Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/8/2020 στις 3:15 ΜΜ, kostis76 είπε

Έχει κανείς θέμα να περάσει χρεωστική κάρτα στο PSSTORE? Μου βγάζει μήνυμα να ελέγξω τα στοιχεία της κάρτας (ενώ είναι όλα σωστά εννοείται, μίλησα και με Eurobank και μου είπαν όλα καλά)... Την έχω ξαναχρησιμοποιήσει για αγορές από psstore, απλά μετά την αφαιρώ από τα payment methods tou profile για αποφυγή "ατυχημάτων" και απλά την ξαναπερναω οπότε χρειαστεί...

Γιατί δεν το έχεις μονίμως κανονικά αποθηκευμένο και να επιλέξεις απλά το 2-step verification σε οποιαδήποτε αγορά έτσι αν θες να αγοράσεις κάτι θα πρέπει να βάλεις και τον κωδικό που θα σου έρθει στο κινητό.

 

Τα πολλά βάλε - βγάλε της κάρτας μπορεί να την βάλει η Sony στη μαύρη λίστα και να μην μπορείς να τη ξαναχρησιμοποιήσεις στο psn store.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί δεν το έχεις μονίμως κανονικά αποθηκευμένο και να επιλέξεις απλά το 2-step verification σε οποιαδήποτε αγορά έτσι αν θες να αγοράσεις κάτι θα πρέπει να βάλεις και τον κωδικό που θα σου έρθει στο κινητό.

Τα πολλά βάλε - βγάλε της κάρτας μπορεί να την βάλει η Sony στη μαύρη λίστα και να μην μπορείς να τη ξαναχρησιμοποιήσεις στο psn store.

Αυτό φαίνεται να έγινε, τελικα έβαλα μια προπληρωμενη και την άφησα μόνιμα μέσα για οπότε χρειαστεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι η Sony δίνει μόνο έναν χρόνο εγγύηση για το PlayStation; πώς γίνεται αυτό; δεν είναι κόντρα στους κανονισμούς της ΕΕ για τα δύο χρόνια εγγύησης που πρέπει να δίνουν οι εταιρείες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Ισχύει ότι η Sony δίνει μόνο έναν χρόνο εγγύηση για το PlayStation; πώς γίνεται αυτό; δεν είναι κόντρα στους κανονισμούς της ΕΕ για τα δύο χρόνια εγγύησης που πρέπει να δίνουν οι εταιρείες; 

Είναι κολοσσός και δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, δύσκολο έως αδύνατον, έχει συζητηθεί αυτό αρκετές φορές.

Επίσης αν η κονσόλα είναι συλλεκτική η όχι και την πας για φτιάξιμο, σου δίνουν άλλη ανακατασκευασμένη και καλά απο καινούρια εξαρτήματα, δεν την επιδιορθώνουν, το ίδιο και με το χειριστήριο, η εγγύηση δεν μετράει απο την αρχή, αλλά συνεχίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lebron15 είπε

Ισχύει ότι η Sony δίνει μόνο έναν χρόνο εγγύηση για το PlayStation; πώς γίνεται αυτό; δεν είναι κόντρα στους κανονισμούς της ΕΕ για τα δύο χρόνια εγγύησης που πρέπει να δίνουν οι εταιρείες; 

Έχει συζητηθεί ξανά το θέμα. Τα δύο χρόνια αφορούν τον πωλητή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Είναι κολοσσός και δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, δύσκολο έως αδύνατον, έχει συζητηθεί αυτό αρκετές φορές.

Επίσης αν η κονσόλα είναι συλλεκτική η όχι και την πας για φτιάξιμο, σου δίνουν άλλη ανακατασκευασμένη και καλά απο καινούρια εξαρτήματα, δεν την επιδιορθώνουν, το ίδιο και με το χειριστήριο, η εγγύηση δεν μετράει απο την αρχή, αλλά συνεχίζει.

Πραγματικά καλύτερα να βρεις ένα μεταχειρισμένο και απλά να αλλάξεις το σασί με την καρκινοσονυ γτχτ (αν σε παίρνει οικονομικά φυσικά).
Εμένα πάντως θα με πονούσε η ψυχή να τους στείλω πχ. limited Spiderman και να πάρω πίσω ότι χαζομάρα έχουν στην αποθήκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Από πέρσι σκεφτόμουν να πάρω ένα ps4 αλλά δεν το έκανα γιατί έχω one s με πολλά παιχνίδια είτε από το game pass είτε αγορασμένα που θέλω να παίξω ακόμα. 

Περιμένω να ανακοινώσουν οι εταιρείες τις τιμές των νέων κονσολών για να δω και εγώ τι με συμφέρει να κάνω. 

Όσον αφορά την αρχική μου ερώτηση για την εγγύηση με προβληματιζει ότι δίνει ένα χρόνο μόνο και το αν το service τους είναι τόσο καλό όσο της ms, όλα αυτά γιατί κοιτάζω τα μεταχειρισμένα αυτή τη στιγμή. Ελπίζω Black Friday που θα έχουν ανακοινωθεί οι τιμές των next gen να ρίξουν και την τιμή του ps4 γιατί 260e είναι πάρα πολλά για κονσόλα 7ετιας για να παίξω 10 παιχνίδια που δεν έχει το one. 

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά . θέλω να αγοράσω ένα εξωτερικό δίσκο  για το PS4 του 2013 γιατί ο 500GB που έχει μόλις γέμισε με 6 παιχνίδια που κατέβασα από το PSN. Τι έχετε να μου προτείνεται και με την προϋπόθεση να μπορώ αργότερα σαν δίσκο να τον χρησιμοποιώ και στο PS5;. ψάχνω για χωριτηκότητα 2ΤΒ+

Έχω βρει αυτόν  και αυτόν

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Τελικά παιδιά υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις save games απο μια κονσολα σε αλλη? (Δε με νοιαζουν achievement κλπ)

Ο 1 απλός τρόπος είναι να μεταφέρεις τα saves μέσω usb stick.Καλύτερα σε usb 3.

Ο άλλος τρόπος είναι να τα κάνεις upload στο PSN (Απαιτεί συνδρομή Plus) και μετά να τα κάνεις download στο account  σου στην άλλη κονσόλα.

Και στις 2 περιπτώσεις, τα saves λειτουργούν μόνο στο ίδιο account.

Τα achievements λογικά εμφανίζονται όταν κάνεις συγχρονισμό όταν τα ανοίγεις γιατί είναι "δεμένα" με το account σου όπως και η online πρόοδος στα online games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αποκτησει κακη φημη οτι χαλανε ευκολα.Για μενα να αποφυγεις ετοιμους εξωτερικους δισκους.Αγορασε εναν δισκο οποιον θες παρε και μια φθηνη θηκουλα να τον κανεις εξωτερικο και βαλτον στο ps4 σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Εχουν αποκτησει κακη φημη οτι χαλανε ευκολα.Για μενα να αποφυγεις ετοιμους εξωτερικους δισκους.Αγορασε εναν δισκο οποιον θες παρε και μια φθηνη θηκουλα να τον κανεις εξωτερικο και βαλτον στο ps4 σου.

 

Λες να βρω μια ωραία θηκουλα sata 3 σε USB 3 και να του ριξω ενα SSD 2TB μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...