Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να παίξεις κάποιο παιχνίδι multiplayer είναι προτιμότερο να συνδέεται η κονσόλα με καλώδιο στο ρούτερ?  Έχω 50αρα vdsl, και όσες φορές έπαιξα star wars battlefront και street fighter 5 με wi-fi έχω κάποια κολλήματα. Δεν μπορώ να δοκιμάσω καλώδιο καθώς ο ρούτερ βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο του σπιτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μειώνεις το lag σίγουρα, επίσης αν όπως λες το router είναι μακριά από το ps4 και με κάποιους τοίχους ενδιάμεσα τότε σίγουρα το bandwidth είναι μειωμένο.

Όσο πιο μακριά είσαι τόσο πιο χαμηλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, theoritikos είπε

Για να παίξεις κάποιο παιχνίδι multiplayer είναι προτιμότερο να συνδέεται η κονσόλα με καλώδιο στο ρούτερ?  Έχω 50αρα vdsl, και όσες φορές έπαιξα star wars battlefront και street fighter 5 με wi-fi έχω κάποια κολλήματα. Δεν μπορώ να δοκιμάσω καλώδιο καθώς ο ρούτερ βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο του σπιτιού.

Εννοείται με καλώδιο.

Σχεδόν 2πλασια ταχύτητα και καθόλου κολλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hazuki είπε

Μειώνεις το lag σίγουρα, επίσης αν όπως λες το router είναι μακριά από το ps4 και με κάποιους τοίχους ενδιάμεσα τότε σίγουρα το bandwidth είναι μειωμένο.

Όσο πιο μακριά είσαι τόσο πιο χαμηλό.

 

51 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Εννοείται με καλώδιο.

Σχεδόν 2πλασια ταχύτητα και καθόλου κολλήματα.

Χμμ καλά το κατάλαβα. Ευτυχώς δεν μεσολαβούν αρκετοί τοίχοι από το ps4 και τον ρούτερ, η απόσταση είναι πρακτικά στα 3 μέτρα. Το πρόβλημα είναι κυρίως αισθητικό, καθώς ο ρούτερ είναι στο σαλόνι. Θα δοκιμάσω να πάρω κανένα μεγάλο lan καλώδιο, έτσι ώστε να μπορώ να το κρύψω πίσω από έπιπλα και πόρτες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Καλύτερα να πάρεις κάποιο power line adapter για να μην χρειάζεται να σέρνεις καλώδια!

Κοίτα θα γλυτώσει την βαβούρα αλλά τις ταχύτητες που αναφέρουν δεν τις πιάνουν. Πριν αγοράσεις κάποιο σετ δες μερικά review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theoritikos είπε

Χμμ καλά το κατάλαβα. Ευτυχώς δεν μεσολαβούν αρκετοί τοίχοι από το ps4 και τον ρούτερ, η απόσταση είναι πρακτικά στα 3 μέτρα. Το πρόβλημα είναι κυρίως αισθητικό, καθώς ο ρούτερ είναι στο σαλόνι. Θα δοκιμάσω να πάρω κανένα μεγάλο lan καλώδιο, έτσι ώστε να μπορώ να το κρύψω πίσω από έπιπλα και πόρτες .

1 λυση βαζεις καναλια καλωδιων https://www.skroutz.gr/c/4089/kanalia-kalodion.html

αφου εχεις θεμα αισθητικης οπως και εγω, αυτα τα κολλας στον τοιχο κατα μηκος ας πουμε στο σοβατεπι και δεν φαινεται ασχημο ειδικα αν εχεις και χρωμα ασπρο στον τοιχο

2 λυση πας το ρουτερ εκει που ειναι το ps4 αν ειναι εφικτο αφου στο σαλονι καταλαβαινω δεν εχεις κατι συνδεμενο στο ρουτερ.

Παντως αν θες να κερδισεις το κατι παραπανω στην συνδεση το καλωδιο ειναι μονοδρομος γιατι οτιδηποτε αλλο ασυρματο εχεις απωλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2020 στις 9:41 ΠΜ, tolis.illegal είπε

Εχετε να προτεινετε καλα ακουστικα με μικροφωνο για ps4, οχι ομως κ πολυυ ακριβό? Φανταζομαι θα υποστηριζονται κ απο το ps5

 

18 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δες και αυτά, μπορεί να είναι ακόμα καλύτερα απο τα Kingston:

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/192172-coolermaster-mh-752-71

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/192171-coolermaster-mh-751-20

8 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Όπως βλέπω έφτιαξε μετά το database rebuild. Thank you!

Ο δίσκος δεν νομίζω πως είχε κάποιο θέμα, γιατί τώρα είναι οκ.

Δεν έχω κάνει ποτέ database rebuild γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ίσως μικρό lag στο μενού.Μόνο το λειτουργικό επιδιορθώνεται η σβήνονται τα πάντα στον δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δεν έχω κάνει ποτέ database rebuild γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ίσως μικρό lag στο μενού.Μόνο το λειτουργικό επιδιορθώνεται η σβήνονται τα πάντα στον δίσκο;

https://ag.hyperxgaming.com/article/3074/why-you-should-rebuild-your-ps4-database-regularly

Συμφωνα με αυτο δεν σβηνεται κατι ισως σβησει καποιο corrupted αρχειο και καπου στο reddit διαβασα οτι μερικοι τους εσβησε update απο patches παιχνιδιων, save games κτλ δεν χανονται η τουλαχιστον ετσι λενε οι περισσοτεροι δεν βρηκα καποιον να λεει οτι εχασε save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Δες και αυτά, μπορεί να είναι ακόμα καλύτερα απο τα Kingston:

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/192172-coolermaster-mh-752-71

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/192171-coolermaster-mh-751-20

Δεν έχω κάνει ποτέ database rebuild γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ίσως μικρό lag στο μενού.Μόνο το λειτουργικό επιδιορθώνεται η σβήνονται τα πάντα στον δίσκο;

Όχι δεν σβήνεται τίποτα από το δίσκο, όλα είναι όπως πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, theoritikos είπε

Για να παίξεις κάποιο παιχνίδι multiplayer είναι προτιμότερο να συνδέεται η κονσόλα με καλώδιο στο ρούτερ?  Έχω 50αρα vdsl, και όσες φορές έπαιξα star wars battlefront και street fighter 5 με wi-fi έχω κάποια κολλήματα. Δεν μπορώ να δοκιμάσω καλώδιο καθώς ο ρούτερ βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο του σπιτιού.

Μόνο καλώδιο. Αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να βελτιώσεις το WiFi σήμα σου για αρχή αλλάζοντας τις παραμέτρους του πχ encryption, channel κτλ.

14 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Καλύτερα να πάρεις κάποιο power line adapter για να μην χρειάζεται να σέρνεις καλώδια!

Το PowerLine υπάρχει περίπτωση να σου προσθέσει ακόμα περισσότερο lag. Μπορεί και όχι αλλά επηρεάζεται πάρα πολύ από την ηλεκτρολογική σου εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Μόνο καλώδιο. Αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να βελτιώσεις το WiFi σήμα σου για αρχή αλλάζοντας τις παραμέτρους του πχ encryption, channel κτλ.

Το PowerLine υπάρχει περίπτωση να σου προσθέσει ακόμα περισσότερο lag. Μπορεί και όχι αλλά επηρεάζεται πάρα πολύ από την ηλεκτρολογική σου εγκατάσταση.

Το Powerline θέλει απευθείας στη μπρίζα και όχι μέσω πολύμπριζου κλπ.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα όταν είναι έτσι. Όταν είναι μέσω πολύμπριζου και προβλήματα συνδεσιμότητας έχει και ταχύτητας και Ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gregdel είπε

Το Powerline θέλει απευθείας στη μπρίζα και όχι μέσω πολύμπριζου κλπ.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα όταν είναι έτσι. Όταν είναι μέσω πολύμπριζου και προβλήματα συνδεσιμότητας έχει και ταχύτητας και Ping.

Και εγώ δεν έχω πρόβλημα. Αυτό δεν σημαίνει κάτι. Το εξήγησα στο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα χθές το Darksiders 3 που το είχα κατεβάσει απο τα free Plus games.Δύσκολο ακόμα και στο δεύτερο επίπεδο δυσκολίας.Στο πρώτο boss μου έριχνε πρίν προλάβει να αλλάξει η κάμερα, αυτό το θεωρώ αδυναμία του τεχνικού τομέα.

Τρέχει σε λίγα fps, μάλλον στα 20-30 αλλά έχει ωραία τοπία και το ψάξιμο των παλιών παιχνιδιών.

Τα παλιά γράφουν πως είναι καλύτερα, το Genesis που βγήκε το 2019 ίσως να είναι καλύτερο απο το 3.

Εχετε παίξει κάποιο απο αυτά;

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=darksiders

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...