Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για τα power line και εγω. 

Το ρουτερ μου είναι 1 όροφο κάτω και έχω wifi extender για ίντερνετ γενικά και για το ps4. Πιάνω καλή ταχύτητα κοντά στα 16-17 mbps στο ps4 αλλά έχει κάποια κολλήματα σε online παιχνίδια 

Δεν υπάρχει καλωδίωση ίντερνετ στον όροφο που είμαι και ψάχνω μια λύση για να μην έχω αυτά τα κολλήματα. 

Τα power line ειναι η καλύτερη λύση η έχετε να προτείνεται και κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι πόσα megabits ταχύτητα έχεις αλλά το lag. Η καλύτερη λύση πάει ανάλογα με τα πόσα χρήματα θες να ρίξεις.

Υπάρχει το powerline, υπάρχει wifi bridge μεταξύ δύο νέων access points και φυσικά η πατροπαράδωτη λύση που είναι η καλύτερη και η πιο αξιόπιστη, το καλώδιο.

Θα σου πρότεινα το τελευταίο, αν δεν θες να είναι χύμα από κάτω μέχρι πάνω φώναξε ένα ηλεκτρολόγο να σου περάσει ένα cat6 μέχρι το σημείο που θες.

Αν δεν γίνεται μέσα από το τοίχο τότε θα σου βάλει καναλάκια και δεν θα φαίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις πολλες παρεμβολες θα μπορουσες να δεις αν μπορεις να πιασεις καλο σημα στο wifi 5ghz  του μοντεμ σου (αν εχεις). Το προτεινουν γενικα γιατι λενε οτι μικραινει το delay. Το powerline λογικα θα σε βοηθησει αρκετα απλα να εχεις κατα νου οτι εχει να κανει με τα ηλεκτρολογικα του σπιτιου κιολας. Αν ειναι πολυ παλιες οι εγκαταστασεις ισως να μην αξιζει, επισης πρεπει να δεις αν ειναι στο ιδιο κυκλωμα(?) τα 2 σπιτια. Δεν γνωριζω απο ηλεκτρολογικα καθολου αλλα θα εξηγησω με παραδειγμα: Ενας φιλος μου εχει παρει 2 διαμερισματα διπλα διπλα και εχει σπασει τον τοιχο στην μεση για να τα κανει ενα ενιαιο σπιτι. Αν συνδεσει power line στην μπριζα του διαμερισματος 1 το δικτυο θα μεταφερθει μονο στις μπριζες του διαμερισματος 1, δηλαδη δεν μπορει να μεταφερει δικτυο απο τη μια ακρη του σπιτιου στην αλλη διοτι ανηκουν σε αλλο κυκλομα (μαλλον) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To powerline αν θυμάμαι καλά δουλεύει μόνο στην ίδια φάση. Στη περίπτωση του φίλου μιλάμε και για διαφορετικό κύκλωμα που δεν έχει σχέση με το άλλο φυσικό να μην δουλέψει.

Το 5Ghz wifi δουλεύει καλά βαριά με ένα τοίχο στην μέση. Το εύρος του είναι πολύ περιορισμένο και κατά πάσα πιθανότητα στον πάνω όροφο θα έχει χειρότερη εμβέλεια από το κλασσικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,μια ερωτηση και αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει.Ειχα ενα slim και πηρα ενα pro μεταχειρισμενο.Οπως και το σλιμ που ειχα,ετσι και αυτο κανει αρκετο θορυβο...Υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα;Να μην κανει δηλαδη τοσο θορυβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα,μια ερωτηση και αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει.Ειχα ενα slim και πηρα ενα pro μεταχειρισμενο.Οπως και το σλιμ που ειχα,ετσι και αυτο κανει αρκετο θορυβο...Υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα;Να μην κανει δηλαδη τοσο θορυβο;

Αν είναι 7016 μοντέλο,ΙΣΩΣ φτιάξει με αλλαγή θερμαγωγιμης πάστας και καθαρισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το 7016 ειναι...Ετσι οπως ειναι τωρα και με τον θορυβο που κανει,εχει κινδυνο να καει;Γνωριζει καποιος μαγαζι στη Θεσσαλονικη να μπορει να το κανει(αλλαγη παστας και καθαρισμο);;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2020 στις 11:11 ΠΜ, nyne είπε

Φοβερο παιχνιδι το εχω ψηφιακα μαζι με τα expansion.

20€ σε cd, 20€ στο PS Store η complete edition.Μόνο στα Media Θεσσαλονίκη το έχει 15€.

Το είχε βάλει τον Μάιο σε προσφορά στο PS Store 6€, το διάβασα σε αξιολόγηση στο Σκρούτζ.

Οπως και το πακέτο inside+Limbo στα 8€, δεν υπάρχει στο Σκρούτζ, στο PS Store 27€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ps4 τωρα πρεπει κανονικα black friday ή xmass να παιξει στα 149Ε μαζι με παιχνιδι...μια χαρα αξιζει η αγορα...οσο για το ps5 τα xmass του 21 θα ειναι καλη αγορα...τωρα οχι! το ps4 ειναι σουπερ ακομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...