Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Ssd 2tb τον χρυσοπληρωνεις....

 

9 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Πολλα τα λεφτα ο 2τερα ssd.Οχι δεν χρειαζεται να δωσεις τοσα χρηματα.

 

όποτε σε ένα απλό sata ΙΙΙ 2.5 και τελος. οκ ευχαριστω παιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η seagate ανά περιόδους παράγει μοντέλα που ξεπερνάνε κατά πολύ το τυπικό failure rate αντίστοιχων δίσκων.

Αν δεν βαριέσαι να συναρμολογείς κάνε αυτού που σου πρότειναν και οι υπόλοιποι. Απλά αν θυμάμαι καλά, o Cerny είχε αναφέρει ότι μέσω usb drive θα μπορούν να παίζουν μόνο τα παιχνίδια του ps4 στο ps5.

Τα ps5 games θα πρέπει να τρέχουν από τον ssd δίσκο που θα χει μέσα το μηχάνημα ή από κάποιο από τους συμβατούς δίσκους που θα ανακοινώσουν. 

 

--edit--

Να τος

 

Επεξ/σία από Hazuki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα προς το παρόν ένα Samsung 860 Evo 1TB να κανω την δουλεια μου και μολις βγει το PS5 βλέπουμε , εαν δεν θα ειναι συμβατος αγοραζω καινουργιο για το PS5 και τον κρατω αυτον κανονικα πανω στο PS4. Παρήγγειλα και αυτη την θηκη απο Amazon για να τον βαλω μεσα 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Αγόρασα προς το παρόν ένα Samsung 860 Evo 1TB να κανω την δουλεια μου και μολις βγει το PS5 βλέπουμε , εαν δεν θα ειναι συμβατος αγοραζω καινουργιο για το PS5 και τον κρατω αυτον κανονικα πανω στο PS4. Παρήγγειλα και αυτη την θηκη απο Amazon για να τον βαλω μεσα 

Θα είναι συμβατός μόνο σαν εξωτερικός δίσκος όπου θα τρέχουν τα ps4 games (ίσως και για αποθήκευση ps5 games και μετά να πρέπει να τα περάσεις στον εσωτερικό δίσκο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Θα είναι συμβατός μόνο σαν εξωτερικός δίσκος όπου θα τρέχουν τα ps4 games (ίσως και για αποθήκευση ps5 games και μετά να πρέπει να τα περάσεις στον εσωτερικό δίσκο).

 ΟΚ κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δάνεισε φίλος ένα PS4 το οποίο θα έχω μέχρι τα Χριστούγεννα. Η κονσόλα έχει το δικό του προφίλ περασμένο και μέσα από αυτό παίζω και εγώ. Έχω αγοράσει το παιχνίδι dead by daylight σε φυσική μορφή. Αν μου αρέσει το παιχνίδι στην κονσόλα, θα πάρω τη δίκη μου τα Χριστούγεννα. 
Και τώρα έρχεται η απορία:

Πως θα μπορέσω να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού και πιθανές αγορές εντός του παιχνιδιού που θα κάνω, στη δίκη μου κονσόλα; Μπορώ να δημιουργήσω ένα δεύτερο δικό μου account στο υπάρχον μηχάνημα ώστε να λογκαρω με αυτό στη δίκη μου όταν το αγοράσω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, topontiki είπε

Μου δάνεισε φίλος ένα PS4 το οποίο θα έχω μέχρι τα Χριστούγεννα. Η κονσόλα έχει το δικό του προφίλ περασμένο και μέσα από αυτό παίζω και εγώ. Έχω αγοράσει το παιχνίδι dead by daylight σε φυσική μορφή. Αν μου αρέσει το παιχνίδι στην κονσόλα, θα πάρω τη δίκη μου τα Χριστούγεννα. 
Και τώρα έρχεται η απορία:

Πως θα μπορέσω να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού και πιθανές αγορές εντός του παιχνιδιού που θα κάνω, στη δίκη μου κονσόλα; Μπορώ να δημιουργήσω ένα δεύτερο δικό μου account στο υπάρχον μηχάνημα ώστε να λογκαρω με αυτό στη δίκη μου όταν το αγοράσω;

Αν το αγόρασες στον λογαριασμό του, τότε είναι πλέον δικό του (δηλαδή το κλαις όταν στον πάρει τον λογαριασμό του). Μπορείς όμως να έχεις δυο account και να παίζεις τα παιχνίδια και των δυο ταυτόχρονα (μην ρωτάς πως, 3 δεύτερα στο γοογλε θέλεις για να το βρεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, topontiki είπε

Μου δάνεισε φίλος ένα PS4 το οποίο θα έχω μέχρι τα Χριστούγεννα. Η κονσόλα έχει το δικό του προφίλ περασμένο και μέσα από αυτό παίζω και εγώ. Έχω αγοράσει το παιχνίδι dead by daylight σε φυσική μορφή. Αν μου αρέσει το παιχνίδι στην κονσόλα, θα πάρω τη δίκη μου τα Χριστούγεννα. 
Και τώρα έρχεται η απορία:

Πως θα μπορέσω να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού και πιθανές αγορές εντός του παιχνιδιού που θα κάνω, στη δίκη μου κονσόλα; Μπορώ να δημιουργήσω ένα δεύτερο δικό μου account στο υπάρχον μηχάνημα ώστε να λογκαρω με αυτό στη δίκη μου όταν το αγοράσω;

Ναι μπορείς να φτιάξεις δικό σου λογαριασμό με email κλπ.

Όπως γράφει ο φιλος non-serviam από πάνω,αν παίζεις με τον λογαριασμό του φίλου, στην δικιά σου κονσόλα αργότερα, θα πρέπει να το παίξεις από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πρέπει να έχει και ps plus κάτω από το νέο λογαριασμό; Αν δεν έχει το save με την πρόοδο του παιχνιδιού μένει τοπικά στο μηχάνημα, αν έχει ps plus μπορεί να κάνει backup το save στο cloud της Sony.

Αλλιώς νομίζω μπορείς να πάρεις backup σε usb stick το save και όταν πάρεις την νέα κονσόλα να το περάσεις πριν κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, non-serviam είπε

Αν το αγόρασες στον λογαριασμό του, τότε είναι πλέον δικό του (δηλαδή το κλαις όταν στον πάρει τον λογαριασμό του). Μπορείς όμως να έχεις δυο account και να παίζεις τα παιχνίδια και των δυο ταυτόχρονα (μην ρωτάς πως, 3 δεύτερα στο γοογλε θέλεις για να το βρεις).

Δεν έγινε ψηφιακή αγορά όμως, πήρα το δισκάκι δηλαδή. Άρα υποθέτω θα μπορέσει να μπει και να παίξει στο νέο μηχάνημα.

16 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Δεν θα πρέπει να έχει και ps plus κάτω από το νέο λογαριασμό; Αν δεν έχει το save με την πρόοδο του παιχνιδιού μένει τοπικά στο μηχάνημα, αν έχει ps plus μπορεί να κάνει backup το save στο cloud της Sony.

Αλλιώς νομίζω μπορείς να πάρεις backup σε usb stick το save και όταν πάρεις την νέα κονσόλα να το περάσεις πριν κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι.

Ναι απαιτεί και psplus την οποία έκανα στον υπάρχοντα λογαριασμό, οπότε όπως πολύ σωστά λες, δεν θα μπορέσει να γίνει κάποια μεταφορά σε δικό μου λογαριασμό αργότερα δυστυχώς.

Απ' ότι φαίνεται θα παίξω έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα και όταν πάρω το δικό μου, θα ξεκινήσω από την αρχή!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη βοήθειά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, topontiki είπε

Δεν έγινε ψηφιακή αγορά όμως, πήρα το δισκάκι δηλαδή. Άρα υποθέτω θα μπορέσει να μπει και να παίξει στο νέο μηχάνημα.

Ναι απαιτεί και psplus την οποία έκανα στον υπάρχοντα λογαριασμό, οπότε όπως πολύ σωστά λες, δεν θα μπορέσει να γίνει κάποια μεταφορά σε δικό μου λογαριασμό αργότερα δυστυχώς.

Απ' ότι φαίνεται θα παίξω έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα και όταν πάρω το δικό μου, θα ξεκινήσω από την αρχή!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη βοήθειά σας!

Μια χαρά μπορείς να μεταφέρεις το save και χωρίς ps+. Θα το κάνεις backup σε usb stick και θα το βάλεις στην νέα κονσόλα, το μόνο που χρειάζεται είναι να είσαι συνδεδεμένος με το ίδιο PSN account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Αγόρασα από το e-bay σε physical μορφή το παιχνίδι Shadow of the Beast για το PS4 (την έκδοση της Κορέας). Στην περιγραφή του προϊόντος έγραφε ότι το blu-ray είναι region free και παίζει σε όλα τα PS4. Όταν βάζω όμως το δισκάκι στο PS4, ενώ μου εμφανίζει το εικονίδιο του παιχνιδιού, δεν ξεκινάει το download. Η μπάρα προόδου είναι στο 0% και γράφει συνεχώς γίνεται προετοιμασία. Τι μπορεί να συμβαίνει; Και εγώ είχα την εντύπωση πως όλα τα physical από όποιο region κι αν προέρχονται παίζουν κανονικά στα PAL μηχανήματα. Να τονίσω ότι η version  του παιχνιδιού είναι η Κορεάτικη κι όχι η Chinese-English που πουλούσε το Play-Asia.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...