάρχει το ηχείο.

Το πρόβλημα είναι πως σε λίγο θα πληρώνουμε χειριστήρια όσο αξίζει 1 κονσόλα, βγάζουν ελαττώματα, μου χάλασε και 2ο χειριστήριο στο ίδιο σημείο.Είχα 4 και λειτουργεί το 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γκαηζ ασχετο, εχω τελειώσει τα Uncharted και μου άρεσαν γενικά. Επαιξα και το πρώτο TR, επίσης καλό. Λεω να παρω το Just Cause 4. Αξιζει ή να πάρω το Rise of the TR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/7/2020 στις 10:48 ΠΜ, stormrain είπε

Γκαηζ ασχετο, εχω τελειώσει τα Uncharted και μου άρεσαν γενικά. Επαιξα και το πρώτο TR, επίσης καλό. Λεω να παρω το Just Cause 4. Αξιζει ή να πάρω το Rise of the TR?

 

Στις 23/7/2020 στις 10:52 ΠΜ, Skywalker333 είπε

αναμεσα σε Just Cause 4 και Rise of the TR, Rise δαγκωτό! 

Αν δεν έχεις παίξει το πιο παλιό Tomb Raider Definitive edition, κάν'το.Εχει πιο πολύ μάχη και λιγότερο ψάξιμο απο το Rise of The Tomb Raider.

Το 1ο το τερμάτισα ευχάριστα, το Rise το έχω αφήσει, κάποια στιγμή θα το συνεχίσω.Το είχα πάρει στην Artbook edition (Δεν θυμάμαι πως λέγεται η edition) τώρα το έχει το Plus δωρεάν, φυσικά το έχω βάλει στην Library.

https://www.skroutz.gr/s/4316154/Tomb-Raider-Definitive-Edition-PS4.html#reviews

Αυτό τι διαφορά έχει με το παιχνίδι στο προηγούμενο link; Γνωρίζει κανείς;

https://www.skroutz.gr/s/20845006/Shadow-of-the-Tomb-Raider-Definitive-Edition-PS4.html

Τερμάτισα το Uncharted 1, έχω ξεκινήσει το πολύ καλύτερο 2 και μετά θα πιάσω το 3, τα είχε δώσει το Plus όλα μαζί (Collection).

Πως μπορώ να δω πόσες ώρες έχω παίξει στο Days Gone;Στο save δεν το γράφει, ούτε στην εφαρμογή PS, μόνο την πρόοδο των trophies όπως και μέσα στο παιχνίδι.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια λύση για stuttering και freezes ? Εδώ και κάνα 2 μήνες σε PS4 pro παρατηρώ πολύ αργό boot και πολλά freezes . Δοκίμασα data base rebuild κτλ δεν άλλαξε τίποτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Atallos1 είπε

Κάποια λύση για stuttering και freezes ? Εδώ και κάνα 2 μήνες σε PS4 pro παρατηρώ πολύ αργό boot και πολλά freezes . Δοκίμασα data base rebuild κτλ δεν άλλαξε τίποτα ...

Μήπως έχει πάθει ζημιά ο δίσκος;Το θέμα είναι πως χρειάζεται κάποια διαδικασία για να το διαπιστώσεις.

Το κάνει σε όλα τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Αν δεν έχεις παίξει το πιο παλιό Tomb Raider Definitive edition, κάν'το.Εχει πιο πολύ μάχη και λιγότερο ψάξιμο απο το Rise of The Tomb Raider.

Το 1ο το τερμάτισα ευχάριστα, το Rise το έχω αφήσει, κάποια στιγμή θα το συνεχίσω.Το είχα πάρει στην Artbook edition (Δεν θυμάμαι πως λέγεται η edition) τώρα το έχει το Plus δωρεάν, φυσικά το έχω βάλει στην Library.

https://www.skroutz.gr/s/4316154/Tomb-Raider-Definitive-Edition-PS4.html#reviews

Αυτό τι διαφορά έχει με το παιχνίδι στο προηγούμενο link; Γνωρίζει κανείς;

https://www.skroutz.gr/s/20845006/Shadow-of-the-Tomb-Raider-Definitive-Edition-PS4.html

Τερμάτισα το Uncharted 1, έχω ξεκινήσει το πολύ καλύτερο 2 και μετά θα πιάσω το 3, τα είχε δώσει το Plus όλα μαζί (Collection).

Πως μπορώ να δω πόσες ώρες έχω παίξει στο Days Gone;Στο save δεν το γράφει, ούτε στην εφαρμογή PS, μόνο την πρόοδο των trophies όπως και μέσα στο παιχνίδι.

Thanks guys, απ'ο,τι φαινεται ολοι Tomb προτεινετε οποτε παω εκει και μετα βλεπουμε.

Το πρωτο λινκ ειναι το πρωτο TR, αυτο που εχω παιξει κι εγω και ηταν πολυ ωραιο οντως. Μετα ειναι το Rise και τελος ειναι το Shadow που ειναι και το δευτερο λινκ σου :)

Τα Uncharted τα πηγα λιγο λαθος. Ξεκινησα με το 4 το οποιο ηταν τρομερο, πηγα στο 3 που ηταν καλο και μετα πηγα στο  Legacy που ηταν κι αυτο καλο αλλα αρκετα μικρο. Και καπου ενδιαμεσα τελειωσα και το Uncharted για το Vita :lol: 
Αλλα συνδυασμο ιστορια/τοποθεσιων κλπ, στην κορυφη βαζω το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Atallos1 είπε

Κάποια λύση για stuttering και freezes ? Εδώ και κάνα 2 μήνες σε PS4 pro παρατηρώ πολύ αργό boot και πολλά freezes . Δοκίμασα data base rebuild κτλ δεν άλλαξε τίποτα ...

Εγώ πάλι απορώ πως γίνεται και δεν υποστηρίζει freesync η κονσόλα από τη στιγμή που το Apu της ειναι της Amd.

Κρίμα και αν υποστήριζε θα είχε λύσει το πρόβλημα tearing που έχει σε πραγματικά πάρα πολλά παιχνίδια η κονσόλα της Sony.

 

Τι να πω η κονσόλα της Sony παρόλο που το bluray ειναι δικό της δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή 4k bluray video disk(Εκτός από το ps4pro που υποστηρίζει)

 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ πάλι απορώ πως γίνεται και δεν υποστηρίζει freesync η κονσόλα από τη στιγμή που το Apu της ειναι της Amd.

Κρίμα και αν υποστήριζε θα είχε λύσει το πρόβλημα tearing που έχει σε πραγματικά πάρα πολλά παιχνίδια η κονσόλα της Sony.

Τι να πω η κονσόλα της Sony παρόλο που το bluray ειναι δικό της δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή 4k bluray video disk(Εκτός από το ps4pro που υποστηρίζει)

Νομίζω ούτε το pro παίζει UHD bluray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stormrain είπε

Ξεκινησα με το 4 το οποιο ηταν τρομερο, πηγα στο 3 που ηταν καλο και μετα πηγα στο  Legacy που ηταν κι αυτο καλο αλλα αρκετα μικρο.

Την πάτησα με την ίδια σειρά,στο Legacy ομως δεν άντεξα πάνω απο μισάωρο λόγο γραφικων.

14 ώρες πριν, Atallos1 είπε

Κάποια λύση για stuttering και freezes ? Εδώ και κάνα 2 μήνες σε PS4 pro παρατηρώ πολύ αργό boot και πολλά freezes . Δοκίμασα data base rebuild κτλ δεν άλλαξε τίποτα ...

Με τα ίδια συμπτώματα,αλλαγη σε νέο.Ξεκίνα backup.

spacer.png

Χαρακίρι αν δεν είχα psplus.

Επεξ/σία από momotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, momotis είπε

Την πάτησα με την ίδια σειρά,στο Legacy ομως δεν άντεξα πάνω απο μισάωρο λόγο γραφικων.

Με τα ίδια συμπτώματα,αλλαγη σε νέο.Ξεκίνα backup.

spacer.png

Χαρακίρι αν δεν είχα psplus.

Κοίτα , το καθάρισα από σκόνες , του άλλαξα θέση γτ ήταν πίσω από την TV και σήμερα σε 3 ώρες γεμάτες σε civ vi δεν έκανε τίποτα . 

 

Ελπίζω ότι είναι λόγω ζέστης , σκόνης κτλ . Αν το συνεχίσει θα παιχτεί αλλαγή σε ssd I guess , απλά ελπίζω να με βγάλει για κάνα 2 μήνες ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...